reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Usg chłopak czy dziewczynka

Dołączył(a)
25 Czerwiec 2017
Postów
2
Witam w 19 tygodniu ciąży dowiedziałam się ze będę miała dziewczynkę w 20 tyg okazało się jednak , że to chłopak. Sama już nie wiem bo na jednym usg widać na pewno dziewuche a na drugim chłopca. Może to pempowina ?? Może ktoś mi pomoże rozwiązać ta zagadkę
 

Załączniki

  • 4A8F5FF1-76CA-4DE0-AC12-5EDF08E820F2.jpg
    4A8F5FF1-76CA-4DE0-AC12-5EDF08E820F2.jpg
    596,4 KB · Wyświetleń: 38 777
  • 4A8F5FF1-76CA-4DE0-AC12-5EDF08E820F2.jpg
    4A8F5FF1-76CA-4DE0-AC12-5EDF08E820F2.jpg
    596,4 KB · Wyświetleń: 21 924
reklama
Rozwiązanie
Cześć dziewczyny proszę was o ocenę zdjęcia usg... Miesiąc temu zapowiedzieli mi syna a 4 grudnia na połówkowym ze córka... Trochę mam mętlik w głowie 😞
Coś o tym wiem!
Niby mam na zdj USG jajeczka i pitolka, i p doktor mówiła, że już nie odpadnie, każdy kto spojrzy też mówi, że to chłopak, ale mnie do tej pory nachodzą wątpliwości czasem. Ciężko uwierzyć :D
U mnie, po ostatnim USG, menio się łudzi, że chociaż jednej dziewczynce muszelka zmieni się w ptaszka, ale z tego co widziałam na USG, to raczej już siurek nie wyrośnie :)
 
reklama
A jak Tobie robią badania prenatalne, połówkowe? Do tego przecież powinien być dobry sprzęt... U mnie w przychodni jest słaby i ginekolog wysyła mnie na te ważniejsze badania ze skierowaniem do szpitala..

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja miałam tylko co 3-4 tygodnie robione zwykłe usg w przychodni na wizytach kontrolnych. Moja gin nic mi nie wspomniała o połówkowym ani prenatalnym. Nie dawała też skierowań do innych miejsc, tylko na badania krwi, moczu, glukoza, poziom potasu, magnezu, itp.

Napisane na FreeTAB 10.1 Silver w aplikacji Forum BabyBoom
 
Asienka tego czy dziecko jest zdrowe..wykrywa najczestsze wady w 12tc ocenia sie NT czy jest kosc nosowa czy nie ma innych nieprawidlowosci a w 20tc mierzy sie i sprawdza czy wszystkie narzady dobrze pracuja.

Napisane na LG-M160 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja do dziś nie wiem co to badania prenatalne. Czy są konieczne w ciąży? Czego się można z nich dowiedzieć?

Napisane na FreeTAB 10.1 Silver w aplikacji Forum BabyBoom
Konieczne nie są, ale jak dla mnie warto je zrobić.

Najważniejsze 3 badania w czasie ciąży:
1) Badania prenatalne robi się między 11 a 14 tygodniem ciąży. Zadaniem badań prenatalnych jest między innymi wykrycie chorób wrodzonych i genetycznych takich jak zespół Downa, wady cewy nerwowej, nieprawidłowości chromosomów.
2) USG połówkowe robi się między 18 a 22 tygodniem ciąży. Sprawdza się czy dziecko rośnie harmonijnie i nie ma wad anatomicznych, czy nie ma wielo- lub małowodzia, czy szyjka macicy nie rozwiera się przedwcześnie itd.
3) USG wykonywane między 28 a 32 tygodniem ciąży. W trakcie trzeciego badania USG następuje potwierdzenie ostateczne lub wyeliminowanie istniejących wad rozwojowych. Ocenia się także anatomię płodu w sposób podobny jak w II trymestrze ciąży, poszukując ewentualnie przeoczonych wcześniej wad rozwojowych.
 
Asienka tego czy dziecko jest zdrowe..wykrywa najczestsze wady w 12tc ocenia sie NT czy jest kosc nosowa czy nie ma innych nieprawidlowosci a w 20tc mierzy sie i sprawdza czy wszystkie narzady dobrze pracuja.

Napisane na LG-M160 w aplikacji Forum BabyBoom
Ponoć wszystko z dzieckiem dobrze i jest zdrowe. Nie mam powodów by nie wierzyć gin, chociaż niektóre pacjentki na nią narzekają.

Napisane na FreeTAB 10.1 Silver w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Konieczne nie są, ale jak dla mnie warto je zrobić.

Najważniejsze 3 badania w czasie ciąży:
1) Badania prenatalne robi się między 11 a 14 tygodniem ciąży. Zadaniem badań prenatalnych jest między innymi wykrycie chorób wrodzonych i genetycznych takich jak zespół Downa, wady cewy nerwowej, nieprawidłowości chromosomów.
2) USG połówkowe robi się między 18 a 22 tygodniem ciąży. Sprawdza się czy dziecko rośnie harmonijnie i nie ma wad anatomicznych, czy nie ma wielo- lub małowodzia, czy szyjka macicy nie rozwiera się przedwcześnie itd.
3) USG wykonywane między 28 a 32 tygodniem ciąży. W trakcie trzeciego badania USG następuje potwierdzenie ostateczne lub wyeliminowanie istniejących wad rozwojowych. Ocenia się także anatomię płodu w sposób podobny jak w II trymestrze ciąży, poszukując ewentualnie przeoczonych wcześniej wad rozwojowych.
Aha jeśli nie są konieczne, to nie musiałam ich robić.. Wolałabym być pewna, ale no już tak niewiele tyg mi zostało, że poczekam do porodu. Wszystko przez niedoświadczenie..

Napisane na FreeTAB 10.1 Silver w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry