reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

reklama
Ojj nie zgodzę się, ostatnio właśnie coraz częściej są kontrole. W moim otoczeniu znam 3 osoby, które miały kontrole. Niby sprawdzają, czy ktoś sobie np nie dorabia. Ja mam L4 chodzące, ale np taki wyjazd hmm... trochę bym się bała, chyba, że między jednym L4 a drugim (masz 7 dni na doniesienie zwolnienia, w tym czasie wyjazd i siódmego dnia zanosisz)
 
@redline witaj

Co do zadyszki, masakra wchodzę po schodach i sapie

Jeśli chodzi o l4 każde, to prawda jest taka powiedzmy sobie szczerze, ze w każdym przypadku kontrol bierze się z "uprzejmości" innych, najczęściej zlecana jest przez pracodawcę, lub donosicieli- zazdrośników


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

Nie mogę się zgodzić, kontrolę chodzą z zus ponieważ chcą i zresztą udaje im się odebrać zasiłek chorobowy. Można poczytać w gazetach ile zus potrafi zrobić rocznie oszczędności na odbiorze zasilkow. System w teorii jest losowy i komputerowy ale jakoś u tych którzy mają wyższe zasiłki zjawiaja się częściej.
 
Nie mogę się zgodzić, kontrolę chodzą z zus ponieważ chcą i zresztą udaje im się odebrać zasiłek chorobowy. Można poczytać w gazetach ile zus potrafi zrobić rocznie oszczędności na odbiorze zasilkow. System w teorii jest losowy i komputerowy ale jakoś u tych którzy mają wyższe zasiłki zjawiaja się częściej.
Dokładnie. W dużej mierze kontrolują osoby które mają swoją działalność... Ale dużo jest kontroli osób które są zatrudnione na etacie. I nie znam osoby na l4 by nie miała kontroli z ZUS.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aż tak? No mnie to nieco przeraża. A jak moja opieka (Mąż) musi wyjechać (wtedy zostaje sama, a rodzina daleko) to co mam zrobić chyba nie jestem wiązana do miejsca zamieszkania?

Popaprane to :/ wolałbym do pracy móc chodzić.

Mam dokładnie ten sam problem i też wolałabym pracować. Przegadalam już godziny z księgowymi, prawnikami i w Zusie i każdy zgodnie twierdzi że wedle prawa l4 to choroba i nie ważne że jest "chodzone" jeśli przyjdzie kontrola z ZUS to będziesz musiała się wytłumaczyć. Znam takich którzy się wytłumaczyli i było ok ale mam też koleżankę której zabrali zasiłek.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry