reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żłobek w Poznaniu

reklama
Im więcej czytam o żłobkach tym jestem bardziej przerażona. Po macierzyńskim muszę wrócić do pracy. Moja Mama nie żyje, teściowej w życiu dziecka nie powierzę, pozostaje żłobek albo opiekunka, nie wiem co lepsze, na co będzie mnie stać. A tu ciągle słyszę, że miejsc brak, szok, wychodzi na to, że mojej Julki jeszcze na świecie nie ma a ja już powinnam ją do żłobka zapisać :)
 
droga yskyerko,

prawda jest taka, że w żłobkach jest spora rotacja. Ja składałam podania do czterech, które mam na trasie do pracy, i które prowdzą rekrutację cały rok. Zrobiłam to dosyć pózno bo w połowie sierpnia a 30 zadzwoniono do mnie z jednego z nich , że jest miejsce dla mojego szkraba. I tak od początku września jest on dzielnym żłobkowiczem. Moja propozycja jest taka abyś zapisała dziecko na listę rezerwową zaraz po urodzeniu.. Poza tym od bodajże lutego, ale to musisz dokładnie sama się dowiedzieć, żłobki prowadzą normalne zapisy. najlepiej już teraz obdzwoń żłobki, a dowiesz się dokładnie wszystkiego i napewno uspokoisz.
 
A tu ciągle słyszę, że miejsc brak, szok, wychodzi na to, że mojej Julki jeszcze na świecie nie ma a ja już powinnam ją do żłobka zapisać :)

witam i zapraszam również na forum regionalne do Poznania :-D

a jeżeli chodzi o miejsca to faktycznie nie jest lekko, ale i nie jest najgorzej, jak pisała mama benia, jest duża rotacja, rodzice zapisują maleństwa do kilku żłobków jednocześnie i potem rezygnują więc te miejsca się znajdują, u mojego syna zapisanych do niemowlaczków było 14 dzieci ( tyle liczy grupa)ale tylko 9 zgłosiło się o terminie, więc 5 miejsc zostało zwolnionych i chodzą dzieciaczki z listy rezrwowej, ja piszę akurat o żłobku na Klonowica :tak::-) napewno warto już teraz zadzwonić do żłobków i się wypytać, bo niektóre nie prowadzą list rezerwowych, co i jak wygląda, i faktycznie zaraz po urodzeniu zapisać maleństwo na taką listę, a zapisy do żłobków zaczynają się luty-marzec

powodzenia:tak::-)
 
Moja córka chodzi do żłobka na Grunwaldzkiej. Jestem bardzo zadowolona.
Zaczęła chodzić jak skończyła 4 miesiące obecnie ma 2 lata.
Panie są super. Młoda chodzi bardzo chętnie.
Bardzo stawiają na samodzielność dziecka. Mała zaczęła wołać jak miała rok i 7 miesięcy :-). Od dawna je sama.
Mam tak miłe doświadczenia ze żłobkiem że moje następne ewentualne też będą chodziły do tego żłobka :tak:.
A też miałam wiele obaw jak ją posyłałam biorąc jeszcze pod uwagę, że młoda jest alergiczką.
 
Witam wszystkich, od tygodnia posyłam mojego 5-miesięcznego szkraba do żłobka na Klonowica. Niestety na razie nie jest dobrze. Ciągle płacze i z jedzeniem tez nie jest najlepiej, dużo ulewa, pewnie ze stresu. A ja płaczę w domu, że muszę go narażać na tyle łez. Jak długo może to potrwać? na pewno każde dziecko ma inaczej, ale macie jakieś doświadczenia z takimi maluchami ? Pozdrawiam:-(
 
UWAGA!!!!!!! UWAGA!!!!!!!!
OD MARCA 2009 na skraju dzielnic Piątkowo i Podolany (200 m od ul Obornickiej) otwiera dla dzieci od 6 - 30 miesiąca życia swoje podwoje Akademia Najmłodszych

Przestronny dom, wykwalifikowana karda oraz pyszne jedzonko przygotowywane na miejscu to nasze NAJMOCNIEJSZE STRONY


Czas spędzony w naszym Rajskim Domku będzie dla Waszych dzieci czasem przyjemności i zabawy.
Najmłodszym zapewniamy opiekę doświadczonych położnych i pielegniarki.
Godziny działania naszej placówki to od 7:00 do 18:00 (możliwość ustalenia innych godzin oraz opieki w weekendy)
Czesne:
pobyt dziecka do 10 godz dziennie 1 200,00 zł*
pobyt dziecka do 4 godz dziennie 800,00 zł*
* w tej cenie : opieka, wyżywienie, pieluchy, zajecia dydaktyczne
Opłata wpisowa 400,00 zł
*** UWAGA*** do końca marac opłata wpisowa 200,00 zł
zainteresowanych rodziców proszę o przesyłanie zgłoszen na adres:

zlobekpoznan@wp.pl
 
"sobie... Rajski domek" ma juz aktywną galerię na swojej stronie internetowej :tak:
Zapraszamy wszystkich do wirtualnych odwiedzin, a jeśli Wam sie spodoba do odwiedzenia nas w realu.

Czekamy na Wasze Dzieci.

Pozdrawiamy
sobie...Rajski Domek
 
jestem na etapie zakładania kącika maluszka w Poznaniu. chciałabym zasięgnąc opini mam, w jakiej lokalizacji taki domowy żłobek byłby potrzebny? ewentualnie czy jest zapotrzebowanie w Swarzędzu?
 
reklama
znalazłam przepiękny dom z dużymi przestrzeniami na klub maluszka na Świerczewie. proszę o opinie mam, czy w tej okolicy jest zapotrzebowanie na taki kącik :) dziękuję za wszystkie sugestie. pozdrawiam
 
Do góry