reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Becikowe, 500+, rodzinne itp.

nuka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Sierpień 2016
Postów
2 135
Przyda się taki wątek. Ja skorzystam jedynie z 500 +, ale dobre i to.
Poniżej wklejam Wam link do strony, gdzie opisane są zasady przyznania "becikowego".
Pewna mama - blogerka opisuje tam dokładnie co i jak.
Pamiętajcie, że bierze się pod uwagę dochód z 2015r., bo składamy wnioski po 01.11.2016r. Dochód dzielimy na wszystkich członków rodziny - tych najmłodszych również ;)

http://smakimacierzynstwa.pl/jednorazowe-1000-zl-na-dziecko-becikowe-2016/

i jeszcze jeden link:
Link do: Becikowe - jak dostać i komu przysługuje
 
reklama
Dziewczyny jeśli wiecie coś więcej na temat "Kosiniakowego" napiszcie proszę .
Nie miałam o tym pojęcia, gdyby nie wy żyła bym w nieświadomości.
Posiadając własną działalność i zamykając ja i rejestrując się jako bezrobotna, kiedy maż ma tylko umowy zlecenia i o dzieło ... rozumiem że nam przysługuje. Przeczytałam że nawet nie musimy przedstawiać zaświadczeń o zarobkach, bo przysługuje mi to z urzędu.
 
Dziewczyny jeśli wiecie coś więcej na temat "Kosiniakowego" napiszcie proszę .
Nie miałam o tym pojęcia, gdyby nie wy żyła bym w nieświadomości.
Posiadając własną działalność i zamykając ja i rejestrując się jako bezrobotna, kiedy maż ma tylko umowy zlecenia i o dzieło ... rozumiem że nam przysługuje. Przeczytałam że nawet nie musimy przedstawiać zaświadczeń o zarobkach, bo przysługuje mi to z urzędu.

Dokładnie. Przysługuje niezależnie od dochodu. Jedyne co wyklucza, to jak się ma umowę o pracę. To zamiast urlopu rodzicielskiego :)


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja nie wiem jak to jest z tym becikowym, na forum tez to wg mnie nie jest tak zupełnie jednoznacznie opisane, bo jedni piszą, że obliczając przychód na osobe bierze się pod uwae nowo narodzone dziecko, inni, że nie ...
 
Witam wszystkie przyszłe mamy!
Jestem studentką IVr fizjoterapi, przeprowadzam wśród przyszłych mam ankiete odnośnie występowania bólów kręgosłupa w ciąży. Będe bardzo wdzięczna za wypełnienie jej online. Ankieta jest anonimowa, zajmie dosłownie kilka minut. Z góry dziękuje i życzę zdrowia Wam i maluszkom! :*
Link do: OCENA CZĘSTOŚCI WYSTĘPOWANIA BÓLÓW KRĘGOSŁUPA U KOBIET W CIĄŻY
 
Kosiniakowe nlezy sie matce pracujacej na umowe zlecenie, o dzielo, studentce i bezrobotnej jesli jest zarejestrowana w UP. Waeunkiem jest oplacona skladka i brak umowy o prace. Dochody ojca nie sa brane pod uwage.
Wniosek sklada sie do ukonczenia przez dziecko 3 miesiaca zycia. Pozniej jest za pozno. Wniosek nalezy zlozyc w MOPSie.
Kosiniakowe przysluguje przez 50 (lub 52 tygodnie zycia dziecka)

Oczywiscie jest to stan na dzis, po nowym roku moze sie zmienic dlatego najlepiej na biezaco dzwonic do mopsu czy mopru do informacji i sie dowiadywac. Kosinakowe wlicza sie tez do dochodu jesli sie bedziecie starac o alimenty z centrum swiadczen oraz 500+.
Do 500+ nie nalezy przekorczyc 800 zl dochodu na osobe w rodzinie na pierwsze dziecko, a na kazde kolejne nie ma kryterium dochodowego
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry