reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

Nie ma się co nastawiać innymi porodami. Moj pierwszy trwał od pierwszego skurczu 3 godz. drugi podobnie trzeci niecale 2 godz. w tym pól godz.na porodowce. Kazda z nas jest inna i inaczej bedzie u niej trwać akcja :)
Jesli chodzi o 'skora do skory', to 1 dziecko dostalam na kilka cheilek i pozniej musial byc w podgrzewanym inkubatorze przez dłuuuugie 8 godz. Drugi syn przez czas szycia i rodzenia lozyska był u mnie ale mialam malo sił wiec poszedl do wazenia itd.i pozniej maz go nosił. 3 porod od razu maluszka dostalam i 2 godz.caly czas ze mną i pozniej wazenie ...

oar89n7312bz9t17.png
 
reklama
@sylwkaq90 jaka akcja z autem. Szkoda, że do tego doszło, bo tylko stres niepotrzebny.
Adapter do pasów naprawdę fajna rzecz, szczególnie na tak długie trasy :)

@nikuss3006 pisz nam wszystko co tam Cię trapi. Zawsze to raźniej razem ponarzekać i wylać z siebie zmartwienia.

Co do ślubu to niestety obrączka nie sprawia, że jest się super partnerem, matką/ojcem i nie gwarantuje szczęśliwej rodziny. Lepiej żyć w zgodzie, szacunku i miłości bez papierka, niż brać ślub na pokaz dla rodziny.
Zresztą babcia/ciocia/tata mieli swoją młodość i mogli ją przeżyć po swojemu. To Wasze życie i róbcie tak, abyście Wy byli zadowoleni :)
 
o jaaa, masakra tyle godzin męki :D ale coś te znieczulenia pomagają? a myślałyście o porodzie w wodzie, macie jakieś doświadczenia?
 
ja właśnie wróciłam od swojego gina prywatnego, związku z tym ze mam mieć amniopunkcje to mi przedłużył l4, mówił że jakby coś się działo to żeby dzwonić od razu do niego... zrobił też szybkie USG, za które o dziwo nie musiałam płacić i jak na dzień dzisiejszy to u mnie chłopak się zapowiada, ale jak powiedział, że to co teraz jest miedzy nogami może jeszcze zniknąć hehe i zrobić się dziewczynką ale czas pokaże co będzie:)
 
Mój poród był mega zaskoczeniem.

A od złego zapisu ktg do pierwszego krzyku dziecka minęło 20 minut :p
Nie poczułam ani jednego skurczu, nie odeszły wody.
Mój syn postanowił narozrabiać i wziąć wszystkich z zaskoczenia :p
 
@lena_89 mnie to az trzepie jak sobie pomyślę o oblizywaniu smoczka, albo łyżki ktorą dziecko je. Aczkolwiek nie pomyslalam nigdy w taki sposob o kladzeniu dziecka na obcym łóżku, teraz bede miec spaczenie :D :D

U nas w pl kangurowanie to fikcja, zona kuzyna rodzila w marcu i po 10 minutach jej dziecko zabrali do ubrania itd. Tzn moze to od szpitala zalezy albo rodzącej i jej sił? Aleee podobno juz nie myja dzieci w ogole w szpitalu. Dziwnie chyba tak troche...?

Napisane na F3111 w aplikacji Forum BabyBoom
 
dziewczyny, jestem w 15tydzien 5 dzien a jeszcze dzisiaj wymiotowałam, czy to juz nie powinno ustąpić?
W obu poprzednich ciążach wymiotowałam do 22 tc. W 20tc miałam już 4 kg na minusie, aż lekarz zaczął sie martwić. Ale jak skończyły sie wymioty, to zaczęłam przybierać na wadze. Moja mama ze mną w ciąży wymiotowała 9 miesięcy. Moja siostra zero. Każdy jest inny.
 
Dzień dobry :) u mnie niezmiennie ciepło, ale jakoś tak chmurzascie i morze wzburzone, dopadła nas jakaś wyspiarska pogoda taka sobie :/
Do tej pory nie martwilam się o poród w ogóle, ale jak tak Was czytam to zaczyna mnie to przerażac ;) najgorszy pierwszy raz, bo nie wiadomo czego się spodziewać!
@Mycha07 a w Irlandii masz obywatelstwo, status rezydenta czy coś takiego? Chodzi mi o formalności szpitalne, bo zakładam że nie korzystasz z polskiego ekus ?
@lena_89 hahaha, czyli nie jestem jedna sama taka wypaczona! Nie znoszę jak ktoś np palec polize i wyciera buzię dziecka, oblizuje łyżeczki itp, dla mnie straszne ;)

p19uskjojbeqaxq5.png
 
reklama
@lena_89 mnie to az trzepie jak sobie pomyślę o oblizywaniu smoczka, albo łyżki ktorą dziecko je. Aczkolwiek nie pomyslalam nigdy w taki sposob o kladzeniu dziecka na obcym łóżku, teraz bede miec spaczenie :D :D

U nas w pl kangurowanie to fikcja, zona kuzyna rodzila w marcu i po 10 minutach jej dziecko zabrali do ubrania itd. Tzn moze to od szpitala zalezy albo rodzącej i jej sił? Aleee podobno juz nie myja dzieci w ogole w szpitalu. Dziwnie chyba tak troche...?

Napisane na F3111 w aplikacji Forum BabyBoom
Zależy od szpitala, coraz częściej dzieci się kanguruje, nawet tatusiowie jak mama jest np. po CC.


Co do mycia to dziecko się po porodzie obciera, kąpiele są ale ja nie wyraziłam zgody, pierwszą kąpiel dziecko zaliczyło w domu, w dobrych i ciepłych warunkach a nie pod kranem przez 5 sekund, większa trauma niż pożytek z tego, poza tym udowodniono, że bardzo dobrze jest aby opóźnić pierwszą kąpiel, nie mówię tu oczywiście o przemywaniu strategicznych miejsc ;) Link do: Pierwsza kąpiel noworodka. Dlaczego warto ją odwlekać?
 
Ostatnia edycja:
Do góry