reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

Dziewczyny doradźcie, mamy ochotę na danie z bakłażana, ale jesteśmy zupełnie zieloni w tym temacie.
Jak dobrze wybrać bakłażana, jak przyrządzić by jakoś to wyglądało i smakowało.
I od razu może następne pytanie czy bakłażan po pokrojeniu może czarnieć?
 
reklama
ja nie jestem pewna, niewiele wiem o baklażania ale chyba będzie tak: będzie czerniał, powinien być twardy, najlepiej go piec bo przy smażeniu pochłonie niesamowite ilosci tluszczu jak gabka. Kiedys robiłam nadziewany mięsem mielonym, ale przepisu nie pamiętam niestety.
 
Uleńka, Dziunka pewnie napisze przepis, a ja pozwolę sobie podać mój;-)
Kotlety z jajek
Ugotować na twardo 6 jajek, wystudzić, obrać i przecisnąć przez praskę do ziemniaków.
Namoczyć pół czerstwej bułki, dobrze odcisnąć.
Do przeciśniętych jajek dodać tą bułkę, jedno surowe całe jajko, dodać przyprawy (ja daję trochę soli, pieprzu i vegety). Posiekać szczypiorek lub koperek i wymieszać wszystko razem. Jak ciasto będzie za rzadkie, to podsypać trochę bułki tartej. Uformować kotleciki, obtoczyć w bułce tartej i upiec na patelni- ja piekę na oleju..:-)
Najbardziej u nas smakują Marysi..:-)
 
Ja robię takie w formie uproszczonej, te Maxwell na pewno smaczniejsze:tak:
Gotuję 6 jajek na twardo, kroję w kostkę, do tego 1 cebula w kostkę, sół pieprz, surowe jajo, mieszam i obtaczam w bułce tartej. i też są b.dobre:tak:

Przez praskę pewnie lepsze tylko praski nie mam:confused:
 
reklama
Do góry