reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Znamię u dziecka

Darcia33

Aktywna w BB
Dołączył(a)
25 Wrzesień 2022
Postów
84
Dzień dobry. Moja córka 6 maja skończy 6 miesięcy. Zauważyłam że teraz na nóżce pojawiło się u niej znamię taka malutka plamka kolor taki jasny jak kawa z mlekiem na początku myślałam że to brudne jest ale nie. Czy takie znamię są groźne i czy zgina czy już na całe życie będą? Może któraś mama też ma maleństwu swoje z takim znamiem i się coś wypowie na ten temat. Pozdrawiam serdecznie
 
reklama
To dokładnie nazywa się plamka kawa z mlekiem :) zostaje na całe życie, trzeba obserwować czy nie pojawia się więcej. Jeśli dziecko ma ich ok 5 to nic nie powinno znaczyć. Jeśli więcej, wtedy trzeba robić badania.
Mój syn ma jedną większą i dwie malutkie.
 
To dokładnie nazywa się plamka kawa z mlekiem :) zostaje na całe życie, trzeba obserwować czy nie pojawia się więcej. Jeśli dziecko ma ich ok 5 to nic nie powinno znaczyć. Jeśli więcej, wtedy trzeba robić badania.
Mój syn ma jedną większą i dwie malutkie.
Badania pod jakim kątem? Myślałam że to może zgodnie jak dziecko będzie starsze. Z jakiego powodu takie znamię powstaje może pani się orientuje?
 
To dokładnie nazywa się plamka kawa z mlekiem :) zostaje na całe życie, trzeba obserwować czy nie pojawia się więcej. Jeśli dziecko ma ich ok 5 to nic nie powinno znaczyć. Jeśli więcej, wtedy trzeba robić badania.
Mój syn ma jedną większą i dwie malutkie.
Badania pod jakim kątem? Myślałam że to może zginie jak dziecko będzie starsze. Z jakiego powodu takie znamię powstaje może pani się orientuje ?
 
Moja starsza córka ma takie znamię na wewnętrznej stronie uda w kolorze kawa z mlekiem. Może wytyczne się zmieniły (córka ma skończone 13 lat) ale jak była niemowlęciem i zaczęły się pojawiać te plany to powyżej 8 takich plamek rozpoczyna się diagnostykę w kierunku choroby genetycznej. U nas było mniej, dlatego my diagnostyki nie rozpoczynaliśmy. U znajomej wystąpiła graniczna liczba 8 plam ale po badaniach dziecko zdrowe. Dlatego proszę jedynie obserwować. To może być zwykle znamię o niczym nieświadczące.

Pozdrawiam
 
To dokładnie nazywa się plamka kawa z mlekiem :) zostaje na całe życie, trzeba obserwować czy nie pojawia się więcej. Jeśli dziecko ma ich ok 5 to nic nie powinno znaczyć. Jeśli więcej, wtedy trzeba robić badania.
Mój syn ma jedną większą i dwie malutkie.
Niekoniecznie zostaje 😉

U mnie taka plamka wyskoczyła na jednym palcu, miałam taki księżyc na całym opuszku i pojawił się u mnie w okolicach roczku ( z opisu mojej mamy ) .

Zniknął gdy skończyłam +/- wiek nastoletni .
A szkoda bo to był taki "mój znak"
 
Badania pod jakim kątem? Myślałam że to może zgodnie jak dziecko będzie starsze. Z jakiego powodu takie znamię powstaje może pani się orientuje?
badania pod kątem chorób genetycznych. Ale jedna plamka bym się nie martwiła. Nam powiedzieli, że nie zniknie. Synowi nawet troszkę rośnie.
Natomiast drugi syn ma malutka taka plamkę, i jest ona cały czas w identycznych rozmiarach.
 
Moja starsza córka ma takie znamię na wewnętrznej stronie uda w kolorze kawa z mlekiem. Może wytyczne się zmieniły (córka ma skończone 13 lat) ale jak była niemowlęciem i zaczęły się pojawiać te plany to powyżej 8 takich plamek rozpoczyna się diagnostykę w kierunku choroby genetycznej. U nas było mniej, dlatego my diagnostyki nie rozpoczynaliśmy. U znajomej wystąpiła graniczna liczba 8 plam ale po badaniach dziecko zdrowe. Dlatego proszę jedynie obserwować. To może być zwykle znamię o niczym nieświadczące.

Pozdrawiam
Rozumiem dziękuję za informację. A to jaka choroba genetyczna np? Przepraszam ale jestem z natury osoba panikarą jak chodzi o dziecko. Zaraz się denerwuje czy coś poważnego się nie dzieje
 
reklama
badania pod kątem chorób genetycznych. Ale jedna plamka bym się nie martwiła. Nam powiedzieli, że nie zniknie. Synowi nawet troszkę rośnie.
Natomiast drugi syn ma malutka taka plamkę, i jest ona cały czas w identycznych rozmiarach.
Dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję że to nic poważnego i że nie będzie więcej takich plamek.
 
Do góry