reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotujące czerwcówki

prosze bardzo:)
bardzo szybki obiad

losos w sosie z makaronem:

- mrozone filety z lososia (bez skory)
- smietanka 12 %
- makaron spagetti
- opcjonalnie koperek lub natka pietruszki

lososia podsmazyc, nie za dlugo
zalac smietanka, dodac ziol jesli sie lubi (ja daje koperek)
podawac z ugotowanym makaronem, jak spagetti

czasami jak nie mam slodkiej smietanki dodaje ta 8% i tez jest pycha
MMMM pewnie pychota:)
 
reklama
Na ciasto z colą to się chyba w weekend skuszę :)

Ptasie mleczko.
Lekki i pyszny deser

Składniki:
galaretka o dowolnym smaku
duży kefir
Opcjonalnie: dowolne owoce np.: banan, wiśnie odsądzone z soku, jagody z soku
Do przybrania kiwi trochę ubitej kremówki
Sposób przyrządzenia:
Galaretkę rozpuścić w połowie przygotowanej, gorącej wody, jaka podana jest na przepisie na opakowaniu i odstawić w chłodne miejsce. Kefir ubijać dokładnie mikserem tak, żeby się spienił, następnie cały czas ubijając dodawać jeszcze ciepłą( ale nie gorącą galaretkę). Masa powinna być puszysta i lekka, jak ptasie mleczko. Masy należy przełożyć do pucharków i wstawić do lodówki aby stężała, przed podaniem przybrać dowolnie.
Robiłam deser już dwa razy, pierwszym razem wzięłam galaretkę wiśniowa i do pucharków wrzuciłam kawałki banana, a drugim razem galaretkę z czarnej porzeczki i dodałam jagody z kompotu. Obie wersje przybrałam odrobiną bitej śmietany i kawałkami kiwi oraz w pierwszym przypadku wisienką a w drugim malinką.
Z podanych składników wychodzą 3 duże porcje.

Zaskoczona byłam jak pyszny jest ten deserek, a przy tym bardzo lekki.
Gorąco polecam!
 

Chciałam bardzo pochwalić ten przepis! jest super :-D I to nie tylko dla tego, że skoro wyszło MI to wyjdzie każdemu :-p ale również dlatego, że jest bardzo smaczne :tak: uwielbiam takie trochę "mokre" ciasta :cool2:
Ja znam może ze 3 przepisy ogółem :-D strasznie lubię tą prostą sałatkę:
-makaron kokardki (efektowniej wyglądają kolorowe)
-łosoś pokrojony na małe kawałeczki
-pomidory suszone w zalewie też pokrojone na małe kawałeczki
Sałatka chociaż prosta jest przepyszna :-p
 
to ja się podzielę przepisem na sałatkę makaronową z boczkiem
Składniki:
makaron kokardki - najlepiej trójkolorowy
30 dkg boczku wędzonego,
1 cebula,
1 czerwona papryka (ja ostatnio górę posypałam trochę czerwoną pokrojoną a do środka dodałam żółtą, dzięki czemu sałatka była jeszcze bardziej kolorowa),
szczypior,
kukurydza z puszki,
ogórek zielony - ja dałam konserwowy
pietruszka zielona
majonez, śmietana, sól, pieprz

Makaron ugotować al dente. Odcedzić i troszkę wystudzić. Pokroic drobno boczek i podsmażyć na skwarki. Odsączyć i ostudzić. Cebulę pokroić w piórka i też usmażyć. Odsączyć i ostudzić. Pokroić o kostkę paprykę, ogórka, szczypior i pietruszkę. Wszystko wrzucić do miski razem z kukurydzą i wymieszać. Dodać 2-3 łyzki majonezu i tyle samo śmietany, przyprawic do smaku i wymieszać.

ostatnio robiłam tylko z majonezem bo śmietany nie miałam i też była pycha
Smacznego:-)
 
Zabieram się za jego robienie, żeby przez noc w lodówce postał :-) 300 ml kefiru będzie ok??
Będzie ok, będziesz miała trochę bardziej ścięte ptasie mleczko :) Ja dawałam 400 ml więc to nie wielka różnica. A w lodówce to mu 2 godziny wystarczą i już jest gotowy :)
Daj znać jak Ci wyszło i czy smakowało :)
 
Dziewczyny nie wiem czy znacie przepis na muffinki, ale u mnie ida one jak rzeka. trzeba tylko mieś blache do muffinek i takie specjalne papierki (foremki)
Składniki:
2 szkl. mąki pszennej
1 szkl. cukru
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1/2 łyczeczki sody
2 jajka
1 szkl. śmietany
1/2 szkl. oleju

Wszytko wymieszać, nałożyć do foremki do 3/4 wysokości i piec w 180 stopniach ok 25 minut.
Można dodać różne dodatki do ciasta np. banany i czekoladę (wszystko pokrojone w kosteczkę), lub jabłko i cynamon, albo brzoskwinie, lub jakąś konfiturę (wtedy wlewamy 2/3 ciasta, kładziemy łyżeczkę konfitury i przykrywamy 1/3 ciasta.)
Kombinacji jest masa, a babeczki naprawde są pyszne i proste w przygotowaniu.
 
Ostatnia edycja:
Będzie ok, będziesz miała trochę bardziej ścięte ptasie mleczko :) Ja dawałam 400 ml więc to nie wielka różnica. A w lodówce to mu 2 godziny wystarczą i już jest gotowy :)
Daj znać jak Ci wyszło i czy smakowało :)

Banalnie proste i fajne w smaku :-) (sposób na jedzenie kefiru jeśli się go nie lubi :-) ) Zjadłam rano z mężem całą porcję i myślałam że do wieczora się już nie ruszę :-D
Polecam :-D
 
reklama
Do góry