reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy & wyprawka dla mam i fasolek

reklama
Ewcia Z moj maz ma fizia na punkcie elektroniki ;) Ja dostaje w ramach prezentow na wszystkie okazje tablety, telefony, komputery itp. zabawki ;)

Z Warszawy nas sporo (ja tylko z okolic bede) to moze uda nam sie brzuchatkowe spotkanie zorganizowac albo z maluszkami pojsc wspolnie na spacer :)

Nie sadze, zebym bym teraz mogla poswiecic cala sciane do malowania a maly wycienk sciany nie bedzie satysfakcjonowal dziecka.

A co myslicie o takich lezaczkach-bujaczkach... Ja sie spotkalam z opinia, ze dzieci po nich pozniej zaczynaja siadac, bo nie maja mobilizaci, zeby swiat z innej perspektywy ogladac.

Jak ktos znajdzie jakies ladne obrazki - obrazy do pokoju dzieciecego na sciane w kontekscie chlopca to ja chetnie linki przyjme ;)

A i jeszcze nie zauwazylam tematu a mnie intryguje. Jakiej firmy "pampersy" polecacie? :p

co do leżaczków bujaczków -polecam bardzo ja miałam fisher price z blokadą
leżaczek bujaczek fisher price w Huśtawki i leżaczki - Szafka.pl
i mój szkrab zaczął raczkować jak miał 5,5 m-ca a chodzić jak miał 10 m-cy
a najlepsza była podłoga, na zwykłym kocyku położony, matę miałam jakąś zwykłą ale Mateusza nie zachwyciła... zależy od dziecka

Co do pieluch kup jedna paczke i sprawdź, mój z kolei miał uczulenie na pampersy a nic mu nie było po dadach z biedry, tych z rossmana nie polecam strasznie sztywne a huggisy u nas przeciekały - ale musisz sama wypróbować

Monia też tak myślałam ale niestety Oliwa to talent do rozrabiania i szukam już innego rozwiązania skoro tłumaczenie nie wyszło :/
My na początku próbowałyśmy z biedronkową Dadą ale Oliwia się uczuliła momentalnie, potem długo stosowałyśmy Huggiesy ale że wycofali sprzedaż w PL w ogóle w Europie chyba tylko we Włoszech zostali to nie kombinując dalej przeszłyśmy na pampersa co zresztą okazało się przez większość razy nie takie złe kupując box najtaniej udało mi się upolować po 52gr i to chyba 3 lub 4 teraz cóż do 75gr jak kupie jestem happy ale i dużo mniej ich zużywamy.
a widzisz my odwrotnie ;-)
Ja korzystałam z leżaczka-bujaczka fisher price link poniżej i byłam zadowolona :)

Uroczy różowy Leżaczek Bujaczek Mysia 18 kg Z928 (4986447697) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Polecam też maty edukacyjne, najlepiej takie które szeleszczą, piszczą, mają zawieszki i w ogóle są takie krejzolskie ;) Oliwia uwielbiała u nas zdała egzamin :) nie muszą być jakies firmówki albo najdroższe ważne by miały sporo zaiweszek :)

A wie któraś coś odnośnie karuzel na łóżeczko? Oliwia miała taką ręczną, sis gdzieś czytała że nie są polecane że podobno szkodzą dziecku i sama już zrezygnowała i sama nie wiem myślałam by kupić taką automatyczną ale nie wiem czy to prawda że się ich jednak nie poleca :/
miałam taką samą w innym kolorze - link powyżej :-)
karuzelę dostałam z baby Ono ale Mati był zainteresowany czerwona wstążeczką na firance zawieszoną koło łóżeczka :-D
Monia czytasz mi w myślach właśnie nad taką się zastanawiałam na pilota i to nie z wygody ale czasem maluch się budzi a raczej rozbudza na widok mamusi :)

Co do żyrandolu to wiele nie pomogę ale polecam lampkę i to najlepiej z nie mocną żarówką :)

No pewnie że tak :) takie brzuchatkowe spotkanko albo poźniej z dzidziusiami :) fajnie było by :)
my mamy zwykłe lampki z żarówką na pilota - rózne kolory i 3 stopnie świecenia, super sprawa koszt chyba z 30 zł żarówki ale na początku swieciła każdą noc do ok pół roku :-)
Ja nie miałam ani maty edukacyjnej ani karuzeli ani leżaczka i teraz też nie będę kupować. A dziecko na podłodze polecam kłaść na macie piankowej, np. takiej składanej z literkami. My używaliśmy szerokiej maty piankowej takiej do ćwiczeń i teraz też będziemy jej używać. A mam taki mobil mały z ikei co się go nad dzieckiem stawia i spoko jest.

Co do spotkania to najlepiej jakiś piknik w parku jak się cieplej zrobi, albo w kawiarni dla mam:) albo jak dzieci zasnął o 21:)

zanim kupicie maty piankowe sprawdźcie czy nie są rakotwórcze!!!
Rakotwórcze puzzle piankowe dla dzieci | SOSrodzice.pl
ja ich nie kupowałam, dla starszych dzieci moze ok, ale takie maluszki to ślinią, próbują ssać itp.

Spotkanie fajna sprawa - myśmy z czerwcówkami miały spotkanka terenowe co jakis czas a wspólne z całej Polski 2 razy z dzieciaczkami juz :-)
Ale to inny wątek
A jest tu jakiś moderator - któraś z nas? moze by trzeba było wybrać kogoś? a moze sie ktos zgłosi?
 
Ta mata, którą Ewcia pokazała to by się u nas sprawdziła w 100%. Puzzle piankowe młody rozmontowywał w 5 min i i tak leżał na podłodze, więc kładliśmy mały, ale gruby dywan.
 
Ta mata, którą Ewcia pokazała to by się u nas sprawdziła w 100%. Puzzle piankowe młody rozmontowywał w 5 min i i tak leżał na podłodze, więc kładliśmy mały, ale gruby dywan.

Wlasnie tego sie boje przy tych matach puzzlach ale tez zastanawiam sie jak je myc, zeby dobrze je umyc jak one powycinane i nierowne...
 
Ja mam takie mniej powycinane, ale myją się dobrze. Gąbka, płyn, wanna i są czyste. Jedyne co, że mocno się elektryzują i sierść się mocno czepia.
 
Monia fajna ta karuzelka :-)
nawilżacza nie kupuje - dla mnie zbędny gadżet, garnek z wodą lub ręcznik na kaloryfer zrobią to samo ;-) lub takie nawilżacze na kaloryfery właśnie
 
reklama
lubię Endo, ale na przecenach (; jeszcze C&A ma fajne jakościowo ciuchy dla maluchów, bo z bawełny bio 100%. ostatnio na jakiejś tronie oglądałam ubranka i wszystkie były z poliestrem /: a jakaś znana marka.
 
Do góry