reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie

Dołączył(a)
12 Czerwiec 2019
Postów
4
Dziewczyny jestem tutaj nowa mam pytanie. Jestem miesiąc po zabiegu lyzeczkowania, wybieram się do psychiatry na zwolnienie jednak w trakcie tego zwolnienia za ok 2-3 mce chce spróbować ponownie zajść w ciążę. Moje pytanie jak to będzie ze zwolnieniem bo przekroczy 270 dni napewno jeśli będę teraz ok 4mce na zwolnieniu i później ciąża. Co w takiej sytuacji? Czy jeśli byłaby przerwa na weekend ( dwa dni wolne od pracy) między l4, a zwolnienie już z kodem. B czyli ciąża czy taka przerwa się liczy aby nastąpił nowy okres zasilkowy?
 
reklama
Jeżeli będziesz mieć zwolnienie od psychiatry to okres zasiłkowy wynosi 182 dni a nie 270 (tyle jest w przypadku gruźlicy i ciąży). Jeżeli będziesz mieć przerwę chociażby na jeden dzień i będziesz wtedy zdolna do pracy i ponownie pójdziesz na zwolnienie z innym kodem choroby to okres zasiłkowy liczy się od początku. Moje pytanie jest tylko takie, dlaczego zakładasz, że od razu pójdziesz na zwolnienie ciążowe?
 
Jestem po poronieniu I wiem że ciąża będzie od początku wysokiego ryzyka- m. In. Wysoka prolaktyna, niski progetseron I od razu powstająca cukrzyca ciążowa.
Druga strona medalu to środowisko w pracy, po tym co mnie tam spotkało odkąd odeszła na zwolnienie jeszcze będąc w ciąży nie wyobrażam sobie tam powrotu. Tylko pytanie moje czy sobota i niedzielę też zalicza się do przerwy w okresie zasilkowym?
 
Jestem po poronieniu I wiem że ciąża będzie od początku wysokiego ryzyka- m. In. Wysoka prolaktyna, niski progetseron I od razu powstająca cukrzyca ciążowa.
Druga strona medalu to środowisko w pracy, po tym co mnie tam spotkało odkąd odeszła na zwolnienie jeszcze będąc w ciąży nie wyobrażam sobie tam powrotu. Tylko pytanie moje czy sobota i niedzielę też zalicza się do przerwy w okresie zasilkowym?
Chodzi mi o to że te 270 dni czy będą liczyły się zwolnienie od psychiatry i ewentualnie nowe zwolnienie w ciąży czy będzie to ciągłość max 270dni i wtedy okres ten zakończy się wcześniej niż ciąża.
 
Chodzi mi o to że te 270 dni czy będą liczyły się zwolnienie od psychiatry i ewentualnie nowe zwolnienie w ciąży czy będzie to ciągłość max 270dni i wtedy okres ten zakończy się wcześniej niż ciąża.
Weekendy tez sie w to wliczają. jezeli będziesz mieła przerwę choćby jeden dzien to nowy okres zaiłkowy będzie wynosić kolejne 270 dni, jeżel będzie to zwolnienie z kodem B czyli ciąża.
 
Do góry