reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe Mamy 2017 r.

Dziewczyny tak na szybciutko wrażenia po usg. Wieczorem poogarniam wątek i poodpisuje :)
Z maluchem wszystko w porządku. Pięknie rośnie. Waży już 1.5 kg. Trochę mnie to przeraża :))) na pewno będzie większy od córki. Serducho przepływy nerki i przekroje w normie także uffff. Akrobata z niego okropny całe badanie szalał w brzuszku. I nadal chłopiec :) widziałam też po raz pierwszy jego buzię - cudo :)
Średnie wieści są takie że siedzi pupka w dole :( martwię się bardzo że się nie przekręci. Wiem że jest czas, ale mam jakieś złe przeczucie. ...
 
reklama
Witam styczniówki :)
Bardzo dużo piszecie, nie mogę nadążyć z pisaniem, choć z czytaniem to się udaje.
U mnie ciąg dalszy remontu, przez co mniej czasu. Z maleńka wszystko w porządku, coraz bardziej aktywna :)
W środę odebrałam wyniki z glukozy, stąd moje pytanie czy któraś miała taką samą sytuację? Wizyta dopiero 8.11...
Glukoza na czczo 85 (do 92 zakres w badanym laboratorium), glukoza po 120 min 143 (zakres do 153). Niby teoretycznie w normie, ale niektóre źródła podają, że 2 wynik nie powinien przekraczać 140...
Ogólnie zwracam uwagę na to co jem i w jakiej ilości, kontroluje skład produktów i nie do końca rozumiem ten wynik...
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Witam styczniówki :)
Bardzo dużo piszecie, nie mogę nadążyć z pisaniem, choć z czytaniem to się udaje.
U mnie ciąg dalszy remontu, przez co mniej czasu. Z maleńka wszystko w porządku, coraz bardziej aktywna :)
W środę odebrałam wyniki z glukozy, stąd moje pytanie czy któraś miała taką samą sytuację? Wizyta dopiero 8.11...
Glukoza na czczo 85 (do 92 zakres w badanym laboratorium), glukoza po 120 min 143 (zakres do 153). Niby teoretycznie w normie, ale niektóre źródła podają, że 2 wynik nie powinien przekraczać 140...
Ogólnie zwracam uwagę na to co jem i w jakiej ilości, kontroluje skład produktów i nie do końca rozumiem ten wynik...
Z góry dziękuję za odpowiedź.
O ile rozumiem To test Glukozy sprawdza jak Twój organizm radzi sobie z obciążeniem. i czy Trawi i przerabia cukier wystarczająco szybko. Twój wynik mówi tylko że po dwóch godzinach insulina nie poradziła sobie jeszcze z cukrami w Twoim organiźmie.
Jeśli wynik po dwóch godzinach jest bardzo wysoki to znaczy że Twój organizm nie radzi sobie sam i może potrzebować pomocy (w postaci insuliny) i/lub nie powinien dostawać dużych dawek cukru naraz. (Produkty o wysokim indeksie Glikemicznym)
Możliwe że masz zmniejszoną tolerancje glukozy ale nie jest ona jeszcze niebezpieczna.
Normy podobno ostatnio się zmieniły. Dlatego niektóre źródła i lekarze wciąż trzymają się tych starych a według nowych 2 wynik może być wyższy.

Tyle ja wiem ale nie jestem ekspertem. Ja wiem tylko że nikt do mnie nie zadzwonił że są jakieś nieprawidłowości więc znaczy że jest ok. Jakie wyniki miałam, nie wiem.
 
@noriczka
W poprzedniej ciazy mialam dodatkowe pobudzenia nadkomorowe - stwierdzona arytmia serca. Teraz podejrzenie o to samo tylko wystapilo o kilka tyg wczesniej.

@iryski
W sumie nie wiem co napisac. Ja tez juz widzialam facetow mdlejacych przy zakladaniu wenflona. Ja bym sie chyba nie powstrzymala i nawrzeczala na takiego chlopa.
 
@apap super, że wszystko w porządku :) piękna waga :) a w którym tygodniu jesteś? myślę, że jeszcze ma czas, żeby się obrócić, coś mi się kojarzy, że nawet jeszcze w 8 miesiącu może
 
reklama
Witam styczniówki :)
Bardzo dużo piszecie, nie mogę nadążyć z pisaniem, choć z czytaniem to się udaje.
U mnie ciąg dalszy remontu, przez co mniej czasu. Z maleńka wszystko w porządku, coraz bardziej aktywna :)
W środę odebrałam wyniki z glukozy, stąd moje pytanie czy któraś miała taką samą sytuację? Wizyta dopiero 8.11...
Glukoza na czczo 85 (do 92 zakres w badanym laboratorium), glukoza po 120 min 143 (zakres do 153). Niby teoretycznie w normie, ale niektóre źródła podają, że 2 wynik nie powinien przekraczać 140...
Ogólnie zwracam uwagę na to co jem i w jakiej ilości, kontroluje skład produktów i nie do końca rozumiem ten wynik...
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Wyniki masz prawidłowe. Zgodnie z wytycznymi PTG po 1h do 180mg%, po 2h do 153mg%.. Podana norma 140mg% po 2h stanowi kryterium rozpoznania stanu przedcukrzycowego u osób niebędących w ciąży, którym wykonuje się OGTT. Spokojnie:)
 
Do góry