reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

martolinka smakowicie ta salatka wyglada ale ja nie cierpie rodzynek czy orzechow w takich rzeczach:( taka samo w ciastach...no ale kazdy lubi co innego ;)

Moge polecic tez super salatke z piersi z kurczaka i pekinskiej, jest naprawde pyszna.

Skladniki:
pekinska, piers z kurczaka ugotowana, kukurydza w puszcze, ananas, majonez i pieprz
(im wiecej majonezu tym lepsza, niestety:(), wszystko oczywiscie pokroic i wymieszac...naprawde polecam :)
 
reklama
wczoraj kupiłam po raz pierwszy wędlinę w sklepie ekologicznym i faktycznie ona jest inna - nie jest mokra, jest krucha.. teraz ją testuję, czy faktycznie zamiast zrobić się śliska, to się zeschnie..
zastanawiam się nad nabiałem - któaś z was kupuje nabiał w takim sklepie?
 
Przepis specjalnie dla ANTKA - zjadł chyba z cztery kotlety hehehe:-D


Kotlety z piersi kurczaka z papryką

- pierś z kurczaka
- czerwona papryka
- 3 jajka
- 2 łyżki majonezu
- 2 łyżki mąki ziemniaczanej
- vegeta


Pierś kroimy w kostkę, obsypujemy vegetą (troszkę, bez przesady, nawet mniej niż wiecej ;-)), odstawiamy do lodówki na pół godziny, żeby przeszło.
W misce mieszamy jajka, dodajemy majonez i mąkę, mieszamy dokładnie. Następnie dodajemy mięso i paprykę pokrojoną w drobną kostkę. Można posolić jeśli bedzie bez smaku.
Wlewamy chochlą na patelnię, formując kotlety takie wielkości dłoni, lub mniejsze, wg uznania.

Ja ostatnio robiłam dla 5-ciu osób nie licząc dzieci z podwójnej porcji i jeszcze miałam obiad na niedzielę:tak:
 
hm ja to dzis robię :) niby proste a nie wpadłabym na to hehehe A z czym to Dziunka podawalas? Wena mnie opuscila.

edit łojej zdublowalam się, nie odswierzylam :tak:

hm a moze podac z kulkami ziemniaczanymi, Kasia chyba przepis podawala, chociaz i to smazone i to, moze tez obiorę ziemniaczki. Dziewczyny a Wy dzieciom normalnie smazone juz dawalyscie rozumiem. Marta ale Twoj Syn ma spust, dla niego aż przyjemnie gotować, gdyby Oli tak się zajadał cały dzien siedzialabymw kuchni i wymyslala, ech ;p Narazie wczoraj owsiankę zjadł z owocami, ale sam lyzeczką bo lepiej smakowało :) i platki kupilam takie ktore sie szybciej gotuje są drobniejsze :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry