reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZŁOTA LISTA - czyli hity październikówek 2010

mata edukacyjna - moje dziecko potrafi sie tam zajmowac soba przez godzine. cudowny stan...
chusta do noszenia dziecka mozna nosic nawet noworodka i w końcu ma się wolne ręce
suszarka i odkurzacz jako uspokajacze-usypiacze


wymieniane juz ale nieocenione: sudocream, leżaczek-bujaczek FP, przewijak na łóżko (choc do tego warto sie przymierzyć wcześniej, bo nie przy każdym wzroście jest wygodny), spiworki do spania, wszystko co rozpinane w kroku
 
reklama
sudocrem - w nagłych przypadkach u nas niezastąpiony
huśtawka FP - rewelka, dużo programów, muzyczek itd
frida oczywiście, gruszki to straszny syf
obcinaczki do paznokci TT
kombinezony bez nóg
- szybko łatwo i bez bólu
stelaż do wanienki - bez niego chodziłabym już pewnie o lasce
oilatum soft do kąpieli - przy nim z głowy mam smarowanie oliwkami, kremami i innymi duperelami, skóra ekstra
pampersy wszelkiej maści, najlepsze !
zatyczka do smoczka Avent
, dzięki niej jak dzieć smoka na spacerze wypluje to nakładam zatyczkę, wrzucam go do kieszeni i nie łapie żadnego syfu i bakterii
szczotka do mycia butelek TT
 
termos by mieć ciągle ciepłą wodę do przygotowania mm (nie używam podgrzewaczy i sterylizatorów - nie wydają mi się to niezbędne wydatki)
suszarka w sytuacjach kryzysowych albo kiedy dziecko ma poważny problem z zaśnięciem
mata edukacyjna - mój synek potrafi na niej długo leżeć i się sam bawić
 
Swoją listę chciałabym uzupełnić o:
- stelaż do wanienki- w pierwszych dwóch miesiącach życia był bardzo przydatny, gdy jeszcze kąpaliśmy małego w pokoju w wanience. Dzięki temu człowiek na nabawił się skrzywienia kręgosłupa i tym podobne.
- ochraniacz do łóżeczka- teraz dopiero widzę jaka to przydatna rzecz odkąd mały zaczyna fikać w łóżeczku, przesuwać się, kopie rękoma i nogami.
 
jeszcze mi się przypomniało
elektroniczna niania my mamy jeszcze dodatkowo taką z monitorem ruch. pozwala spać spokojnie matkom-panikarom jak ja. no i oczywiście pozwala się po domu poruszać swobodnie
lampka fluorescencyjna ładuje się w dzień wystarczy położyć w słonecznym miejscu, a w nocy daje ciepłe światło - wystarczające by coś znaleźć, ale na tyle słabe, że nie przeszkadza spać
lanolina w kremie dla karmiących piersią, szczególnie pomocna w pierwszych tygodniach, kiedy sutki nie są przyzwyczajone jeszcze do ciągłego maltretowania
staniki z klapka również dla karmiących, nie wyobrażam sobie życia bez nich
kolorowe pasy na brzuch - niby prosta rzecz, kolorowa taśma do obwiązania brzucha, ale o wiele swobodniej mozna karmic piersią w miejscach publicznych, bo podnosząc bluzke nie odsłania się brzucha i wszystko można zrobić o wiele dyskretniej
 
U nas hitem jest:
Sudocrem i linomag używane od 1-szego dnia życia zamiennie i pupa jeszcze ani razu nie była odparzona
Frida-niezastąpiona przy katarze
Karuzela Tiny Love-dzięki niej mam trochę czasu dla siebie gdyż lubi na nią patrzeć.Działa również jako najskuteczniejszy usypiacz Miłosza
Leżaczek Fisher Price-jak dla mnie nie zastąpiony
Smoczek Lovi i Nuk-najlepszy uspokajacz Młodego
Pamersy Active Baby oraz pieluchy Gaga
Body i półśpiochy
Kosmetyki Hipp
Proszek do prania Dzidziuś-tani,wydajny i nie uczula
Johnson’s baby łagodny płyn do mycia ciała i włosów-nie podrażnia skóry,jest bardzo wydajny i u nas spisuje się rewelacyjnie
Śpiworek do spania
Nawilżacz powietrza-odkąd go używamy zniknęła sapka i tak jak u loliszy chodzi praktycznie przez 24h
Bobodent maść działająca kojąco na obolałe dziąsełka
Czopki Viburcol-nam nie raz pomogły w kryzysowych sytuacjach
Chusteczki Bobini oraz chusteczki pampers baby fresh
Grzechotki pod każdą postacią...śmieje się do nich w głos
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Drobiazg,ale dopiero teraz,jak niechcący połamałam,to widzę,jak niezbędny:)- pudełko na chusteczki:).Jutro lecę po drugie:).
 
Dla mnie prócz wielu z wymienionych powyżej - hitem jest TT - tummy tub. Mały ani razu nie płakał ani nie panikował podczas kąpieli, co zdarzało się u dziadków w wanience.
Ponadto teraz - wszystko co gra i świeci, zwłaszcza mini-projektor gwiazd z pozytywką (i budzikiem) z biedronki - młody może się wpatrywać godzinami :)
 
wózek "parasolka" maclaren xt (chociaż xlr mają znajomi i wiem, że też jest cudny, no, ale cena też cudna...)
 
reklama
Gripe water (woda koperkowa) na problemy z brzuszkiem, kolki, wzdęcia i zaparcia.
Woreczki na zużyte pieluchy.
Pampersy Sleep & Play oraz Premium Care jak dla mnie rewelacja.
Balneum - krem nawilżający działa cuda z wysuszoną skórą, oraz przewijak, mata edukacyjna, stelaż do wanienki (foczka), gumowa kaczuszka
muzyka klasyczna działa kojąco i usypiająco ;-)
wspólna kąpiel w wannie
 
Ostatnia edycja:
Do góry