reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Macie szybki sposób na wysuszenie spodni ? Wrzuciłam je za późno do pralki, nie zauważyłam , że są brudne na tyłku.. a na białych widać i będą miały z 2godz na wyschnięcie :D przy tej pogodzie to trochę za mało :D a przed 17 muszę wyjechać na badanie :oops::laugh2:
Jedyne co przychodzi mi do głowy to żelazko [emoji16]
 
reklama
Ja juz po wizycie. Dzisiaj jeszcze sam mi zrobil prenatalne wiec troche dzidzie widzialam :) w 22tyg 4dniu wazy 534g :) nie wiem czy to duzo czy normalnie. I oczywiscie skierowanko na glukoze echh. W koncu musze kupic ten lek na.wymioty ktory po raz kolejny poleca :) i najwazniejsze- musze zaczac lepiej sie odzywiac bo 10kg na plusie w polowie ciazy to za duzo
Ja przed ciaza nawet raz do roku ubieralam obcasy, jakos tak wygodnie mi w plaskich zawsze
Ja dziś miałam usg na nfz 21tc i 2 dni młoda waży 440g. Potwierdził córkę:)

Byłam z dzieciakami jeszcze raz u lekarza bo nadal kaszlają. Michał już ok tylko jakiś syrop ma jeszcze brać a Piotrek zapalenie oskrzeli. 6 dni syropów, inhalacji i dupa mogła dać w czwartek od razu antybiotyk i już by był zdrowy.

Polecam mieć dzieci z małą różnicą wieku, u mnie jest rok i 4miesiące między chłopakami i chłopaki mają świetny kontakt ze sobą. Jeden za drugiego w ogień skoczy. choć nie było łatwo pierwsze 2 lata to hardcore tym bardziej, że mieszkamy tu sami, całą rodzina, dziadkowie 120km od nas więc na co dzień żadnej pomocy.
Mąż mówi, że będzie trzeba pomyśleć o jeszcze jednej dzidzi za krótki czas, żeby miała się z kim bawić hehe. Może jakbym mialą warunki lokalowe to bym jescze pomyślalą o jednym dziecku ale tak to raczej się nie zdecyduję
 
Nie wiem, nie wnikalam :D
Współczuję.. a może chce zbadać dokładniej ? Czy chodzi o to , że USG trwa tak krótko ? Ja chodzę prywatnie i mam to samo. Ostatnio nawet nie zdążyłam poprosić o poskzanie małej bo już wyłączył aparaturę i wytarł brzuch papierem :/ wcześniej USG trwało jakaś minutę.. biorą kasę a ciężko dziecko matce pokazać. Za tydzień się upomne bo już też mnie to drażni.. wychodzę z wizyty z takim niedosytem. Nawet zdj nie da, bo uznał , że już mam dużo :sorry2: całe 2 :oo2:

Ja mam usg na każdej wizycie. Na początku to tylko od dołu teraz już od jakiegoś czasu przez brzuszek a jak chce zmierzyć szyjkę to też od dołu. Ostatnio zrobił mi też usg tarczycy bo miałam tsh prawie 3,0 i jeszcze zbadał mnie na fotelu ginekologicznie bo mu powiedziałam, że mnie to opuchnięcie niepokoi. Zdjęcia mam zawsze po kilka. Pokazuje mi wszystko na monitorze i tłumaczy. Chodziłam do niego w pierwszej ciąży i teraz też nie wyobrażałam sobie innego prowadzącego. Wizyta co 4 tyg. 150 zł.
 
Macie szybki sposób na wysuszenie spodni ? Wrzuciłam je za późno do pralki, nie zauważyłam , że są brudne na tyłku.. a na białych widać i będą miały z 2godz na wyschnięcie :D przy tej pogodzie to trochę za mało :D a przed 17 muszę wyjechać na badanie :oops::laugh2:
Przeprasuj je kilka razy żelazkiem przed wyjściem :D a teraz może na dwór jak masz możliwość, nawet bez słońca wyschną szybciej niż w domu, tak mi się wydaje
 
Ja juz po wizycie. Dzisiaj jeszcze sam mi zrobil prenatalne wiec troche dzidzie widzialam :) w 22tyg 4dniu wazy 534g :) nie wiem czy to duzo czy normalnie. I oczywiscie skierowanko na glukoze echh. W koncu musze kupic ten lek na.wymioty ktory po raz kolejny poleca :) i najwazniejsze- musze zaczac lepiej sie odzywiac bo 10kg na plusie w polowie ciazy to za duzo
Ja przed ciaza nawet raz do roku ubieralam obcasy, jakos tak wygodnie mi w plaskich zawsze
Gratuluję ❤️❤️
To bardzo dobra waga , trzyma się twój maluszek 50centyla :)
10kg ? Wcale nie dużo.. wiele kobiet w tym tygodniu już jest dawno po 10. A mówił Ci coś na ten temat lekarz ? Ja dużo schudłam na początku i jestem 2kg na plus narazie.
 
