reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierworódki - czyli pierwsza ciąża, wątpliwości, obawy i inne pytania

Hey pierworódki ! Wątek coś ucichł.
Co tam u was i waszych maleństw?
U nas nie jest źle. Powoli alergia ustępuje, Szymek troszkę więcej podjada. Dopiero niestety uczy się gryźć jedzonko, nie umie, dławi się, to wina papek i ograniczania jedzenia:( Ale sam sięga po chleb, jabłko i daje radę:)
Dopiero zaczął raczkować, a ja się cieszę jak wariatka. Dzisiaj za mną przyszedł do łazienki:-) Dużo się sam zaczął bawić, nie chce już tak często na ręce, odpycha się:) I za rączki go biorę i chodzi po mieszkaniu;-) Jak widzi tatę, to biegnie wręcz, za stara jestem na bieganie takie:-)
mamy już cztery ząbki, na razie przeszliśmy je łagodnie:-)
 
reklama
Hej Justyś, miło czytać o Waszych postępach ;)) U nas ok, cieszę się dalej wynikiem ;)
Dziś Ninka kończy rok!!! Zleciało szybciutko. Ninka powoli uczy się wstawać sama ;) na nóżki, cieszy mnie to-lepiej późno niż wcale. Mamy tylko 1 zęba na dole-wyszedł już dawno- w październiku- teraz czekamy na kolejne i może już niebawem ujawni się druga jedynka.
Jest córeczką mamusi ale i za tatusiem przepada. Częściej ostatnio tuli się do mnie. Mówi mama, tata, baba, dada, lala, au au-pies- da-daj, nie nie nie ;) I jakieś takie po swojemu. Śledzi mnie po domu, nie raczkuje, saneczkuje, jeździ na pupie ;)Jest cudowna!!
 
Ojej to już rok minął:) Matko jak szybko.
W takim razie sto lat dla Ninki, duuużo zdrówka, szczęścia i uśmiechu na buźce :-) My za miesiąc roczek:D
 
100 lat dla Ninki! Ale ten czas leci. I dla Szymka buziaczki śle Florcia. My chorujemy. Młoda od tygonia walczy z wirusowka. Kaszel i zaczerwienione gardło. Obstukujemy plecki, ale kaszel juz od tygodnia :-(. Lekarze jednak mowia, ze wszystko OK i to nie gorzne, mam nadzieje.
Floreczka ma 2 zabki. raczkuje i staje przy meblach. Jest boska. Raczej nic skladnego nie mowi...Mammma w rozpaczay, i TATATA, a tak to udaje dinozaura :-) a ja siedze z nia w domu i pracuje na kompie z chaty. Nasza super niania, napisala mi w srode rano smsa, jak juz bylam w pracy czy moze nie przychodzi bo jest bardzo chora....musialam na glowie stanac i sie zorganizowac....a teraz super niania nie daje znaku zycia...chyba bede musiala szukac nowej :-(.
 
nie wiem gdzie napisać

w pierwszej ciązy na poczatku nie robiłam bety

teraz robiłam w poniedziałek i wyszła 202,ze srody czyli po 48 h wyszła 314...doktorka gada ze troszkę za mały przyrost...pomocy :(
 
:) Cześć Dziewczyny!
Dawno nie pisałam, ale nadal jestem i zaglądam tutaj.
Moje maleństwo ma 20 tygodni, 25 cm i waży 350 dkg no i będzie na świecie chłopczyk:)
Ależ jestem mega szczęśliwa, tak się zamartwiałam na samym początku a Wy byłyście dla mnie ogromnym wsparciem. Dziękuję bardzo.
Synuś już ostro szaleje w brzuszku mamusi, piękne uczucie. No i serduszko ładnie bije. Oby tak dalej.
Buziaki dla każdej mamusi przyszłej i obecnej:*
 
Katalka zdrówka dla Florci :) I Szymcio też przesyła buziaki:-)
Dobrze, że możesz w domu pracować. Niania może po angielsku się ulotniła z roboty ;p Szymcio też żali się "mamama" tata już coś rzadko. Za to jak kotka miauczy to powtarza "mau" i woła ją "ma" albo "aja". Pokochali się na całego, ona pilnuje go na krok nie odstępuje, a on ją przytula, targa, znosi kicia dzielnie łobuza.
Szymcio wczoraj stanął sam sobie pierwszy raz:-)
Kirusia gratuluję chłopca:-) To już zaraz półmetek kochana;)
 
Kirusia gratki ;) Fajne wieści ! Jakie imię dla bobasa?
Justyś gratki dla Szymka, mały zdolniacha! Wstaje już ;) cudownie, ten to sprytny, zanim się obejrzysz to poleci na nóżkach!
Katalka fajnie, że Flo tak sobie radzi... a może by tak drugi bobasek?Teraz ten urlop macierzyński kusi!!
Cleo niestety nie pomogę-nie znam się!
 
Ostatnia edycja:
Cześć Dziewczyny :-) wczoraj dowiedziałam się, że jestem w ciąży :-) radość nieopisana ponieważ mam policystyczne jajniki i niedoczynność tarczycy i nasluchalam sie, że bedzie cieżko zajsc w ciaze a tak naprawde udalo nam się za poerwszym razem ! co prawda ciaza potwierdzina na razie tylko- albo az :-) - testem ciążowym. Dzis zapisuję się do lekarza i czekam na wizyte :-) będę starała sie czytać forum i znaleźc odpowiedzi na nurtujace mnie pytania :-) Jakieś rady dla mamy od kilku godzin ;-) ?
 
reklama
Cześć Dziewczyny :-) wczoraj dowiedziałam się, że jestem w ciąży :-) radość nieopisana ponieważ mam policystyczne jajniki i niedoczynność tarczycy i nasluchalam sie, że bedzie cieżko zajsc w ciaze a tak naprawde udalo nam się za poerwszym razem ! co prawda ciaza potwierdzina na razie tylko- albo az :-) - testem ciążowym. Dzis zapisuję się do lekarza i czekam na wizyte :-) będę starała sie czytać forum i znaleźc odpowiedzi na nurtujace mnie pytania :-) Jakieś rady dla mamy od kilku godzin ;-) ?
Gratulacje! Ja jestem teraz w pierwszej ciąży, więc rad żadnych raczej nie mam :) Poza jedną: przygotuj się, że wszyscy w Twoim otoczeniu będą teraz najmądrzejsi w kwestii ciąży i każdy będzie chciał wtrącić swoje trzy grosze. Ale nie warto się przejmować, najważniejsze, że się udało :) Wiem jak to jest, bo się baaardzo długo starałam i już prawie straciłam nadzieję, a teraz jestem w 15tc!
 
Do góry