reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niskie beta HCG w 5 tygodniu ciąży

Dołączył(a)
13 Lipiec 2016
Postów
12
Cześć dziewczyny. Bardzo was proszę o poradę - może któraś z was miała podobnie.

Jestem w 5 tygodniu ciąży, robiłam test ciążowy (blada druga kreskaa),a potem badanie beta HCG. Wynik wyszedł 82. Zadzwoniłam do położnej żeby zapisać się na wizytę do gina, a ona powiedziała, że wynik jest bardzo niski i za kilka dni mam powtórzyć badanie. Sugerowała, że coś może być nie tak. Na internecie czytałam, że ciąża może być obumarła lub może wystąpić naturalne poronienie.

Czy któraś z was też tak miała i wszystko okazało się dobrze? Nerwy mnie zjedzą. Badanie mam wykonać w poniedziałek, ale chyba wybiorę się w piątek, bo nie wytrzymam. Proszę o pomoc.
 
reklama
Moze miałaś późniejsza owulacje. Musisz sprawdzić w piątek jeszcze raz bete i zobaczyć jak przyrasta tak niestety cieżko cos wywnioskować. Przyrost po 48 h powinien byc min. o 66%
Powodzenia [emoji256]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witaj,

Na tym etapie ważniejszy jest przyrost beta hcg a nie wartość z pojedynczego oznaczenia - powtórz badanie po 48h lub po 72h i wtedy będzie można coś więcej powiedzieć.

Mnóstwo jest przypadków, że dziewczyny startują z bet dużo niższych i wszystko jest w porządku. Wszystko zależy kiedy była owulacja. U jednych zagnieżdżenie zarodka jest szybciej a u innych trochę później. Głowa do góry!

Powodzenia! :)
 
Dziękuję za odpowiedzi. Czy owulacja może się przesunąć o tydzień? Jeśli tak, być może tak się stało, bo w czasie, gdy powinnam mieć owulację, miałam bardzo dużo stresu, byłam w szpitalu z dwuletnią córką.
Czy jeśli robiłam badanie beta HCG we wtorek, to wystarczy, jak zrobię w piątek, czy muszę czekać do poniedziałku? Bardzo chciałabym mieć to już za sobą :( Dodam, że podbrzusze bardzo często mnie pobolewa i kuje, z tego co pamiętam, bardzo podobnie było w pierwszej ciąży, dlatego od razu założyłam, że to na pewno druga ciąża. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.
 
Dziękuję za odpowiedzi. Czy owulacja może się przesunąć o tydzień? Jeśli tak, być może tak się stało, bo w czasie, gdy powinnam mieć owulację, miałam bardzo dużo stresu, byłam w szpitalu z dwuletnią córką.
Czy jeśli robiłam badanie beta HCG we wtorek, to wystarczy, jak zrobię w piątek, czy muszę czekać do poniedziałku? Bardzo chciałabym mieć to już za sobą :( Dodam, że podbrzusze bardzo często mnie pobolewa i kuje, z tego co pamiętam, bardzo podobnie było w pierwszej ciąży, dlatego od razu założyłam, że to na pewno druga ciąża. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Najlepiej jakbyś zrobiła badanie w czwartek, ale jeśli nie możesz to piątek też będzie ok.
 
Oczywiscie dziewczyny wszystko dobrze Tobie napisaly. Ja chciałam tak dla pocieszenia dodac, ze ja w 5 tyg mialam bete.. Matko zeby Cie teraz nie oklamac bo albo 50 cos albo 90 cos.. Na poczatku hyl lekki stres bo gin sugerowal bo usg albo ciaze mlodsza albo puste jajo..
Teraz jestem mama 5 tygodniowej dziewczynki ;) pozdrawiam
 
Na wizytę też nie musisz się spieszyć. Jeśli to młodziutka ciąża to gin i tak zobaczy ewentualnie pęcherzyk. Poczekaj spokojnie do poniedziałku z betą. Po otrzymaniu wyniku dopiero się rejestruj. A jak masz pewność, że zaskoczyłaś to zacznij brać lwas foliowy, nie zaszkodzi a.będziesz czuła, że już coś robisz:)
 
Badanie beta hcg najlepiej wykonywać co 48h lub 72h bo wtedy najlepiej widać przyrost i dokładniej można go obliczyć.
Po 48h o 66%
Po 72h o 114%
Po 96h o 175%
Jak dobrze pamiętam.
 
Dzięki dziewczyny. Jestem trochę spokojniejsza. Dzisiaj mam lekkie mdłości, to chyba dobry znak :) Badanie zrobię jutro i wszystko się okaże.
 
reklama
To ja Ci opowiem lepszy numer. W pierwszej ciąży jak zrobiłam betę to miałam uwaga, uwaga tylko 14 jednostek. Zrobiłam ponowne badanie po 48 godzinach i miałam 90. Później beta przyrastała prawidłowo. A teraz mam uroczego dwulatka w domu :)
 
Do góry