reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

reklama
kurcze fajny ten przepis Uli z watku głównego na szparagi. Spróbuję zrobic ,a le mi zawsze wychodzą gorzkie :/
 
Ciasto z truskawkami specjalnie dla Marty, bo Sandrze dałam:-p

1 szkl cukru
2 całe jaja

Ucieramy.

Do tego dodajemy:

0,5 szkl. oleju
1 szkl mleka lub maślanki
2 łyżeczki proszku do pieczenia
2,5 szkl mąki

Miksujemy, wylewamy na blachę, na to owoce a na górę kruszonka zrobiona z:

10 łyżek cukru
10 łyżek mąki
10 łyżek oleju

Pieczemy w 200 stopniach, ok. 45 minut.
 
dziunka chyba proste do zrobienia, co nie??;-)
Az mi slinka cieknie jak przeczytalam, zrobie to ciasto, zobaczymy czy mi wyjdzie:-D
 
Ciasto z truskawkami specjalnie dla Marty, bo Sandrze dałam:-p

1 szkl cukru
2 całe jaja

Ucieramy.

Do tego dodajemy:

0,5 szkl. oleju
1 szkl mleka lub maślanki
2 łyżeczki proszku do pieczenia
2,5 szkl mąki

Miksujemy, wylewamy na blachę, na to owoce a na górę kruszonka zrobiona z:

10 łyżek cukru
10 łyżek mąki
10 łyżek oleju

Pieczemy w 200 stopniach, ok. 45 minut.
Dziunka, a na jakiej blaszce pieczesz to cudo?;-)
 
kurcze fajny ten przepis Uli z watku głównego na szparagi. Spróbuję zrobic ,a le mi zawsze wychodzą gorzkie :/

Marta myslę ze przepis fajny, ale ja zawsze robię sos beszamelowy bez dodatku smietany i nastepnym razem zrobię jednak po mojemu (bez smietany) bo ona rowodnila ten sos. Szparagi na mnie furrory nie robią ale ta cała oprawa w tym daniu zachęcają do zrobienia raz jeszcze. My jedlismy z bułeczkami zapiekanymi posmarowanymi rozpuszczonym masełkiem, z ziołami prowansalskimi i czosnkiem. Całkiem fajne danie :)
aha i ja jeszcze robilam tak ze mialo byc dla 4 osob wiec po kilka szparagów zawijałam w szyneczkę i tak wysżło mi 4 porcje :)

A ciasto Dziunki tez zrobię :) Tylko niech jakies lepsze truskawki się pojawią bo naarzie to hiszpanskie i bardzo drogie (ich nigdy nie kupuję bo wydają mi się nawalone chemią) ale moze wykorzystam do tego inne owoce :) albo truskawki zamrozone - mam nadzieje ze u rodziców jeszcze cos jest :) ahhhhaaa mam jeszcze tesciów :)
jutro robię placka :D
 
to jest najprostsze ciasto świata, jak nie ma czasu a jest chęć na coś słodkiego to tylko to:tak:

Ula ja kupuję truskawki mrożone, tylko ważne by ich nie rozmrażać, tylko zaraz po wyjęciu z zamrażalki rozłożyć na cieście i posypać kruszonką i ciach do piekarnika.

Moja mama robi z mrożonych śliwek z naszych drzew...a wiecie ja nie mogę znaleźć w sklepach mrożonych śliwek:confused:

Maxwell na normalnej prostokątnej, wykładam papierem do pieczenia.
 
Dziunka ja tez sie na nie czaję :) i mimo wszystko chyba zapoluje na swieze truskawki :)
Ula a daj przepis na beszamel- tzn.poprosze :) do lasagne w sam raz :)
 
Ja tak jak Ula - tych truskawek co są teraz za chiny nie ruszę, wręcz widzę jak rosną im nóżki i rączki, tyle w nich chemii.
 
reklama
kobitki to już jest maj. z poczatkiem czerwca juz sa "normalnie" w sprzedazy :) Teraz głownie sa z importu ,a le tez z południa Polski ze szklarni :) Troche o nowalijkach było w "Wiem co jem " (do obejrzenia na vod.pl)
 
Do góry