reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Garkuchnia

A może napiszecie co serwowałyście/będziecie serwować na chrzcinach? Ja niebawem będę musiała ułożyć jakieś menu, więc dla mnie to bardzo istotne informacje ;-)
My zamiast tradycyjnego obiadu mieliśmy coś jakby strogonow, tylko z mięsa drobiowego (wyrób mojej mamy), kilka sałatek (m.in. tradycyjna jarzynowa, meksykańska, sos tatarski, jakaś z porem - wyrób teściowej), kupiliśmy trochę wędlin, zamówiliśmy półmisek mięs w galarecie, do tego jeszcze galaretki drobiowe, kilka placków (wyroby teściowej i mojej mamy - m.in. sernik, jakiś placek z orzechami i jabłkami, jakiś biszkopt z delikatną białą masą i jakiś "pijany" placek z rodzynkami :-)), tort mieliśmy z cukierni :-) Ogólnie było strasznie dużo jedzenia i potem rozdawaliśmy :-) Większość przygotowały mamy :tak: Mimo, że chciałam sama część zrobić, a część zamówić, mamy się nie zgodziły :-p Koniecznie chciały pomóc..
 
reklama
u nas na chrzcinach było takie menu (gotował kucharz zawodowy)
obiad:
-rosół
-ziemniaki lub klaski śląskie
-dewolaje (takie z wołowiny)
-schab zapiekany z pieczarkami i serem
-schab nadziewnay
- 3 rodzaje surówki

zimna płyta
-3 rodzaje sałatek
-schab ze śliwką w galarecie
-galantyna (to takie piersi z kurczaka zawinięte w rulon)
-jakieś wędliny, warzywa itp

goracy posiłaek
-łosoś z grilla
-frytki
-sałatka grecka

2 goracy posiłe
-barszcz czerwony
-kuliki miesne w cieście biszkoptowynm

ciasta, owoce:tak:
jak sobie jeszcze coś przypomne to dopisze:tak:
 
My zamiast tradycyjnego obiadu mieliśmy coś jakby strogonow, tylko z mięsa drobiowego (wyrób mojej mamy), kilka sałatek (m.in. tradycyjna jarzynowa, meksykańska, sos tatarski, jakaś z porem - wyrób teściowej), kupiliśmy trochę wędlin, zamówiliśmy półmisek mięs w galarecie, do tego jeszcze galaretki drobiowe, kilka placków (wyroby teściowej i mojej mamy - m.in. sernik, jakiś placek z orzechami i jabłkami, jakiś biszkopt z delikatną białą masą i jakiś "pijany" placek z rodzynkami :-)), tort mieliśmy z cukierni :-) Ogólnie było strasznie dużo jedzenia i potem rozdawaliśmy :-) Większość przygotowały mamy :tak: Mimo, że chciałam sama część zrobić, a część zamówić, mamy się nie zgodziły :-p Koniecznie chciały pomóc..

No my niestety będziemy musieli wszystko sami przygotować. Na szczęście będzie razem z nami chyba tylko 8 osób. No i raczej odpada u nas tradycyjny obiad, bo chrzciny są dopiero o 18.00. Ale to jeszcze do obgadania jest, bo może jednak się skusimy :happy:
A możesz podać mi przepis na sałatkę meksykańską?
 
u
-schab zapiekany z pieczarkami i serem
-schab nadziewnay


Wiesz może jak to było przyrządzane?


A propos tortu. Miałyście taki specjalny z napisem "chrzest" itp.? Bo się zastanawiam czy zamawiać taki w cukierni czy odpuścić sobie - wiem, że za okazyjne torty zdzierają kasę :confused2:
 
Wiesz może jak to było przyrządzane?
schab był zapieczony w panierce:tak: na gotowy były nakładane pieczrki, wcześniej uduszone i pokorojone drobno, a na to był ser, wszystko do piekarnika zapiekać aż ser się rozpuści

schab nadziewany:confused: troszkę nie pamiętam ale to był plasterek schabu złozony na pół w środku był kawałek brzoskwini:tak: złączony wykałaczką upieczony w panierce:tak:


A propos tortu. Miałyście taki specjalny z napisem "chrzest" itp.? Bo się zastanawiam czy zamawiać taki w cukierni czy odpuścić sobie - wiem, że za okazyjne torty zdzierają kasę :confused2:
ja zamówiłam tort 2 kilo taki z bita śmietana i owocami oczywiście wyszło 2,8kg i 150zł do zapłaty
4t51zmg.jpg
 
ja zamówiłam tort 2 kilo taki z bita śmietana i owocami oczywiście wyszło 2,8kg i 150zł do zapłaty
4t51zmg.jpg


O ja pierd*** :szok:
Nie no torcik piękny, ale 150zł!!!!!! W życiu tyle nie dam dla 8 osób :no: Szkoda mi kasy...tym bardziej, że chcę kupić we wrześniu porządny fotelik samochodowy córci i szykuje mi się ogromny wydatek :dull:
Ciekawe ile u nas wezmą za torta. Potrzebuję znacznie mniejszego.
Twój jest a raczej był bardzo ładny ;-) A ile gości mieliście?
 
O rany, nawet nie wiedziałam, że torty są takie drogie. Ja na szczęście nie muszę się szarpać, bo moja rodzinka jest luzacka. Jakbym im kazała przyjść z własną wałówą, to też by się nie obrazili ;-). A tak poważnie, to tort upiecze teściowa.
 
A propos tortu. Miałyście taki specjalny z napisem "chrzest" itp.? Bo się zastanawiam czy zamawiać taki w cukierni czy odpuścić sobie - wiem, że za okazyjne torty zdzierają kasę :confused2:
Ja miałam z cukierni z napisem jak roksi :tak: Tylko okrągły i nie taki piękny :-) Jakieś 1,5 kg, zapłaciliśmy ok. 60 zł :happy:
 
Właśnie takiej wielkości potrzebowałabym. Będę musiała się przejść do cukierni i popytać za ile mniej więcej u nich są takie torciki.

Swoją drogą - drogie to badziewie :eek:
 
reklama
:szok::szok::szok:nie wiedzialam, ze tyle torty kosztuja:dull:
my na razie sie jeszcze nie zdecydowalismy czy ochrzcimy mala, ale widze, ze czeka nas duzy wydatek jakby co:eek:
 
Do góry