reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jaki najlepszy materac???????

Z całą pewnością odpadają materace sprężynowe, które nie są zalecane dla dzieci, dobre opinie zbiera piankowo kokosowy oraz kokosowo gryczany, druga kwestia to sam budżet jaki posiadamy na ten cel.
 
reklama
Witam , chciałabym poznać wasze opinie na temat materacy kokosowych, myślałam o zakupie własnie takiego do sypialni i do łóżeczka dla dziecka, jak myślicie to jest dobry pomysł?
Kokos jest dosyć problematycznym tworzywem jeśli chodzi o małe dzieci. Z jednej strony zdrowy ale z drugiej, jeśli to jest małe dziecko to musi być odpowiednia wentylacja, to musi być wkład, który nie będzie wchłaniał wilgoci. Pianka kokosowa nie lubi wilgotnego środowiska, wtedy może tam powstać siedlisko zarazków. Sama postawiłabym raczej na jakiegoś pewnego producenta i dobre wykonanie, no i oczywiście na przewiewny materiał. Jest taka pianka dedykowana właśnie w takich przypadkach: antyalergiczna, komórkowa i odprowadzająca wilgoć. Nazywa się "fly-dry" i z tego co mi wiadomo jest częścią wkładu niewielu materacy. Ja znalazłam ją w materacu "Suite" marki Bedding i jest bardzo polecany jeśli chodzi o maluchy.
 
O wkładach kokosowych słyszałam dużo nieprzychylnych opinii, ale z drugiej strony lekarze sami często je polecają więc ciężko jednoznacznie stwierdzić. Ja kupiłam taki z wkładem kokosowym i nie widzę, żeby coś złego się z tym działo, ale to też jest cienka warstwa i dobrze chroniona pianką z dobrą wentylacją, więc żadne bakterie i robaki mają prawa się zalęgnąć. Zresztą można poczytać na stronie Hildinga, zdecydowałam się na materacyk "Kołysanka".
 
No właśnie - lekarze je polecają! Czy to nie najwazniejsze? I wiecie co jeszcze polecaja? gryke! Ktoś napisał że to problematyczne materace, być moze tak, bo z racji tego że to naturalne wypełnienia i nie owinno się doprowadzić by się zamoczyły i zawilgotniały- trzeba je kontrolowac, suszyć i wietrzyc. No a dzisiejsze mamy są wygodne.... niestety albo zdrowie dziecka albo wygoda mamy. Tu trzeba rozsądnie wybrać. Jak ktoś wybiera zdrowie dziecka kupuje materacyk z naturalnym kokosowo-gryczanym wypełnieniem, jak mama wybiera wygodę- kupuje materacyk ze sztucznej pianki
 
Ja wychodzę z założenia, że piankowe materace są lepsze niż sprężynowe, nawet w zasadzie nie słyszałam o materacach sprężynowych dedykowanych dla dziecka. Za to nasłuchałam się o tych naturalnych kokosowo-gryczanych piankach ale właśnie niekoniecznie w pozytywnych komentarzach. Owszem zdrowe, ale pamiętajmy, co się może zalęgać w wilgotnym środowisku w naturalnych tworzywach. Ja nie ryzykowałam i kupiłam materac piankowy ale z pianki nie naturalnej, głównie pochłaniającej wilgoć i jestem spokojna o moją pociechę, konkretnie model suite bedding. Słodkich snow
No tak , tylko że kupując taki piankowy nie masz pojecia co będzie w przyszłosci z kręgosłupem Twojego dziecka. W tym przypadku akurat wg mnie ryzykujesz. Dla mnie lepiej kupić gryczano-kokosowy i pilnowac żeby się nie zamoczył, wietrzyc a nic się nie zalęgnie
 
dla nas podstawą było to żeby go dało się często prać, no i wzięliśmy ten z Fiki Miki Sensitive co ma ściągany pokrowiec. Piorę go, zamrażam w zamrażalce żeby pozbyć się paskudnych roztoczy
 
My kupiliśmy materac, który miał dobrą wentylację, ściągalny pokrowiec i atesty. Tutaj z pomocą przyszli konsultanci online i wybraliśmy materac piankowy, z dosyć gęstej pianki velvet touch, która dobrze utwardza kręgosłup dziecka, co jest na prawdę bardzo ważne szczególnie na początku. To była firma, która się nazywa Hilding, a materac Safety Smyk
 
oo Też się nad nim zastana
My kupiliśmy materac, który miał dobrą wentylację, ściągalny pokrowiec i atesty. Tutaj z pomocą przyszli konsultanci online i wybraliśmy materac piankowy, z dosyć gęstej pianki velvet touch, która dobrze utwardza kręgosłup dziecka, co jest na prawdę bardzo ważne szczególnie na początku. To była firma, która się nazywa Hilding, a materac Safety Smyk



ooo też się zastanawiam nad tym materacem, słyszałam większość dobrych opinii ale jeszcze nie zdecydowałam do końca, podoba mi się też to, że jest zapewnienie o bezpieczeństwo, multum badań itp ale nie wiem czy nie kupować jakichś bardziej naturalnych wkładów, choć słyszałam, że to też nie jest najlepsze rozwiązanie. Na razie skłaniam się ku teamu materacykowi.
 
reklama
Wkład materaca jest bardzo ważny na tak wczesnym etapie życia. Mówi się, że lateks jest najlepszy i to rzeczywiście jest w miarę dobrym rozwiązanie, na pewno lepszym niż zwykła gąbka. Ja się zdecydowałam na coś trochę innego ale opłaciło się. Materac jest z najbardziej higienicznej pianki o jakiej kiedykolwiek czytałam. W ogóle ie przyjmuje wilgoci, lekko ugina się w reakcji na temperaturę ciała ale co ważne ciała a nie temperatury pomieszczenia. Pokrowiec pierzemy raz w tygodniu, żeby było jeszcze bardziej higienicznie. Gdyby ktoś był zainteresowany to warto poczytać o technologiach jakie stosuje firma Curem. My mamy materac Curem.log.
 
Do góry