reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmuszanie

Dołączył(a)
26 Styczeń 2021
Postów
3
Dziecko ma 6 lat i jest zmuszane do jedzenia owoców z jednej miski. Dziecko nie chce jeść i nie chce chodzić z tego powodu do przedszkola. Dziecko ma owoce w domu i w domu je te owoce. To już nie chodzi o te owoce ale o zmuszanie, czy można zmuszać dziecko w przedszkolu?
 
reklama
Szczerze przyznam, ze trochę dziwne pytanie. Oczywiście, ze nie powinno się zmuszać dziecka. Może warto po prostu porozmawiac z paniami w przedszkolu i wyjaśnić sytuacje.
 
Rozmawiałem już tymi paniami ale dalej jest zmuszane do jedzenia owoców. Dzieci jedzą z jednej miski, nie myją rąk np po wyjściu z ubikacji więc uważam że powinni jeść z osobnej miski. Co mam zrobić żeby nie zmuszali mojego dziecka? Nie mają takiego prawa!
 
Oczywiście, że nie mogą zmuszać dziecka do jedzenia. Jak nie chce, to niech nie je. Już nie wspomnę o zaistniałej sytuacji epidemicznej. Każde dziecko powinno dostać na osobnym talerzu /serwetce.

Porozmawiaj jeszcze raz, jak nie poskutkuje, udaj się do dyrekcji.
 
Oczywiście, że nie mogą zmuszać dziecka do jedzenia. Jak nie chce, to niech nie je. Już nie wspomnę o zaistniałej sytuacji epidemicznej. Każde dziecko powinno dostać na osobnym talerzu /serwetce.

Porozmawiaj jeszcze raz, jak nie poskutkuje, udaj się do dyrekcji.
A jeśli dyrekcja sama dała takie pozwolenie, że jeśli dziecko nie chce zjeść to trzeba zmuszać, to co wtedy?
 
Wątpię, by było to możliwe, by dyrekcja kazała zmuszać do jedzenia. Zmuszanie jest formą przemocy. Może wystarczy siąść z dyrekcją i paniami i porozmawiać o sytuacji na spokojnie.

A wracając do twojego pytania, wtedy pozostaje zgłosić sprawę do Kuratorium Oświaty.
 
Do góry