reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

reklama
Szybki przepis na makaron:tak::tak: dla 2 osób;-)

100 g. wędzonego łososia
koper świeży
pieprz cytrynowy
serek mascarpone


na łyżce oliwy delikatnie podsmażamy łososia pokrojonego w kostkę , po chwili dodajemy cały serek mascarpone i stale mieszamy aż zrobi się sos. Dosypujemy koper i pieprz cytrynowy do smaku;-)soli nie daję bo łosoś sam w sobie jest słony

Gotujemy makaron , łaczymy z sosem i SMACZNEGO:tak:
 
PASZTET ŚWIATECZNY

25 dkg wołowiny
50 dkg wieprzowiny
30 dkg tłustego boczku
50 dkg wątroby wieprzowej
2 cebule
2 czerstwe bułki
3 jajka
2 marchewki
0,5 selera
2 liście laurowe
7 ziaren ziela angielskiego
6 ziaren jałowca
1 łyżeczka tymianku
1 łyżeczka estragonu
2 łyżeczki startej gałki muszkatołowej
sól, pieprz
3 zabki czosnku

Do duzego garnka włożyć obsmażony boczek , dodać mięso i warzywa, liść laurowy i ziele angielskie . Zalać 2 szklankami zimnej wody. Dusić godzinę. Wątrobe gotować w osobnej wodzie przez 10 minut (od wrzenia). Odsączyć wątrobę , wrzucić do garnka z mięsem i dodać do niego czerstwe bułki. Po ostudzeniu zmielić mięso z marchewkami, dodać żółtka , tymianek , estragon, sól, pieprz i gałkę muszkatołową. Pianę z białek ubić i ręcznie wymieszać . Pieczemy 45 minut w temp. 190 stopni
Wychodzą z tego 2 małe blaszki podłużne , dlatego my robimy zawsze z podwójnej porcji (można rodzinę obdzielić):tak:
 
Sernik

1,3 g bialego sera (ja kupuje w kubelku, mielony)
6-8 calych jajek
1,5 skzoalnki cukru pudru
1 zapach cytrynowy
rodzynki
1/2 kostki masla roslinnego (rozpuscic)
2 lyzki gestej smietany
2 lyzki maki ziemniaczanej
calosc wymieszac i piec na herbatnikach
 
powtarzam przepis na miód z mleczy ze str,118
500 kwiatów mniszka lekarskiego, 4 cytryny, 2 kg cukru

Kwiaty trzeba umyć , włożyć do garnka , zalać litrem wody , dodac pokrojona w plasterki 1 cytrynę. Gotujemy godzine. Na sito położyć gazę, przelać zawartość garnka. Wycisnąć wszystkie soki z kwiatów :). Ponownie gotujemy dodajac cukier. Gotujemy 1 godz.45 min. na małym ogniu ciągle mieszając. Z pozostałych cytryn wycisnąć soki i gotowac kolejne 15 minut. Przy takim czasie gotowania powstaje półpłynny syrop. Gotując troszkę dłużej konsystencja bedzie gęstsza.
 
reklama
Dziewczynki zostało mi troszkę ziemniaków ugotowanych z wczoraj i chciałabym zrobić kopytka lub takie kluski z dziurką, pomożecie, PROSZĘ!!! Wiem ze ktoras z mam czesto je robi PROSZĘ PODAJCIE PRZEPIS CO I JAK:tak:

Na dole mam mamę ktora wie jak się to wszystko robi ale ona na oko wszystko a ja chciałabym miec odmierzone zeby zapisac i zapamiętac i wykorzystac w przysżłości.
 
Do góry