reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

Na prośbę Uli- leniwe
250 g. twarogu (uzywam tłustego, niemielonego)
1 żółtko
maka pszenna(dosypywac do momentu az ciasto przestanie sie lepic do rak)
odrobine soli

mieszamy reka skladniki, posypujemy blat maka i reka robimy takiego długiego weza z ciasta. Ja jeszcze przyklepuje widelcem zeby były ladne paski i tne na romby. wrzucam do osolonej wody i gotuje 5 minut od wyplyniecia na wierzch.
Do tego kwasna smietanka i odrobine cukru, cynamon

No my dziekujemy za przepis, dzisiaj sobie zrobilismy te kluseczki i Pawel dosc duzo zjadl na 2sniadanie, ja dalam mu do tego owocka ze sloika :)
 
reklama
ja dziś nietypowe śniadanko: kako i bułka z dżemem z CUKINI pyyycha

mały nie chce jeść ale kako mu wlałam do butli i coś pił...ale własnie wylał na siebie ,ścianę ach to łobuz :D
 
nie pamietam czy ktoś cos dawał podobnego ale przed chwila zrobilam ta salatke i wyszla taka pycha ze musze sie z wami podzielic przepisem

Sałatka z makaronem z zupek chińskich

2 zupki <najzwyklejsze lagodna i pikantna>
groszek
kukurydza
fasolka czerwona
ogórek konserwowy
szynka
papryka


pokruszony makaron z zupek zalewa sie minimalnie wrzatkiem zeby byl miekki, do miski groszek kukurydze i fasole dodajemy ogóreki papryke pokrojony drobno szynecze tak samo wszystko mieszamy dodajemy lyzke badz 2 majonezu kto jak woli i przyprawy z zupek !! pycha polecam !!

ja robilam na szybko wiec nie mialam wszytskich składników tzn nie robilam z kukurydza bo kolezanka nie lubi wiec zrobilam jej ta przyjemnosc zeby mogla posmakowac :D ogórek to dodałam z zapasów zimowych z sałatki co robilam latem :D a papryke tez ze słoika :) szynke ta co mialam w lodowce to skroiłam wiec tym sposobem wyszła pychasałatka smietnik ;)
 
Pochwalę się torcikiem dla mojego A. niestety czasu mi zabrakło na udekorowanie więc pomazałam w 10 minut trochę. W pierwotnym planie miały być curkowe rybki i wodorosty czyli jendym słowem akwarium. Awaryjny plan minimum przewidywał kwiatuszki rysowane pisakiem czekoladowym ale że Kuba dziugał mnie drewnaną łyżka i urządzał sobie perkusję na blacie tuz obok mnie to wyszlo co wyszło
"Polewa" jest z pianek masrhmalows i dziękuję bardzo ale wiecej tego nie zrobię. Mi jakoś generalnie wszystkie takie ugniatane rzeczy kiepsko wychodzą a z tym myslałam, ze się wścieknę 40 minut to gniotłam, może przez barwnik, ktory mocno rozrzedził masę niestety
 

Załączniki

  • IMGP2476.jpg
    IMGP2476.jpg
    26,9 KB · Wyświetleń: 52
Ostatnia edycja:
kilolek tort super dobra żona z Ciebie:-)

kasiiula ja tą sałatkę robię tak:

1/2 kapusty pekińskiej poszatkować
2 zupki chińskie zalać szklanką wrzącej wody (dodajemy tylko przyprawę bez tłuszczu)
2 piersi z kurczaka kroimy na kostkę smażymy
1 puszka kukurydzy
majonez

wszystko razem wymieszać PYYYYYCHA!!!! :-)
czasem dam też pomidora ale wtedy trzeba szybko zjeść :-)
 
Kilolek ślicznie!!! naprawde jak robiony w ostatniej chwili to super!!!!
Dzięki dziewczyny za przepisy na sałatke z zupek chinskich!!! kiedys to jadłam ale sama nie sprobowałam
 
Dzieki, na niedzielę będę robic dla babci, wymyśliłam śmietankowo-malinowy (o ile maliny dostanę),licze, ze lepiej wjdzie. A. kazął mi już zacząc, bo mówi, ze potem tylko będę się na nich wściekać w ostatniej chwili
 
Dzieki, na niedzielę będę robic dla babci, wymyśliłam śmietankowo-malinowy (o ile maliny dostanę),licze, ze lepiej wjdzie. A. kazął mi już zacząc, bo mówi, ze potem tylko będę się na nich wściekać w ostatniej chwili
hehe :D w czwartek upiecz biszkopt w piatek krem a w sobote ozdabiac :D akurat na niedziele :D
 
hehe no krem od piatku do niedzieli to tak ryzykownie troszke :D sam krem to pestka ze zdobieniem mi sie schodzi ale to z całego tortu lubie najbardziej :D
 
reklama
Do góry