reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Suplemeenty diety

reklama
Brałam ten preparat, ogólnie jest ok. Duza zawartość Fe i DHA, chyba witaminy C, Ca brak. No i kwas foliowy w formie tradycyjnej a nie metylofoliany jak w femibionie. Są preparaty o lepszym składzie i niższej cenie. Ale ten nie jest zły. Z jeden strony dwie tabletki, możesz regulować ilość zelaza, bo jak wiadomo nie wpływa dobrze na układ trawienny. A z drugiej strony DHA razem z witaminami.. jestem ciekawa czy nie wchłania się gorzej.
 
Wydaje się ok. Ja w ciąży stosowałąm preparat pregna plus ze względu na dużą zawartość jodu - mam niedoczynność tarczycy. Tylko, że tu też jest wszystko w jednej tabletce: witaminy i dha. Alternatywą mogą być preparaty, gdzie witaminy i dha są w osobnych kapsułkach - to chyba lepsze rozwiązanie ze względu na większą ilość dha.
DHA w suplementach pozyskiwany jest z dwóch źródeł: z oleju rybiego lub z alg - podobno te z alg są bezpieczniejsze, ponieważ mają mniej zanieczyszczeń, a wiadomo, że organizmy ryb (zwłaszcza tych dużych) kumulują spore ilości metali ciężkich. Dha z alg znajdziesz np w omegamed optima forte
 
Ja ciążę miałam zaplanowaną dlatego już pół roku przed zajściem ciąży zaczęłam brać kwas foliowy i brałam go do 3 miesiąca ciąży. Zestawu witamin nie brałam bo odżywiałam się zdrowo i miałam dobre wyniki. Tylko witaminy D3 miałam za mało jesienią i zimą dlatego przyjmowałam Detrical dla kobiet w ciąży Detrical - Produkty - Zdrovit . Pod koniec ciąży miałam też trochę za mało żelaza dlatego też musiałam go suplementować.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja w sumie jeszcze przed ciążą zaczęłam brać kwas foliowy i witaminę d. W zasadzie od drugiego trymestru dołączyłam do tego więcej witamin ale już w takim złożonym preparacie i było ok. Teraz jestem w drugiej ciąży i robię dokładnie to samo
 
Vita miner prenatal :) fajny skład i dobra cena, przyjmuje wyniki ok :) od drugiego trymestru Vita miner prenatal + DHA :)
 
reklama
Ja w sumie jeszcze przed ciążą zaczęłam brać kwas foliowy i witaminę d. W zasadzie od drugiego trymestru dołączyłam do tego więcej witamin ale już w takim złożonym preparacie i było ok. Teraz jestem w drugiej ciąży i robię dokładnie to samo

to chyba rzeczywiście najlepsza opcja. A co dokładnie brałaś od 2 trym?
 
Do góry