reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki :)

ze niby powinno dziecko potroić wage urodzeniową.....phi gdyby wszystko było wg schematów wszyscy ludzie wygladaliby gabarytowo tak samo. Mój niby powinien ważyc 11,100 a wazy 10,600 i jakos nikt mi nie mowi ze ma niedowage. na naszej siatce wagowo jest ciut ponizej 75 centyla. na oko 70 centyl a wzrostowo 90. ile zje tyle zje.....co poradzisz.
 
reklama
Dziunka&Uleńka zapomniałam dodać że nie zawsze zje te 210 ml mleka zostawia po40 albo nawet 60 czasem dopije czasem nie, poza tym zupy i drugiego dania je ostatnio mniej ja też tłumacze sobie że to przez zęby ale troche się martwię bo chcociaż wiem że to może przejściowe albo rzeczywiście taki Jego urok to jednak źle mi jak inne mamy się chwalą ile to schabowego je ich syn(w tym samym wieku) co prawda jest grubaskiem a ja nie chce utuczyć synka tylko żeby mniej więcej jadł porcję a nie jak wróbelek:-(

Dziś pierwszy raz był budyń(z normalnego mleka) zjadł całą miskę:szok: chyba włączymy go do menu
Jutro dzień parówki zobaczymy ile zje:sorry:

Poza tym wg lekarki am niedowage 10200 waży a powinien 10900 tyle że na siatkach centylowych jest na 50 i ze wzrostem i wagą a to chyba dobrze? Nie orientuje się bo moja pani doktor liczy wg wagi urodzeniowej:eek:

Poniżej wklejam zdjęcie mojego "chuderlaczka":-D
hmm no cóż moje dziecko jad apodobni tyle, ze po 50- 70ml - to moim zdaniem jest malo. A waży 9.400 i niedowagi nie ma
 
mój na tyle co zjada powinien wyglądać jak anorektyk :D:D a ma 10 kg..
znowu mi zjada mało :-/ cyca nadal ciumka

na kolację zjadł uwaga:3 mini kanapeczki -kosteczki z jajem -szok!!! kaszkę kakową i cyca fuuul
rano jeszcze pisalam ze nie chce jaj jeść...
 
moja niby tez jajek nie za bardzo,a wczoraj w desperacji jej dalam cale jajko ugotowane na twardo (zoltko takie nieco mieksze) i najpierw rozwalila je na kawalki,a pozniej ku mojemu zaskoczeniu zjadla ponad polowe i to bialko jej bardziej podchodzilo niz zoltko.
a chwile wczesniej jej pomoczylam tosta w jajku na miekko ( tutaj tak dzieciom daja, toscik pokrojony w podluzne paski i jajko zamiast lyzka to jedza poprzez zamaczanie w nim tosta)to ugryzla 3 razy i byl koniec jedzenia
 
moja niby tez jajek nie za bardzo,a wczoraj w desperacji jej dalam cale jajko ugotowane na twardo (zoltko takie nieco mieksze) i najpierw rozwalila je na kawalki,a pozniej ku mojemu zaskoczeniu zjadla ponad polowe i to bialko jej bardziej podchodzilo niz zoltko.
a chwile wczesniej jej pomoczylam tosta w jajku na miekko ( tutaj tak dzieciom daja, toscik pokrojony w podluzne paski i jajko zamiast lyzka to jedza poprzez zamaczanie w nim tosta)to ugryzla 3 razy i byl koniec jedzenia

Dziwne jedzenie hihih


Ja wczoraj zrobilam małej jajko na wodzie. Niestety nie trafilam w czas bo mala zasneła, dziś kolejne podejscie.
 
Do wrzącej wody w garnuszku wrzucić jajo tak? JA też z chęcią zrobię chyba małemu.A one juz mogą takie jajka jeść (na miekko?) Hmm tylko co do tego... ziemniaczka może + oczywiście obadaek ze słoiczka.
 
Dziękuje dziewczyny za odpowiedź po wizycie u tej doktorki wpadłam w małą paranoje ale po tym co Wy piszecie o swoich pociechach to już mi lepiej, nie wiem czemu ta baba stwierdziła tą niedowagę w sumie jest starszej daty może przez to, w każdym razie dziękuje za odpowiedzi!:tak:

Mam takie pytanie nie odnośnie żywienia mam nadzieję że mogę napisać, otóż mamy w planach zakup sanek i wczoraj wybraliśmy się do sklepu a tam ceny z kosmosu!:szok: Drewniane z oparciem 89 zł, a takie fajne z rączką z tyłu za sankami i śpiworkiem trochę ponad stówkę to chyba raczej takie się opłaca dla malucha, jak myślicie?

Co do jajek to Mati w żadnej postaci nie chcę, jedynie na miękko jeszcze nie miał może jutro spróbuje

Cleo
nie martw się jak je cycusia to ma dość moja kuzynka karmi ponad półtoraroczną córeczkę i czasem tez jej w dzień tylko cyca chce a z jedzenia "normalnego"mało
 
Ostatnia edycja:
Dziunka&Uleńka zapomniałam dodać że nie zawsze zje te 210 ml mleka zostawia po40 albo nawet 60 czasem dopije czasem nie, poza tym zupy i drugiego dania je ostatnio mniej ja też tłumacze sobie że to przez zęby ale troche się martwię bo chcociaż wiem że to może przejściowe albo rzeczywiście taki Jego urok to jednak źle mi jak inne mamy się chwalą ile to schabowego je ich syn(w tym samym wieku) co prawda jest grubaskiem a ja nie chce utuczyć synka tylko żeby mniej więcej jadł porcję a nie jak wróbelek:-(

Dziś pierwszy raz był budyń(z normalnego mleka) zjadł całą miskę:szok: chyba włączymy go do menu
Jutro dzień parówki zobaczymy ile zje:sorry:

Poza tym wg lekarki am niedowage 10200 waży a powinien 10900 tyle że na siatkach centylowych jest na 50 i ze wzrostem i wagą a to chyba dobrze? Nie orientuje się bo moja pani doktor liczy wg wagi urodzeniowej:eek:

Poniżej wklejam zdjęcie mojego "chuderlaczka":-D

Chuderlaczka?:szok: Zdrowy , normalny chłopak! Kobieto zmień lekarza!
Poza tym pamiętaj ze żołądek dziecka jest wielkości jego pięści:tak: I co z tego że inne dzieci wcianają schabowe? Po pierwsze ciesz się ze Twoje dziecko jada zdrowiej i nie będzie mieć później problemów z otyłoscią, po drugie wierzysz tym mamom? Bo ja nie za bardzo, choć znam dziecko które mając pół roku wcinało grześki , teraz ma 2,5 i wygląda jak mała miniatura sumo.
Wagę Twój synek ma idealną:tak:
pamietaj że w wiekszości przypadków to mamy wkręcają sobie że ich dzieci są niejadkami;-)

ze niby powinno dziecko potroić wage urodzeniową.

Moja potroiła co prawda ale moim zdaniem to bzdura. Dzieci różnie się rozwijają, chociażby Joasia która wagę potroiła, ale co z tego jak nie rosła przez 4 czy 5 miesięcy. teraz nadrabia:-)
 
Dzis mam w planach zaserowowac młodemu naleśniki na kolacyjkę:-D zobaczymy jak bedzie.
kassiula co do amek do wejdz na watek zakupki dla mamy... tam dziewczyny Ci doradza
 
reklama
Do góry