reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak pożytecznie spędzić czas z dzieckiem?

Nie wyobrażam sobie, żebym ja z moją córką w zabawy się „bawiła...” W sumie wszystko zależy od dziecka i od rodziców, każdy ma swoje zwyczaje domowe. Jak ja spędzam wolny czas z córką? Chodzimy na spacery z naszymi psami, mamy 5, do lasów i na pola. Czytamy książki, potem oglądamy ekranizacje tych książek, obecnie jesteśmy na lekturze i ekranizacjach Harrego Pottera:-) Poza tym, ona tez już potrzebuje troszkę przestrzeni dla siebie, więc robi to, na co akurat ma ochotę, a ja robie swoje i jesteśmy razem we wspólnym pokoju:-)
 
reklama
hej:)

Chciałam Was serdecznie zaprosić na mojego bloga, który jest moją pasją i formą pamiętnika. Opowiadam o życiu mojej szalonej rodzinki 2+3, o naszych radościach, troskach , kłopotach, o tym co czujemy i co nas motywuje. Będzie mi bardzo miło jak znajdziecie chwilę i wpadniecie do mnie na bloga www.swiatwedlugdna.blogspot.com . A jeszcze bardziej będę szczęśliwa jak polubicie mojego funpagehttps://www.facebook.com/SwiatWedlugDna/…

jest to dla mnie bardzo ważne, dziękuję za uwagę każdej z osobna Emotikon smilebuziaki kochane!
 
My ostatnio dużo szyjemy ;-)Kupuje takie zestawy kreatywne typu DIY, np. Smykałka w empik albo na allegro. Dzieciaki skrytki noszą na szyjach, a podusie dekorują im pokój ;)
 
My ostatnio dużo szyjemy ;-)Kupuje takie zestawy kreatywne typu DIY, np. Smykałka w empik albo na allegro. Dzieciaki skrytki noszą na szyjach, a podusie dekorują im pokój ;)

U nas też robótki reczne są teraz na topie :) Byla szkatułka do samodzielnego malowania, a teraz kupiłam ubranko do uszycia. Jak się spodoba, to myslę o kupnie maszyny takiej małej. :) Do tego sluchamy sobie polskiego radia dzieciom i nawet raz wygrałyśmy zaporszenia do kina muranów na sobotę :) Bardzo sympatyczne są te soboty, w najbliższą ma być pokaz bajek z muzyką jazzową na zywo! :tak:
 
Steffa - zaglądam teraz na twojego bloga, a tam PIZZA :) Super! :) Ostatnio właśnie sami robimy, ale bez wałkowania w ogóle więc ciasto jest trochę grube. Jak dla mnie za, ale reszta woli na takim. :) Można dzieci zaprosić do robienia pizzy, wtedy kiedy trzeba wybrać składniki na wierzch - jak same wybiorą, to jest większa szansa, że zjedzą. :)

mamaGabisi - a to masz na myśli te konkursy na Facebooku? Może też któregoś razu weźmiemy udział. Czasami zaglądam na ich stronę właśnie przez FB.
 
Steffa - zaglądam teraz na twojego bloga, a tam PIZZA :) Super! :) Ostatnio właśnie sami robimy, ale bez wałkowania w ogóle więc ciasto jest trochę grube. Jak dla mnie za, ale reszta woli na takim. :) Można dzieci zaprosić do robienia pizzy, wtedy kiedy trzeba wybrać składniki na wierzch - jak same wybiorą, to jest większa szansa, że zjedzą. :)

mamaGabisi - a to masz na myśli te konkursy na Facebooku? Może też któregoś razu weźmiemy udział. Czasami zaglądam na ich stronę właśnie przez FB.
Tak :) Zwykle są w czwartki jak zauważyłam. Ja własnie skńczu=yłam słuchać strefy rodzica o szkołach demokaratycznych swoją drogą, ciekawe. Chciałabym spróbować takiego modelu uczenia, jest to jednak wymagajace - raz że finansowo, bo to jak edukacja domowa, tkaże o wszystko trzeba zadbać, a dwa większy stopień zaangażowania w życie, funkcjonowanie takiej wspólnoty.
 
Akurat sposobów na to bay spędzić pożytecznie czas a naszym dzieckiem jest bardzo wiele i głównie jest ot też kwestia naszej pomysłowości,kreatywności. Wspólne czytanie.malowanie czy układanie puzzli,klocków- to te najpopularniejsze sposoby na spędzanie wolnego czasu,szczególnie podczas zimowych ferii.
 
MamaGabisi - właśnie słucham radia, całkiem często, ale czy wiesz, czy u nich można gdzieś odsłuchać audycje, które już były?
 
reklama
To zależy co, kto uważa za pożyteczne ;) Dla nas oznacza to kreatywnie, w dobrej, rodzinnej atmosferze przy okazji kształcąc nowe umiejętności lub zdobywając wiedzę. To może być nauka szycia zabawek z filcu, wykorzystywanie wtórne rolek po papierze papierowym do stworzenia SuperRobota albo wycieczka do lasu z mapą i zadaniami. Wystarczy dać się ponieść wyobraźni ;)
 
Do góry