A ja mam pytanie odnośnie waszego owłosienia. Też macie z tym problem ? Jeju ja mam na brodzie teraz włosy.. brzuch mam cały owłosiony .. co się ogolę na nogach to zaraz już widać włosy .. najgorsza chyba ta broda :( kiedyś wyczytałam że tak się dzieje jak się spodziewamy chłopca .. tylko nie wiem czy to zabobon czy może faktycznie jakiś testosteron mi się udziela od malca .. masakra nie wiem już co z tym robić . Mam nadzieję że po ciąży to się uspokoi
Oj nie wiem.. ja się gole raz na 2/3 tygodnie bo mi w ogóle włosy nie rosną.. chyba mi się poszczęściło akurat. Na brzuchu mam troszkę ale jasne i nawet tak nie widać.
A plastry nie pomagają ?
 
Ja dziś miałam usg na nfz 21tc i 2 dni młoda waży 440g. Potwierdził córkę:)

Byłam z dzieciakami jeszcze raz u lekarza bo nadal kaszlają. Michał już ok tylko jakiś syrop ma jeszcze brać a Piotrek zapalenie oskrzeli. 6 dni syropów, inhalacji i dupa mogła dać w czwartek od razu antybiotyk i już by był zdrowy.

Polecam mieć dzieci z małą różnicą wieku, u mnie jest rok i 4miesiące między chłopakami i chłopaki mają świetny kontakt ze sobą. Jeden za drugiego w ogień skoczy. choć nie było łatwo pierwsze 2 lata to hardcore tym bardziej, że mieszkamy tu sami, całą rodzina, dziadkowie 120km od nas więc na co dzień żadnej pomocy.
Mąż mówi, że będzie trzeba pomyśleć o jeszcze jednej dzidzi za krótki czas, żeby miała się z kim bawić hehe. Może jakbym mialą warunki lokalowe to bym jescze pomyślalą o jednym dziecku ale tak to raczej się nie zdecyduję
Pięknie[emoji16] gratulacje[emoji16] potwierdzone i klepnięte[emoji16]

Duża rodzina to wesoła rodzinka[emoji16]
 
W razie leżenia to mamy zapewniona opiekę przez tesciowa [emoji38] na pewno pomoże. Wiesz młody żyje już własnym życiem bo ma 10 lat teraz drugie i chcemy kompana dla niej do zabawy [emoji23][emoji23]. .. ja to wyjdzie to nie wiadomo czas pokaże
A to jak teściowa taka kochana to korzystajcie póki zdania nie zmieniła :D mi pomoże mama ale pracuje 2na2 i było by ciężko. Zobaczysz jak się będziesz czuła po ciąży, czy ci ochota nie przejdzie na kolejną ciążę w tak szybkim czasie :D
 
reklama
Tak, my szykujemy pokoik dla tego maluszka :) myślę, że pierwsze miesiące łóżeczko będzie stało u nas w sypialni, ale my mamy taki problem, że mamy w domu 1 szafę i 1 komodę w sypialni gdzie trzymamy wszystko i po prostu na rzeczy dla malucha nie było by miejsca. Więc robimy od razu pokoik gdzie będzie jego szafa, komoda i regał, gdzie wszystko pochowam od kosmetyków, przez ubranka, kocyki i zabawki :) więc będzie miał sypialnie u nas ale reszte rzeczy w swoim pokoju [emoji14] a chciałabym też szybko przenieść go spać do swojego pokoju, nie wiem może tak po 6 mscach. Zobaczymy :)

Rozumiem. Ale proponuje chociaż jedną szufladę w tej komodzie przeznaczyć póki co na rzeczy najpotrzebniejsze dla dziecka. Jak będziesz w nocy przewijać i przebierać to wygodnie mieć pod ręką wszystko niż lecieć do drugiego pokoju a dziecko nie daj Boże na przewijaku samo zostawić.
 
Do góry