reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

Gosiulek ja schab najlepiej lubię pieczony. Najpierw robię marynatę- 1.3 szkl oliwy, łyżka lubczyku i pół łyżeczki rozmarynu, sól , pieprz. Smarujemy tym schab i odstawiamy do lodówki na około 2 godziny. Potem obsmażam na patelni z każdej strony zeby zamknęły się pory i do pieca:)
 
reklama
Przepis na sałatkę
Sałaty: Rukola, roszpunka według uznania ilość też
Suszone pomidory w zalewie z oliwy
Słonecznik
Gruszka dojrzała jedna dwie
Ananas z puszki tak ¾ puszki
Jedno opakowanie fety
Gotowy sos do sałatek

Sos:
Zlać dwie trzy łyżki oliwy z pomidorów idodać opakowanie gotowego sosu, wymieszać i dodać jeszcze 2 łyżki wody

Prażenie słonecznika:
Na suchą patelnię wsypujemy słonecznik ina małym ogniu mieszając co jakiś czas prażymy słonecznik bez tłuszczu igotowe.


Przygotowanie:
Sałatę wsypać do miski, pokroić w kosteczkępomidory, gruszkę i ananasa –wymieszać. Zalać sosem, na górę sałatki kładziemypokrojoną w kosteczkę fetę i posypujemy prażonym słonecznikiem i SMACZNEGO!!!

 
makaronowa patelnia :
2 piersi z kurczaka
papryka czerwona
średnia lub duża marchewka
por
2-3 makarony z zupki chińskiej

kurczaka kroje w kostkę i podsmażam na patelni (głębokiej) , potem do tego wrzucam do tego pokrojone warzywa , marchewka w paski a reszta normalnie w kostkę
w 300ml gorącej wody rozpuszczam kostkę rosołową i dodaje przyprawy pieprz ,sól , papryka , chili , co kto lubi potem to wlewam do kurczaka i warzyw a jak się zacznie gotować to wkruszam makaron i mieszam dopóki cały bulion nie wyparuje a potem to już na talerz ;-)

pierwszy raz jadłam to z torebki bo winiary to robi ale u nas nie ma takich cudów ;-)
 
martolinka, przeklejam przepis

Tarta z dynią (pumpkin pie)(składniki wystarczą na przygotowanie 8 porcji):

Składniki na ciasto:
  • mąka pszenna - 20 dag
  • masło - 10 dag
  • cukier - 3 łyżki
  • zimna woda - ¼ szklanki

Składniki na nadzienie z dyni:
  • dynia - 40 dag
  • mleko skondensowane słodkie - 400 ml
  • cukier - 10 dag
  • jaja - 3 sztuki
  • cynamon - ½ łyżeczki
  • skórka pomarańczowa - 1 łyżeczka


Przygotowanie:
  1. Wszystkie składniki na ciasto szybko zagniatam dolewając wodę. Ilość wody może się różnić, więc najlepiej dodawać ją stopniowo. Masa nie powinna się kleić, za to powinna być zwarta. Gdy ciasto będzie już zagniecione, wstawiam je do lodówki na 30 minut. W tym czasie przygotowuję nadzienie.
  2. Dynię obieram i kroję w kostkę. Następnie duszę do miękkości na małym ogniu, dodając cukier i przyprawy. Jeśli dynia będzie miała jakieś małe kawałki, można ją dodatkowo zmiksować, aby mieć pewność, że wyjdzie gładki mus. Odstawiam mus z dyni do ostygnięcia.
  3. Kiedy ciasto kruche się schłodzi, rozwałkowuję je na stolnicy na średnicę większą niż foremka do tarty (u mnie to 27 cm), po czym przekładam ciasto do formy. Następnie podpiekam tartę przez 15 minut w piekarniku nagrzanym do 180°C. Najlepiej jest przykryć tartę folią aluminiową i wysypać na folię kuleczki ceramiczne (lub po prostu surową fasolę). Wtedy ciasto nie powinno wyrosnąć, dzięki czemu unikniemy tworzenia się w nim pęcherzy powietrza.
  4. Kiedy mus z dyni ostygnie, dodaję do niego mleko skondensowane i jaja. Dokładnie miksuję. Powstałą masę wylewam na chłodny (wcześniej podpieczony) spód na tartę. Piekę ciasto przez 10 minut w temperaturze 200°C. Po tym czasie zmniejszam temperaturę do 180° i piekę kolejne 40-45 minut. Góra tarty powinna mocno się zarumieć.
 
hmmm, zrobilam 4, a to nawet nie byl kg dyni,a dynia wazyla prawie 15 kg :confused2: macie jakies pomysly na reszte????
nawet dobre w smaku, slodkie. troche przesadzilam z przyprawa do piernika, bo robilam wielokrotnosc przepisu i po prostu wsypalam 2 paczki przyprawy, moglam dac 1,5. bede wiedziec na przyszlosc. polecam :-)

edit: wlasnie sprobowalam tego ciasta z dyni-jest pyszne!!! koniecznie musi postac po upieczeniu ze 2-3 godz. i jak dla mnie zdecydowanie bardzo slodkie, zmniejszylabym ilosc cukru ze 100g do 75g, bo daje sie jeszcze mleko zageszczone,a ono tez jest bardzo slodkie. i ja robilam z ang przepisu, identyczne jak ten,co wam wkleilam i tutaj zageszczone mleko jest bez dodatku cukru,a w tym polskim nie jest napisane jakie.
 
Ostatnia edycja:
Przepyszne kokosanki (wersja z kleikiem ryżowym;-))

1 opakowanie kleiku ryżowego
2 szkl.kokosu
1/2 szkl. cukru
1 cukier waniliowy
2 łyżeczki proszku do pieczenia
5 jajek
3/4 kostki margaryny (roztopić i ostudzić)
Wszystkie składniki dokładnie wymieszać w dużej misce (ja mieszałam rękami), piekarnik nagrzać do 180 stopni, uformować kulki (lub walce) i piec 20 minut na środkowej wysokości, żeby doły się nie zjarały..;-)
Szybkie i pyszne!!!Smacznego!!!
 

Załączniki

  • DSC_4124.jpg
    DSC_4124.jpg
    28,3 KB · Wyświetleń: 52
Banana a zapraw dynię w słoiki - pokroić w kostkę i zaprawić w wodzie z octem - świetny dodatek do mięsa? Możesz zrobić dżem czy konfiturę z dyni, można dodać też inny owoc np. jabłko. Albo zupę-krem z dynii na teraz :-)
 
reklama
Do góry