reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mięśniak(i) w ciąży.

reklama
Ją urodziłam szczesliwie ale... Po porodzie nie skończyło mi sie krwawienie. W 6 tyg. Dostałam 4 krwotoki,dwa razy karetka na sygnale do szpitala. Dwa tygodnie na oddziale,wycięcie miesniaka i teraz dochodzę do siebie. Także koszmar ale juz jestem po. Bez miesniaka że zdrową 11 tyg.córką
 
Hej dziewczyny. Jestem w 14 tyg.ciazy i wykryto u mnie 3 miesniaki, z których największy ma 11.5 cm. Uciska mi na pęcherz i powoduje taki ból, że bez srodkow przeciwbólowych nie jestem w stanie funkcjonować. Dzidzia na razie rozwija się dobrze, ale boje się, co będzie dalej.
 
Powiem Wam, że troszkę się uspokoiłam czytając Wasze wpisy. W necie tyle jest napisane o poronieniach, trudnościach, ryzyku ... Ja staram się z partnerem od pół roku o dziecko i wczoraj dowiedziałam się że mam mięśniaka narazie 16mm ale obawy pojawiły się straszne
 
Ją urodziłam szczesliwie ale... Po porodzie nie skończyło mi sie krwawienie. W 6 tyg. Dostałam 4 krwotoki,dwa razy karetka na sygnale do szpitala. Dwa tygodnie na oddziale,wycięcie miesniaka i teraz dochodzę do siebie. Także koszmar ale juz jestem po. Bez miesniaka że zdrową 11 tyg.córką
To najważniejsze że obie jesteście całe i zdrowe. Dużo zdrówka dla Was
 
Powiem Wam, że troszkę się uspokoiłam czytając Wasze wpisy. W necie tyle jest napisane o poronieniach, trudnościach, ryzyku ... Ja staram się z partnerem od pół roku o dziecko i wczoraj dowiedziałam się że mam mięśniaka narazie 16mm ale obawy pojawiły się straszne
Może to Cię pocieszy, ale u mnie też wykryto mięśniaka i to w 20 tc ciąży o wielkości 5 cm. Wcześniej przecież też mialam usg w ciąży a nikt nie zwrócił na niego uwagi, dopiero specjalista od usg genetycznych. Powiem szczerze, ze może to kwestia umiejscowienia mięśniaka, ale żaden lekarz do tej pory nie mówił, ze to jest problem albo ryzyko. Jedyne zalecenia to monitorowanie jak rośnie, bo razem z rosnącą macicą mięśniak też powiększa się. Aktualnie jestem w 36 tc ciąży, mięśniak w ogóle w niczym nie przeszkadza ani dziecku ani mnie. Jedynie ok. pół roku po porodzie mam zgłosić sie na kontrolę, żeby sprawdzić czy zmniejsza się razem z macicą. Nie ma podobno potrzeby jego wycinania czy jakiejkolwiek ingerencji, można sobie z tym żyć...
 
Też mam miesniaki, ale z tego co doczytałam to jeden może sprawiać problemy ze względu na umiejscowienie Pani ginekolog już by mnie pod nóż wysłała, ale jakoś nie miałam na to ochoty (są inne metody niż tylko operacja) byłam nawet na rezonansie magnetycznym żeby wiedzieć co i jak i żeby mieć w razie czego zrobione badania. I albo te dziadostwo się zmniejszyło, albo pomiar przez ginekologa był niedokładny. Być może jestem w ciąży więc i tak w tej chwili niezrobię. Pozostaje mi czekać :) problem z lekarzami jest tak że mało mówią konkretów i reszty trzeba szukać na własną rękę
 
Dołączam się niestety i ja. Wiek 37lat i maciica miesniakowata. 3 lekarzy nie dawało szans na ciaze. Jeden chciał mi macie wycinać! Zaszłam w 1 cyklu. Oczywiscie na poczatku nie obylo sie bez problemow bo do konca 1trym.plamilam co kilka dni. 2 trymestr-jak reka.odjal. obecnie 23tydzien ciazy. Mam 2 miesniaki po 8cm, oraz jeszcze kilka mniejszych. Cala ciaza w stresie bo nigdy nie bylo wiadomo co bedzie dalej. Czy wy tez macie przez miesniaki tak duze brzuchy?bo ja w 23tyg mam jak nie jedna w 40. I czy jest tu może któraś z was ze Śląska?bo na dobrego lekarza nigdy nie trafiłam.
 
reklama
Dołączam się niestety i ja. Wiek 37lat i maciica miesniakowata. 3 lekarzy nie dawało szans na ciaze. Jeden chciał mi macie wycinać! Zaszłam w 1 cyklu. Oczywiscie na poczatku nie obylo sie bez problemow bo do konca 1trym.plamilam co kilka dni. 2 trymestr-jak reka.odjal. obecnie 23tydzien ciazy. Mam 2 miesniaki po 8cm, oraz jeszcze kilka mniejszych. Cala ciaza w stresie bo nigdy nie bylo wiadomo co bedzie dalej. Czy wy tez macie przez miesniaki tak duze brzuchy?bo ja w 23tyg mam jak nie jedna w 40. I czy jest tu może któraś z was ze Śląska?bo na dobrego lekarza nigdy nie trafiłam.
A jak u ciebie mięśniaki "zachowaly" się w ciąży, bo różnie może być np u jednych rosną u innych maleją (rzadziej) lub zostają bez zmian? To czego się boję (chociaż wiem, że to głupie) że lekarz mnie odpierdoli za ciążę z miesniakami ;) bo tak jak pisałam wcześniej babka chciała mnie ciąć. Tak czy siak pójdę do innego ginekologa, bo moja babka to tylko trzepie kasę..
 
Do góry