reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zrzeczenie się praw rodzicielskich przez ojca/ odebranie ich. proszę o pomoc

margola24

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Czerwiec 2010
Postów
758
Miasto
Radzymin
Mam 8-letnia corke z bylym partnerem z ktorym rozstalam sie gdy dziecko mialo 3 miesiace.Dziecko nosi jego nazwisko. On nigdy nie płacił zasadzonych alimentów.
Jak do tej pory nigdy sie nie poznali,ojciec jakos sie do tego nie przykladal.
Obecnie jestem mezatka i mam z tego zwiazku dziecko.
Chcialabym aby corka nosila nazwisko mojego meza i aby ja zaadoptowal i mial wszelkie prawa jako ojciec a corka miala takie nazwisko jak my.
Córka miala 3 lata jak poznalam obecnego meza i ona uwaza go jako ojca bo innego nie zna.
Chce uregulować sytuację prawna córki. Chciałabym sie dowiedzieć czy to prawda, że biologiczny ojciec moze sie zrzec praw rodzicielskich przed urzednikiem stanu cywilnego.. Chciałabym ominąć sąd i te wszystkie rozprawy.. Bardzo proszę o podpowiedź jak to wszystko szybko i bezboleśnie rozwiązać.

pozdrawiam Małgorzata

user_offline.gif
 
reklama
Zapewne przed jakąs instytucja będzie musiał to ogłosić że się zrzeka . Jesteś pewna że to zrobi? Pytałaś się go w tym temacie?
 
jestem pewna. chce zmienić córce nazwisko żeby w szkole miała łatwiej, żeby w pełni mogła utożsamić się z moją rodziną bo zaczyna kumac że coś jest nie tak,- tylko ona ma inne nazwisko..
 
W Polsce nie można ot tak po prostu zrzez się władzy rodzicielskiej.
W Pani sytuacji widze dwie możliwosci:
1. może Pani wystąpić do sądu o odebranie ojcu władzy rodzicielskiej
2. ojciec dziecka moze wyrazić zgodę na przysposobienie dziecka przez Pani męża (wniosek składa Pani mąż). W przypadku gdy przysposobienie jest pełne, władza rodzicielska ojca biologicznego wygasa. Wygasa też obowiązek alimentacji.
 
1,a czy w tej drugiej opcji, jest możliwość automatycznej zmiany nazwiska?
2,czy musi się odbyć jeszcze dodatkowa sprawa?
3,jakie dokumenty sa potrzebne żeby mąż taki wniosek złożył?
4, wniosek składa w sądzie właściwym dla zameldowania dziecka? Mąż jest zameldowany w innym mieście.

proszę mi jeszcze powiedzieć, tak po prostu, co jest lepszym rozwiązaniem. co będzie szybsze, co lepsze żebyśmy mogli w końcu być prawdziwą rodziną??
 
1,a czy w tej drugiej opcji, jest możliwość automatycznej zmiany nazwiska?
2,czy musi się odbyć jeszcze dodatkowa sprawa?
3,jakie dokumenty sa potrzebne żeby mąż taki wniosek złożył?
4, wniosek składa w sądzie właściwym dla zameldowania dziecka? Mąż jest zameldowany w innym mieście.

proszę mi jeszcze powiedzieć, tak po prostu, co jest lepszym rozwiązaniem. co będzie szybsze, co lepsze żebyśmy mogli w końcu być prawdziwą rodziną??

A jakie jest stanowisko ojca dziecka? Będzie walczył o zachowanie praw czy uzna, że dla dziecka lepiej będzie kiedy faktyczny opiekun dziecka przysposobi dziecko?
 
witam. za 2 dni mam sprawe o pozbawieie praw rodzicielskich ojca dziecka... od roku czasu nie interesuje sie dzieckiem wogule. wyjechal za granice (w sumie to uciekl) i nie ma zamiaru wrócić. wyslal mi mejla ze zrzeka sie praw rodzicielskich ale niechce mi wyslac tego samego na pismie ze swoim podpisem co pewnie sad by uznal a nie jakis mejl... nie placi alimentow i na rozprawie tez go nie bedzie bo reprezentuje go jego matka. mam szanse go pozbawic czy tylko ograniczyc? i jak to bedzie wygladalo jesli bede chciala corkce paszport wyrobic to nawet przy ograniczeniu bede mogla sama to zalatwic czy znow sadownie? i jak z nazwiskiem przy ograniczeniu?( corka nsi nazisk ojca i chce zmenic na swoje).
 
reklama
1,a czy w tej drugiej opcji, jest możliwość automatycznej zmiany nazwiska?
2,czy musi się odbyć jeszcze dodatkowa sprawa?
3,jakie dokumenty sa potrzebne żeby mąż taki wniosek złożył?
4, wniosek składa w sądzie właściwym dla zameldowania dziecka? Mąż jest zameldowany w innym mieście.

proszę mi jeszcze powiedzieć, tak po prostu, co jest lepszym rozwiązaniem. co będzie szybsze, co lepsze żebyśmy mogli w końcu być prawdziwą rodziną??

Rzadko to robię, ale tym razem podam link do miejsca, gdzie znajdzie Pani wyczerpujace odpowiedzi na swoje pytania.
Wniosek o przysposobienie dziecka - Prawo, porady prawne od 2001 roku - PoradaPrawna.pl
W razie wątpliwosci prosze pytać.
 
Do góry