reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nosidełko kontra chusta

ale tęz w tym programie mówił że ogólnie nie jest wskazane bo nawet u tak dużych dzieci może spowodować jakieś problemy z dalszym rozwojem organizmu, poza tym jest ono przeznaczone do krotkiego transpotu a nie np do spacerów i żeby maluch spędzał w nim jak najmniej czasu!!
też myślałam o kupnie tym bardziej że małej przestaje podobać się leżenie w wózku ale słysze coraz więcej minusów o nosidłach więc zrezygnowałam..
ten fizjoterapeuta polecał chusty!!
 
reklama
jaga-1985 pisze:
też myślałam o kupnie tym bardziej że małej przestaje podobać się leżenie w wózku

ja juz to przerabiałam, mały nie chciał ani chwilki polezeć w wózku tylko chiał na ręce ::) kupiłam nosidełko takie z usztywnianymi plecami ale naprawde użyłam go kilka razy, bałam się o zdrowie dziecka więc tylko w ostateczności było uzywanie
 
tak wiem ze dzidzia nie może za długo przebywać w takim nosidełku..potrzebuje go ponieważ mój maż czasem wyjeżdża a mamy jeszcze psa(dosyć dużego-labrador)..na razie pomaga mi rodzinka, ale nie zawsze mogą przyjechać:( a z nosidełkiem będęl mogla wyskoczyć chociaż na te 5 -10 minut!! bo z wózkiem i psem nie da rady,przynajmniej nie z moim psem!!! tak wiec gdyby ktoś chociaż kojarzył jakaś firmę godna polecenia to bede wdzięczna:)
 
że niemowlak krzyczy to jeszcze można powiedzieć normalna, ale moja 7 mc córka daje takiego czadu że juz jestem wykończona. Drze się po prostu strasznie i tyko jak ja na rękach nosze to sie uspokaja. To samo na spacerze najwyżej 10 min. w wózku i wrzask, a ona naprawdę głośno potrafi krzyczeć. Wczoraj byłam z nią w parku, jak się rozkręciła bo ja włożyłam na chwile do wózka to cały park sie na mnie gapił. Fajnie. Stąd też moje pytanie czy Wam się też to zdarzało i czy lepsze do noszenia dziecka jest nosidełko czy chusta? Bo na rękach już nie daję rady. Chusta wydaje się fajna ale nie wiem czy naprawde jest tak wygodnie z nią, bo Gabi waży już ponad 8 kg więc trochę. Poza tym muszę ją nosić przodem i nie wiem czy tak w chuście też można?
 
Ja dopiero czekam na moją Małą, ale mam już dla niej chustę. Podobno nie można nosić dziecka plecami do siebie w chuście. I nawet nosidełka, w których dziecko jest trzymane przodem do świata, nie są polecane przez fizjoterapeutów.
 
hej moja mała ma skończone cztery miesiące i wazy już 8,5 kg wiec wiem doskonale ile trzeba się nadzwigac takiego klocka:tak: tym bardziej że tez lubi byc noszona i też najlepiej przodem do świata... więc zdecydowaliśmy się na chustę i u nas się sprawdziła:tak:
gorzej z tym noszeniem do przodu ale tez słyszałam podobne opinie co przedmówczyni..
u mnie pozycje jaki sie sprawdzają to brzuszkiem do mnie ale jak będzie starsza to okrakiem na bioderku i druga to na leżąco , to doskonały patent na usypianie :tak:
 
U nas chusta okazała się niewypałem,ponieważ Kuba lubi ogladać świat i jakoś mu było niewygodnie.Za to nosiełko jest rewelacją,woże je ze sobą w koszu od wózka i gdy tylko makuch nie daje rady wytrzymać w wózku,wkładam go do nosidełka i mam ręce wolne,(no i mogę pchać wózek}.Nosidło sprawdziło sie tez na wypadach za miasto i na grillu u znajomych.Kiedy tylko mały zaśnie,przekładamy go do wózka,albo fotelika.Trzeba pamiętać,bu nie przesadzac z ilościa czasu,jakie dziecko spędz w nosidle.No i najlepiej przodem do rodzica(ale w praktyce wiem,że dziecko woli podróżować przodem do świata)jest to zdrowsze dla kręgosłupa.
 
Ja dopiero czekam na moją Małą, ale mam już dla niej chustę. Podobno nie można nosić dziecka plecami do siebie w chuście. I nawet nosidełka, w których dziecko jest trzymane przodem do świata, nie są polecane przez fizjoterapeutów.
Racja!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ja jestem wielka fanka chusty mam bebe lulu model lulu i jest REWELACYJNA moje dziecie ma juz roczek a czasami jej jeszcze uzywam, czasami robi za hamak, dzieki chuscie przetrwalismy kolki dlatego goraco wam polecam:-)
 
reklama
Można używać nosidełek poziomych takich jak chicco go plus, potem sie je przekreca do pionu. Mały niemowlak na początku jest w pozycji leżącej, jak podrośnie to przodem do mamy siedzi a jak już sam siedzi to 3 pozycja przodem do "kierunku jazdy".
 
Do góry