reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie z pracy a forma prawna pracodawcy

Nilcia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Styczeń 2013
Postów
154
Miasto
Białystok
Witam,

Od 26.04.2012 r. jestem zatrudniona w stowarzyszeniu (poniżej 20 pracowników) na stanowisku specjalista ds. projektów i realizuję projekty unijne, posiadam umowę o pracę na czas nieokreślony. Do 4 września przebywam na rocznym urlopie macierzyńskim. Później chciałabym wrócić do pracy. W celu uzyskania ochrony przed zwolnieniem zamierzam złożyć wniosek o zmniejszenie wymiaru czasu pracy na 7/8 etatu. Od koleżanek z pracy dowiedziałam się, że pracodawca zdaje sobie sprawę z faktu, że takie mam zamiary i mimo to zamierza mnie zwolnić. Czy istnieje jakaś luka w prawie, która by mu na to pozwalała? Czy forma prawna pracodawcy ma tu jakiekolwiek znaczenie?

Moje stanowisko pracy istnieje, ponieważ projekt będzie realizowany do końca marca 2015 r., natomiast moje obowiązki przejęły 2 inne matki, które powróciły z urlopów macierzyńskich, dostając jednocześnie umowę o pracę do końca realizacji projektu. W przypadku mojego powrotu nie ma możliwości przesunięcia ich do innego projektu, zostałyby zwolnione. Czy fakt ten ma jakiekolwiek znaczenie w mojej sprawie?
 
reklama
Do góry