reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolejna ciąża a laktacja

ani_anita

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Styczeń 2017
Postów
3 553
Cześć, jak było u Was z karmieniem w ciąży? Jestem teraz na początku drugiego trymestru, mam syna 10 mcy. Planowałam karmić przynajmniej do roku i trochę rozważałam karmienie tandemowe. No ale teraz mleka coraz mniej, sutki bolą z dnia na dzień coraz bardziej, mały ssak się denerwuje. Zastanawiam się, czy meczyć siebie i dziecko, czy może pozwoli zacząć odstawianie.

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dlaczego mleka coraz mniej skoro cały czas pije ciąża ma wpływ ? dużo kobiet karmi w tandemie do końca ciąży :)
Jeśli ciąża nie jest zagrożona;)
Tylko później chyba leci siara:)
 
No niestety hormony w drugim trymestrze sprawiają, że mleka jest mniej, niezależnie od częstotliwości przystawiania.

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja właśnie skończyłam karmić w drugim trymestrze. Synek miał rok i 2 miesiące.
Jakoś specjalnie nie odstawiałam a synek sam zrezygnował z południowego, wieczornego i nocnego karmienia. A był baardzo mocno przywiązany do piersi, nie miał nigdy żadnej butelki.
 
anianita Ja odzwyczaiłam karmić synka jak miał ciut ponad 1,5 roku - byłam wtedy w 6 miesiącu ciąży, córkę też podobnie - oduczyłam w maju a termin miałam na początek listopada, miała wtedy też 1,5roku. Niestety łatwe to nie było bo to cycocholiki straszne były ale udało się;-) ;) Na karmienie dwójki dzieci bym się nie zdecydowała ze względu na strach o zazdrość starszego i jego chęć wiszenia na cycku jak noworodek, ale to tylko moje zdanie, jeśli jesteś już zmęczona karmieniem a uważasz, że jest to dobry moment na odstawienie to ja bym odstawiła:blink: z mojego doświadczenia widzę, że starsze dzieci trudniej jest oduczyć;-) ;) powodzenia!
 
anianita Ja odzwyczaiłam karmić synka jak miał ciut ponad 1,5 roku - byłam wtedy w 6 miesiącu ciąży, córkę też podobnie - oduczyłam w maju a termin miałam na początek listopada, miała wtedy też 1,5roku. Niestety łatwe to nie było bo to cycocholiki straszne były ale udało się;-) ;) Na karmienie dwójki dzieci bym się nie zdecydowała ze względu na strach o zazdrość starszego i jego chęć wiszenia na cycku jak noworodek, ale to tylko moje zdanie, jeśli jesteś już zmęczona karmieniem a uważasz, że jest to dobry moment na odstawienie to ja bym odstawiła:blink: z mojego doświadczenia widzę, że starsze dzieci trudniej jest oduczyć;-) ;) powodzenia!
Karmienie dwójki jednocześnie to chyba dla mnie ciut za dużo. Szczególnie, że musiałabym najpierw pochłonąć tę kalorie, które oni zjedzą, a już teraz brak mi czasu na jedzenie i chudnę mimo potrójnej kolacji. A mam nadzieję, że młody do czasu porodu będzie już w miarę są samodzielnie jadł... Chyba powoli zaczynamy odstawianie.

A udało Ci się odstawić powoli? Czy trzeba było drastycznie?
 
Ani_anita moje to takie cycocholiki były, że nie dałabym rady drastycznie tego zrobić:-p powoli najpierw w dzień bo łatwiej zagadać, zabawić. Jak wołali cyca to odwracałam uwagę np owocem albo zabawą, oglądaliśmy auta na parkingu przed oknem itd itp i poszło nawet gładko, bez traumy z nocą trochę gorzej ale z czasem się przyzwyczaili że wystarczy przytulić i iść dalej spać:blink: ciekawe jak będzie teraz z trzecim:rofl: powodzenia:)
 
Ani_anita moje to takie cycocholiki były, że nie dałabym rady drastycznie tego zrobić:-p powoli najpierw w dzień bo łatwiej zagadać, zabawić. Jak wołali cyca to odwracałam uwagę np owocem albo zabawą, oglądaliśmy auta na parkingu przed oknem itd itp i poszło nawet gładko, bez traumy z nocą trochę gorzej ale z czasem się przyzwyczaili że wystarczy przytulić i iść dalej spać:blink: ciekawe jak będzie teraz z trzecim:rofl: powodzenia:)
Dziękuję. To wymaga niezłej konsekwencji, mam nadzieję, że wytrwam.
 
Witam ja mam 8 msc córeczkę ,jestem w 4 msc ciąży i widzę po niej od 3 tygodni że nie bardzo chce jeść cycusia. Chyba mleko zmieniło smak i wygląda na to że sama się odstawia od cyca.
U nas samoodstawienia nie będzie. Młody przetrwał trudne chwile i mleka znowu jest trochę więcej. Póki co ograniczę nocne karmienia, a odstawianie zaczniemy za miesiąc.
 
reklama
Witajcie Mamusie. :)
Przychodzę do Was z trochę odwrotnym tematem a mianowicie - jak podczas karmienia piersią zajść w kolejną ciążę? Mamy prawie 3-miesięczną córeczkę, którą karmię piersią. Marzą nam się dzieci w krótkim odstępie czasu, ale czytałam (i też tu na forum pytałam innych kobiet), że przy karmieniu piersią powrót płodności to sprawa bardzo indywidualna. Ale chciałam zapytać, bo może któraś z Was planowała dzieci rok po roku, nie rezygnując z kp, i udało się? Czy można coś zrobić, żeby zwiększyć szanse? Czy po prostu pogodzić się z tym, że karmiąc piersią, nie uda się tak szybko mieć drugiego dziecka?
 
Do góry