reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

hej dziewczyny!
ja się do szkoły rodzenia nie wybieram. Byłam wcześniej i mam wrażenie, że co miałam wiedzieć to wiem. Mam dwie znajome doule i one sprzedają mi gigantyczna ilosć wiedzy o dziecku i porodzie, w sumie chyba przy tym zostanę :)
Ja dalej nie czuję ruchów, jakieś smyrnięcia jak leżę i czasami taki twardszy brzuch jakby się tam wyginało, ale to wszystko.

A co do Waszych opisów to na serio jesteście mega gościnne, dla mnie mój dom to mój zamek i jakbym miała kogoś gościć przez całe wakacje to bym chyba nie dała rady :)
 
reklama
@89Katia jeśli się dzisiaj potwierdzi to będzie Sofia i nasze dwa nazwiska, chociaż mój mąż próbuje usilnie jeszcze jakieś wcisnąć ;) tutaj jest taka tradycja, wszyscy mają długie wiązanki, mój mąż ma dwa imiona i trzy nazwiska. Wiadomo na codzień posługuje się pierwszym i ostatnim, no ale jednak! Więc walczę o najkrótsza możliwa wersję [emoji14]

p19uskjojbeqaxq5.png
 
Dziewczyny obudziłam się dzisiaj z myślą, że ja "nic nie wiem" jakie butelki kupic, jakie pampersy, jak karmic, przewijać, kąpać itp. i wpadłam w panike :D
Zostało niby jeszcze dużo czasu, a ja mam dużo na głowie :(

Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty :)
 
Hejka z rana, choć bliżej już południa [emoji4]
Clue bardzo mi sie podoba Twój wpis, fajnie że masz tyle cierpliwości i zrozumienia [emoji4] ja się staram myśleć że tak jak my byliśmy wychowywanie przez nieidealnych rodziców tak i nasze dzieci będą. Każdy kładzie nacisk na inny element wychowania bo czasu na ideałom porostu nie ma. A też charaktery dzieci są inne i w innych kwestiach latwoej jest wyegzekwować to na czym mam zależy. Do tego samo życie też dokłada problemów i nie zawsze to co zaplanujemy jest możliwe do zrobienia. Jasne że pewne standardy dobrego wychowania powinny być zachowane a przykład zawsze idzie z goty ale tez trzeba pamiętać że innych zawsze oceniamy bardziej srogo niż siebie i swoje dzieci. Jak to powiedziała kiedyś moja kuzynka inne dziecko jest po prostu niegrzeczme a nasze ma gorszy dzien/etap w życiu itp. [emoji6]
Co do gości przez całe wakacje to pewnie po pierwszym sezonie nikt by mnie więcej nie odwiedził bo jakoś nie potrafię robić dobrej miny a mocno mnie denerwuje jak obcy za dług o mi się po domu kręcą.
Co do szły rodzenia to chodziłam i bardzo mi się podobało. W tej ciąży raczej nie będę miała czasu.
Ja ruchy czuje zazwyczaj wieczorem jak w końcu usiądę i odpoczywam [emoji6]
Miłego dnia dla każdej i powodzenia na wizytach.

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Lola94 Czuję dokładnie to samo. Nie mam zielonego pojęcia o dzieciach i nawet w życiu takiego maluszka na rękach nie trzymałam. Gdyby nie to, że mam moją mamę u boku, która już ma zapowiedziane, że jak się dziecko urodzi, to bierze urlop i mi wszystko pokazuje, to naprawdę oszalałabym z nerwów.

Napisane na F3111 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny każda z nas kiedyś nie miała doświadczenia :) uwierzcie w swój instynkt. On sie obudzi :) świadomie na pewno nie zrobicie dziecku krzywdy. I każda z nas jest najlepsza mama dla swojego dziecka. :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
@ludek0288 ja w pierwszej ciąży chodziłam do szkoły rodzenia i bardzo polecam, 2,5 miesiąca spotkań, dużo wiedzy, fitness i masaże, nauka chustowania, full wypas i poza chustą wszystko na nfz :) uczęszczać można bodajże od 22tc więc teraz to dobry moment na poszukiwanie i zapisy :)

@shaggy trzymam kciuki aby powód plamień się wyjaśnił!

@ewka2 w sumie dobre pytanie, ja ostatnio miałam wyznaczoną ostatnią wizytę na dzień po terminie i do tego momentu było L4, urodziłam przed terminem więc nawet się nie wgłębiałam ale jak nie L4 to raczej macierzyński, myślę, że da się dogadać z lekarzem aby np. dał zwolnienie na ten tydzień czy 10 dni dłużej bo tak byłoby najprościej no ale może ktoś ma doświadczenie w tej kwestii :)
 
Do góry