reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny czwartopaździernikowe nasze kalendarzowe - powodzenia!
Szczególnie Kreola, to twój dzięń :*

Dużo piszecie o horomonach tarczycy. Takie małe pytanko. Ja miałam sprawdzane tylko TSH. Teraz pod kontem in vitro i półtora roku temu na początku ciąży. Zawsze było w normie. I chyba kiedyś lata temu przez gina zapisujacego antykoncepcję hormonalną. Czy w związku z tym powinnam sie nie stresować tarczycą i uznać, że temat mnie nie dotyczy czy na wszelki wypadek powinnam cos jeszcze zbadać? Pytam, bo w sumie od zawsze zastanawiam sie czy u mnie tarczyca nie nawala troszkę bo mam problemy z niedowagą. Nie za dużą (56kg/175cm) ale na tyle, że po kilka razy w miesiącu jestek pytana czy nie schudłam
 
reklama
A poza tym u mnie dalej nie ma okresu. Drugi dzień spóźnienia. Zrobiłam dwa rossmanowe sikacze, w tym jeden z porannego moczu dziś i oczywiście negatywne. Ale w sumie ten okres był jakiś dziwny, nie było silnego śluzu owulacyjnego a potem dzień po spodziewanej owulce złapałam infekcję grzybiczą wiec ze śluzu cieżko było się orientować. Zakładam, że owulki sie trochę przesunęła to i okres sie przesuwa, zwłaszcza że przez tego grzybka nie mieliśmy starań później. Tylko, że mi to się kurde nic nie przesuwa zazwyczaj :(
 
Ostatnia edycja:
Buterfly, poradz sie jeszcze jakiegos lekarza, bo ja pierwszy raz slysze zeby ktos tak bral euthyrox przed ciaza, a w ciazy odstawial.
Mialas tsh 2,4 i lekarz zbil lekami do 1,6.
Jak przestaniesz brac leki to tsh znow wzrosnie.
Tarczyca jest bardzo wazna w ciazy i im mniejsze tsh tym lepiej.
Jesli chodzi o mnie to powinnas dalej brac przynajmniej taka sama dawke jak bierzesz.

Na moje oko to odsawic dawke mozna chyba tylko jak wejdzie sie w nadczynnosc, albo jak tsh jest blisko nadczynnosci.

Dziewczyny co bierzecie euthyrox, wypowiedzcie sie, czy mam racje, bo teraz to i mnie zastanawia.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja mam hashimoto,teraz tsh spadło mi do 0.23 ,wiec juz na granicy nadczynność. Byłam i lekarza i kazał brać dalej leki.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Buterfly, poradz sie jeszcze jakiegos lekarza, bo ja pierwszy raz slysze zeby ktos tak bral euthyrox przed ciaza, a w ciazy odstawial.
Mialas tsh 2,4 i lekarz zbil lekami do 1,6.
Jak przestaniesz brac leki to tsh znow wzrosnie.
Tarczyca jest bardzo wazna w ciazy i im mniejsze tsh tym lepiej.
Jesli chodzi o mnie to powinnas dalej brac przynajmniej taka sama dawke jak bierzesz.

Na moje oko to odsawic dawke mozna chyba tylko jak wejdzie sie w nadczynnosc, albo jak tsh jest blisko nadczynnosci.

Dziewczyny co bierzecie euthyrox, wypowiedzcie sie, czy mam racje, bo teraz to i mnie zastanawia.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom

Ja w pewnym momencie wpadłam z niedoczynności (leczonej wynik utrzymywany poniżej 1) w nadczynność- zmniejszyliśmy dawkę tsh wzrosło, a posypało się FT4 wiec wróciliśmy do poprzedniej dawki bo w ciąży FT4 jest ważniejsze niż TSH


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzięki, dziewczyny. Z moją tarczycą nie było żadnych problemów. Euthyrox dostałam przed stymulacją profilaktycznie. Byłam też na konsultacji u ginekologa - endokrynologa. Powiedziała to samo, co lekarz z kliniki. Zrobię badania i zobaczymy. Jeśli lekarz każe odstawić tabletki,to odstawię. Jeśli nie, to nie.
 
Dziewczyny czwartopaździernikowe nasze kalendarzowe - powodzenia!
Szczególnie Kreola, to twój dzięń :*

Dużo piszecie o horomonach tarczycy. Takie małe pytanko. Ja miałam sprawdzane tylko TSH. Teraz pod kontem in vitro i półtora roku temu na początku ciąży. Zawsze było w normie. I chyba kiedyś lata temu przez gina zapisujacego antykoncepcję hormonalną. Czy w związku z tym powinnam sie nie stresować tarczycą i uznać, że temat mnie nie dotyczy czy na wszelki wypadek powinnam cos jeszcze zbadać? Pytam, bo w sumie od zawsze zastanawiam sie czy u mnie tarczyca nie nawala troszkę bo mam problemy z niedowagą. Nie za dużą (56kg/175cm) ale na tyle, że po kilka razy w miesiącu jestek pytana czy nie schudłam
Koniczynko, u mnie wynik też był w normie, ale lekarz postanowił go obniżyć, bo do ciąży najlepsza wartość to 1-1,5 i dlatego profilaktycznie dostałam euthyrox. Zapytaj o to na wizycie.
 
reklama
Dzięki. No to dopytam się napewno bo ja mam TSH nawet większe -2,94...
To za wysokie.
Mi zawsze lekarze mówili, że jak starasz się o dziecko to najlepiej 1 lub nawet mniej.
W pierwszym trymestrze ciąży przedział od 0.1- 2.5 max. I tak w sumie najlepiej żeby więcej niż 2.5 nie było.


Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry