reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotujące czerwcówki

Koriander- dziękuję Kochana za ten przepis- chyba go wykorzystam, w sumie na pierwszy raz makowiec "niezawinięty" może być :-D. A jak mi się uda to będę eksperymentować dalej :-)
 
reklama
Dziewczynki mam super przepis na ciasto:)Pyszne robiłam na swój ślub 2:)
Torciki Dla Adama i Ewy:)
TORCIKI DLA ADAMA I EWY

Składniki na ok. 26 sztuk
: 6 jajek,

¾ szklanki cukru,
torebka cukru waniliowego,

1 szklanka mąki,

płaska łyżeczka proszku do pieczenia,

mandarynki w syropie (w puszce) 850 g( ja dawałam brzoskwinie),

2 budynie śmietankowe,
2 szklanki soku pomarańczowego,
3 szklanki śmietany kremówki,

6 łyżek cukru pudru,

4 torebki śmietany - fix,

ok. 26 sztuk herbatników (połowa w polewie czekoladowej).

Przygotowanie:

żółtka utrzeć z cukrem. Białka ubić z cukrem waniliowym na sztywną pianę. Mąkę przesiać z proszkiem do pieczenia, wymieszać z żółtkami, połączyć z ubitymi białkami. Ciasto wyłożyć na blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Piec 15 minut w temp. 200 C. Wystudzić. Mandarynki osączyć z syropu i ułożyć na cieście (26 cząstek odłożyć). Proszek budyniowy wymieszać ze szklanką syropu. Sok pomarańczowy zagotować z pozostałym syropem. Mieszając wlać rozpuszczony budyń i zagotować. Ciepłym kremem budyniowym przykryć mandarynki, wyrównać. Ciasto włożyć na godzinę do lodówki. Schłodzoną kremówkę ubić z cukrem pudrem i śmietanką-fix. Bitą śmietanę rozsmarować na kremie budyniowym. Na wierzch ułożyć szachownicę z herbatników z czekoladą i bez. Pokroić, udekorować odłożonymi mandarynkami.
Rada: można użyć tylko herbatników bez czekolady, wówczas należy rozpuścić czekoladę lub gotową polewę i pokryć nią te ciastka Najłatwiejsze ciasto bez pieczenia :)
SMACZNEGO KOCHANE:-)
 
A wiec oto moj przepisik na kotleciki:
składniki:
0,5kg piersi z kurczaka
30 dag pieczarek
3 łyżki mąki
troche sera żółtego
1 łyzka natki pietruszki posiekanej

przyrządzenie:
piersi kroimy w drobną kosteczke, pieczarki i ser ścieramy na tarce (duże oczka)
wszystko wrzucamy do miski dodajemy mąkę i pietruszke mieszamy wszystko na jednolita mase(podobną do kotletów mielonych)
mase formujemy na takie właśnie kotleciki i smażymy na gorącym oleju na malym ogniu az sie zarumienia

dla mnie PYCHA!!!!!
 
A wiec oto moj przepisik na kotleciki:
składniki:
0,5kg piersi z kurczaka
30 dag pieczarek
3 łyżki mąki
troche sera żółtego
1 łyzka natki pietruszki posiekanej

przyrządzenie:
piersi kroimy w drobną kosteczke, pieczarki i ser ścieramy na tarce (duże oczka)
wszystko wrzucamy do miski dodajemy mąkę i pietruszke mieszamy wszystko na jednolita mase(podobną do kotletów mielonych)
mase formujemy na takie właśnie kotleciki i smażymy na gorącym oleju na malym ogniu az sie zarumienia

dla mnie PYCHA!!!!!

oj pycha, pycha:-) ja dodaję jeszcze do tego 3 łyżki majonezu
 
Przepis na puszysty sernik
składniki:
- 1,2 kg sera białego zmielonego
- 9 jajek
- 1,5 szkl. cukru kryształu lub 1 szkl cukru kryształu i 1/2 szkl cukru pudru
- 1/2 kostki masła
- cukier waniliowy
- budyń śmietankowy
- rodzynki
- 2 łyżki mąki
- olejek (migdałowy lub cytrynowy - kto jaki lubi do smaku, można też nie dawać)
przygotowanie:
ser miksować dodając masło, żółtka, 1/2 szkl. cukru pudru, cukier waniliowy, budyń w proszku, olejek do smaku, sparzone wcześniej rodzynki wymieszane z 2 łyżkami mąki. Białka ubić na sztywno następnie dodać do nich szklankę cukru kryształu i ponownie ubić. Na koniec połączyć delikatnie łyżką ubite białka z masą i wyłożyć do formy.
Piec ok 45-50min do godziny na 170-180 stopni, w zależności od rodzaju piekarnika, trzeba przyobserwowac sernik po 45 min. U mnie wszystcy się zajadają;-)
 
zrobiłam wczoraj sałatkę z ananasem oto przepis:
- puszka ananasa
- puszka kukurydzy
- słoik selera w paski
- 10/15dk szynki
- por (ja daje połowe)
- 5-6 jajek na twardo
- majonez
- sól, pieprz
- jabłko wg uznania (ja nie dodaje)
wszystkie składniki drobno posiekac w kosteczkę i wymieszać z majonezem
 
prosze bardzo:)
bardzo szybki obiad

losos w sosie z makaronem:

- mrozone filety z lososia (bez skory)
- smietanka 12 %
- makaron spagetti
- opcjonalnie koperek lub natka pietruszki

lososia podsmazyc, nie za dlugo
zalac smietanka, dodac ziol jesli sie lubi (ja daje koperek)
podawac z ugotowanym makaronem, jak spagetti

czasami jak nie mam slodkiej smietanki dodaje ta 8% i tez jest pycha
 
Ostatnia edycja:
salatka z wedzonym lososiem:

- salata (jaka sie chce)
- pomidorki koktajlowe
- ogorek swierzy
- czarne oliwki (jak sie lubi)
- ugotowane jajka pokrojone na cwiartki
- losos wedzony

dresing:
- oliwa
- bialy ocet winny w proporcji 3:1 z oliwa ( 3 lyzki oliwy, 1 lyzka octu)
- pol lyzeczki musztardy dijon
- sol, pieprz
 
reklama
Do góry