reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak maluchy zasypiają

Jak długo trwa uspanie waszego dziecka


  • Wszystkich głosujących
    132
reklama
Naszej miesięcznej Lenie od tygodnia się wszystko poprzestawiało :(
W dzień śpi bez problemu średnio po 2 godziny i posiłek,ale od 22.00 do 10.00 rano oczy jak 5 zł i koniec noszenie bujanie nic!! Jesteśmy padnięci.

Ciekawe kiedy to się skończy.
 
Dzieci nie mają świadomości pór dnia! Musicie ją tego nauczyć... w dzień po karmieniu nie pozwól małej zasnąć... rozbudzaj ją!!! śpiewaj, mów do niej, pokazuj świat... powoli przestawisz ją na nocne spanie... często też ważne jest ustalenie "planu dnia" i stosowanie go... wieczorna kąpiel o jednej porze, wieczorem po ostatnim karmieniu należy przyciemnić światła, mówić sciszonym głosem... dziecko się nauczy, że się śpi... i absolutnie w dzień nie wolno zasłaniać zasłon jak córcia śpi, nie wolno być cicho! należy normlnie funkcjonować i normalnie żyć i mówić... nie wolno nic sciszać ani izolować dziecka od dzwięków i hałasów.
 
Kate_less popieram Twoja wypowiedz! My od poczatku uczyliśmy Antosia że jest dzień i noc, kąpiel codziennie o tej samej porze, bywało, że mały zasypiał przed kąpielą ale wtedy zawsze go budzilismy, nie pozwalismy spać, musiał być wymęczony, żeby w nocy dobrze spać, w dzien jak spał wykonywałam wszystkie domowe zajęcia, po pewnym czasie Antoś załapał o co chodzi... i tak do dzisiaj kolacyjka, kapiel i spanie, dziecko kojarzy te wszytskie fakty i wie, że po kapieli ma spać!
 
Moja corka ma roczek i chcialabym ja nauczyc np. chodzic spac o 20-21. niestety mi sie to nie udaje czy ktoras z was moze mi powiedziec jak zmienic godzine zasypiania u dziecka... vanessa ma dopiero roczek a zasypia o 22 nawet czasami o 24 :-( :confused:
 
reklama
Do góry