reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

No niby ładniejsze ale miały dobę więcej na rozwiniecie. W południe w 5 dobie była tylko jedna blastka 2/3 i jedna morula zaczynała przypominać blastke. A potem przyspieszyły.

W poprzedniej procedurze miałam zamrożone w 6 dobie 5 blastek, wtedy były jeszcze poddane punkcji i PGS. 4 transfery, jedna biochemiczna.
4AB
4ba - okazała się być z trisomia
5bb
4bb
3bb
Szczerze mówiąc porobiłabym kilka badań z immunologii na Twoim miejscu, żeby w razie czego nie stracić znowu tych najładniejszych zarodków..??
 
reklama
No niby ładniejsze ale miały dobę więcej na rozwiniecie. W południe w 5 dobie była tylko jedna blastka 2/3 i jedna morula zaczynała przypominać blastke. A potem przyspieszyły.

W poprzedniej procedurze miałam zamrożone w 6 dobie 5 blastek, wtedy były jeszcze poddane punkcji i PGS. 4 transfery, jedna biochemiczna.
4AB
4ba - okazała się być z trisomia
5bb
4bb
3bb
A jakie macie wskazania ze wykonujecie PGS?

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzisiejsza beta 581,3:) wyniki mialy byc na cito, krew oddana o 9 a wyniki przed 20. TSH zrobilam na czco i przed tabletka i wyszlo 2.08 czyli mysle ze mam dobra dawkę leku. Jeju jak sie ciesze. Dziewczyny nie poddawajcie sie!!! To jest warte kazdych pieniedzy! A szczerze to czasen zaczynalam watpic czy sie nam kiedykolwiek
Margit a ty tez jesteś z krakowa? :D
Jak odpisujesz i niechcący wykasujesz coś z "
" lub z " [ QUOTE ] " to wtedy twoją odpowiedź wrzuca w cytat tej osoby[/QUOTE]
Tak z Krakowa:-) :)
 
Bardzo intensywnie o tym myślałam, o Paśniaku ale postanowiłam ze nie czas na to jeszcze. Tzn. I tak podchodzę już z wlewamy intralipidu 200ml i na heparynie. Do tego acard, encorton i duzo progesteronu rożnego rodzaju. I na godzinę przed transferem zastrzyk prolutexu.

A mam trochę ambiwalentny stosunek do brania się tak szybko za immunologię ponieważ jeśli wychodzi cokolwiek pierwsze podejścia robi się na właśnie heparynie i intralipidzie. Grubsze sprawy typu szczepienia tak naprawdę pomagają tylko ułamkowi osób starających się. Ja nie jestem do nich przekonana, żaden z lekarzy z którymi na ten temat rozmawiałam nie ma dobrego zdania o szczepieniach. Myślę ze u mnie duzo bardziej prawdopodobne jest, ze moje poprzednie zarodki były osłabione tą całą biopsją. Dlatego tym razem nie decydowaliśmy się na PGS. Nie mówiąc o tym ze wszystkie były z jednej hodowli, jednej stymulacji i może zwyczajnie nie miały potencjału, może coś poszło nie tak ostatnio.

Teraz dodatkowo zarodki (a właściwie ich cześć z tego co się dowiedziałam, embriolog zrobiła dwie odrębne ścieżki hodowli) były hodowane na embriogenie - medium z cytokinami stosowanym przy poronieniach i biochemicznych w wywiadzie.

Nie wykluczam immunologii ale jeszcze nie teraz. I raczej immunosupresja wchodziła by w grę bo do szczepienia - ich skuteczność nie przemawiają do mnie za bardzo. Każdy w coś wierzy, ma swoją drogę, ja na razie postanowiłam immunologii nie ruszać
 
Kochaba wpisz w google APC LODŹ i ci sie pokaze. To jest ul. Emili szczawnickiej czy cos w tyn stylu-z glowy pisze. Bierz tylko jego pod uwage

Dziekuje, juz mam namiary. Planuje dzisiaj sie do nich odezwac, jak bede znac plan dalszego dzialania to dam znac, a poki co nie bede obserwowac tego forum za duzo bo musze sie z dolka wygrzebac ale jak macie ochote do mnie pisac to na priv.
Powodzenia dziewczyny.
 
reklama
A przypomnisz gdzie się leczysz? Bo chyba mi umknęło. Fajnie, że kilka osób w końcu z moich okolic jest, bo jak tu zaczynałam się udzielać to chyba byłam sama :p
Kochana a pomysl co by to bylo jakby bylo kilka takich dżoas na forum:) przeciez byloby tysiac postów dziennie:p[/QUOTE]
haha :p no ja teraz już się ograniczam do "przed i po pracy" :p na l4 faktycznie mi się nudziło :p
 
Do góry