reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZUS, KRUS, BECIKOWE etc....wszystkie sprawy prawne styczniówek:))

a wiecie cos o urlopie rodzicielskim który może wziąc i mama i tata? coś dzis słyszałam ale z tego co zrozumiałam to 26 tyg urlopu macierzyńskiego bierze tylko mama a 24 pozostałe to tak zwany urlop rodzicielski własnie i może go wziąc równocześnie i mama i tata...dzis to w sejmie przegłosowali.
 
reklama
dzisiaj rozmawialam z bratową...i nie wiedzialam, ze zbey dostac becikowe to musi byc załozona karta ciąży przed 10 tyg ciąży.....ciekawa jestem czy przy kolejnej wizycie mi gin zalozy...chociaz mowial ze za dwa tygodnie zleci mi już wszystkie badania...wiec chyba wtedy zalozy kartke ciazy...

diablica ja niestety nie pomoge...:(
 
eeejjj cos mi sie nie widzi z tym urlopem bo jak rodzilam w 2012 w czerwcu od 24 bylam na macierzynskim czyli przepracowalam polowe woku, a w 2013 odbieralam urlop za caly rok 2012
 
lkasia, nie martw się, lekarze wiedzą o tym, że do 10 tygodnia musi być założona katra ciąży. mi w poprzedniej ciąży na drugiej wizycie założyli kartę ale pierwszą wizytę również wpisali :)
 
Dziewczyny
- ja pracuje z domu, na zlecenia dla różnych zleceniodawców, ale NIE jestem nigdzie zatrudniona na stałe.
(czyli oficjalnie bezrobotna)

Czy w takiej sytuacji mogę ubiegać się o jakieś specjalne dodatki dla mnie i dziecka?
 
Elusia: załóż firmę i wystawiaj tym firmom faktury. Przynajmniej będziesz miała macierzyński przez rok, jak odprowadzisz składkę chorobową i inne. Inaczej oprócz becikowego to raczej nic nie dostaniesz - nasze państwo nie jest łaskawe dla mam bezrobotnych lub na umowach śmieciowych:eek:
 
O kurcze :( Aż tak źle? Nic matkom bezrobotnym nie przypada...?

Zalozenie firmy by mnie utopilo, bo splacam kredyt mieszkaniowy, i starcza mi pieniedzy na styk, gdybym miala firme oplacic, to by juz nie starczylo, rozważałam to juz wczesniej.... :(
 
Załóż firmę i po miesiącu idź na L4 ciążowe...
ja w poprzedniej ciąży byłam na umowach-zlecenie - nie należało się nic, bo nie mieliśmy dochodów na członka rodziny poniżej 500zł...baa jak chcieliśmy coś wybębnić (ten drugi tysiąc becikowego socjalnego) to nam PITa wyciągnęli za poprzedni rok i stwierdzili, że za duże dochody i w nosie mieli, ze całość na umowę -zlecenie była i umowy o dzieło. Nie ma dla nich takiego pojęcia jak dochód utracony z tyt. tych umów śmieciowych - trochę się użerałam, więc serio ci mówię - załóż firmę i idź na L4.

Ewentualnie niech cię ktoś znajomy zatrudni...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Agagsm ale zusu zeby miec platny macierzynski trzeb oplacic jedna pelna skladke, czyli ok 1000, co prawda potem na macierzynskim kaska sie zwraca parukrotnie bo to w koncu placa 6000 na miesiac przez 6 miechow ale najpierw tego tysiaka trzeba wylozyc :|
 
Ostatnia edycja:
Do góry