reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

ZAPIEKANKA Z ZIEMNIAKAMI

gotuję ziiemnaki w całosci w lupinach na pół twardo. Potem je obieram i kroje w dosc duze plastry. Podsmazam delikatnie pokrojona w duze plastry cukinie (2 małe). Podsmazam pokrojona w krazki cebule (2 sztuki). Ukladam w naczyniu na zmiane w rządki ziemniaki i cukinie. Wychodza mi 3 rzadki.Na to klade podsmazona cebule. Na to 500g. mielonego podsmazonego wczesniej z roZmarynem , czosnkiem , sola i pieprzem. Polewam to jednym kubkiem smietany gestej i posypuje startym serem

Wazne zeby ani ziemniaki ani cukinia nie były miekkie. Maja dojsc w piecu. zapiekam około40 min 200 stop

KILOLEK PROSZĘ- na swoje potrzeby mozesz zrezygnować np. z żółtego sera a zamiast mielonego dać piers
 
reklama
Kilolku a na grillu robisz mięsko??teraz ładna pogoda...;-)

Może risotto spróbuj zrobić..prosta potrawa z ryżem i mięskiem :-)
 
ja nie umiem risotto :zawstydzona/y:
na gril robie le ra ze musi byc pogod a dw weekend, bo sama nie bardzo ogarniam dzieciarni i grila, zwlaszcza ze azdy je o innej porze, bo A. wieczorem a chlopaki w poludnie, a w wekend to jemy razem
 
kilolku ja ostatanio wróciłąm do kurczaka na parze - robi się sam. "Marynuję" go tylko w jakiejś przyprawie troszkę z olejem, albo rozceram kostkę rosołową z olejem i tym nacieram fileta przekrojonego tak zeby był w miarę cienki i takie kawałeczki się w garnku parowym w pół godzinki robią pycha. JAk masz duży garnek mozesz sobie od razu cały obiad zrobić, na jedym poziomie mięso, na drugim warzywa.

Dziewczyny, potrzebuję przepisu na jakieś proste ciasto z malinami/jagodami ? Chciałam z Alą zrobić w piątek bo moja siostra w sobotę przyjedzie :)
 
2 jajka ucierasz ze szklanką cukru. Dodajesz pół szkl oleju, szklankę mleka, 2,5 szklanki mąki i 2 łyżeczki proszku do pieczenia. Na blachę, na to jagody czy co tam chcesz i na górę kruszonka z: 10 łyżek mąki, 10 łyżek cukru i 10 łyżek oleju zmieszanych razem.

10 minut i ciasto w piekarniku ;-)
 
2 jajka ucierasz ze szklanką cukru. Dodajesz pół szkl oleju, szklankę mleka, 2,5 szklanki mąki i 2 łyżeczki proszku do pieczenia. Na blachę, na to jagody czy co tam chcesz i na górę kruszonka z: 10 łyżek mąki, 10 łyżek cukru i 10 łyżek oleju zmieszanych razem.

10 minut i ciasto w piekarniku ;-)
10 minut ma się piec? ja jestem zupełne anty talencie kulinarne. nie umiem gotować ani piec i nienawidzę tego robić, ale to ciasto wydaje się być proste i też bym z Martysią chętnie zrobiła :-)
 
reklama
Do góry