reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
Nie prędzej niż po usg prenatalnym. Nie śpieszy mi się do tego i prawdę mówiąc to i do porodu bym im nie mówiła jakbym mogła bo zdaje sobie sprawę jak nam ciśnienie podniosą [emoji57]
Dwa chce mieć pewność, że dzidzia jest zdrowa i z tego "trudnego" okresu wyszliśmy [emoji4]
faktycznie, dobre podejście. Zaoszczędzisz sobie stresu przynajmniej, który jak wiadomo teraz jest niewskazany.
 
reklama
Śliczne macie te zdjęcia usg, maluchy są już takie duże i ładne na nich <3 Ach nie mogę się doczekać aż też dostanę takie ładne usg :)

Emilia S a ten test co robiłaś to drogi jest?
W ogóle dziewczyny czy test pappa też umie wyczytać już płeć? :)

Dziewczyny, poradźcie, bo ja już zgłupiałam. Kiedy byłam na ostatniej wizycie (11.07) położna powiedziała mi żebym się umówiła na kolejną w okolicach 1 sierpnia. Dzwonię dzisiaj, odbiera inna położona (bo tam są dwie na zmianę) i mówi mi, że na 1.08 to za późno, żebym już 24.07 przyszła to zrobimy tą przeziorność (rozumiem, że to badanie prenatalne?), bo potem może być za późno. No Ok, zgodziłam się na tą datę, ale teraz już zdurniałam. 24.07 wg om będę dopiero w 10tc+2d ciąży i czy to nie będzie ZA SZYBKO na 1 badanie prenatalne? Wszędzie widziałam informację o tym by je wykonać między 11 a 14 tc. Chyba, że 10tc+2d mam brać jako lecący 11tc, to wtedy by się zgadzało. Druga sprawa, nie prosili mnie jeszcze bym teraz zrobiła morfologię i usg, a miałam do tej pory jedno (2.07), czy się upomnieć jeszcze i zadzwonić, czy odpuścić, skoro miałam tak niedawno robione te pierwsze badania z krwi itp.? A wy jak często robicie morfologię, mocz i te inne badania?
 
Co do tematu smarowania ciała, to piszecie widzę głównie o Palmersie, a mnie zastanawia czy ten drogi BioOil co jest tak reklamowany, faktycznie jest taki dobry? :)
 
Cześć Wszystkim, ja też już po badaniach prenatalnych i pappa. Wszystkie wskaźniki ryzyka wyszły mi dobre, NT 1,7, kość nosowa widoczna, dzieciątko 5, 5cm :) serduszko 157 ud/min. Płeć jeszcze nie znana, lekarz powiedział, że za wcześnie by określić. Miłego dnia i udanych wizyt :)
 
Śliczne macie te zdjęcia usg, maluchy są już takie duże i ładne na nich <3 Ach nie mogę się doczekać aż też dostanę takie ładne usg :)

Emilia S a ten test co robiłaś to drogi jest?
W ogóle dziewczyny czy test pappa też umie wyczytać już płeć? :)

Dziewczyny, poradźcie, bo ja już zgłupiałam. Kiedy byłam na ostatniej wizycie (11.07) położna powiedziała mi żebym się umówiła na kolejną w okolicach 1 sierpnia. Dzwonię dzisiaj, odbiera inna położona (bo tam są dwie na zmianę) i mówi mi, że na 1.08 to za późno, żebym już 24.07 przyszła to zrobimy tą przeziorność (rozumiem, że to badanie prenatalne?), bo potem może być za późno. No Ok, zgodziłam się na tą datę, ale teraz już zdurniałam. 24.07 wg om będę dopiero w 10tc+2d ciąży i czy to nie będzie ZA SZYBKO na 1 badanie prenatalne? Wszędzie widziałam informację o tym by je wykonać między 11 a 14 tc. Chyba, że 10tc+2d mam brać jako lecący 11tc, to wtedy by się zgadzało. Druga sprawa, nie prosili mnie jeszcze bym teraz zrobiła morfologię i usg, a miałam do tej pory jedno (2.07), czy się upomnieć jeszcze i zadzwonić, czy odpuścić, skoro miałam tak niedawno robione te pierwsze badania z krwi itp.? A wy jak często robicie morfologię, mocz i te inne badania?

Test pappa nie określi płci dziecka niestety ;)

Badanie przyziernosci to jest badanie prenatalne wykonuje je się między 11+0 do 13+6 dnia ciąży. A test pappa z krwi od skonczonego 10 tygodnia do 13+6 dnia.

Pozdrawiam:)
 
Śliczne macie te zdjęcia usg, maluchy są już takie duże i ładne na nich <3 Ach nie mogę się doczekać aż też dostanę takie ładne usg :)

Emilia S a ten test co robiłaś to drogi jest?
W ogóle dziewczyny czy test pappa też umie wyczytać już płeć? :)

Dziewczyny, poradźcie, bo ja już zgłupiałam. Kiedy byłam na ostatniej wizycie (11.07) położna powiedziała mi żebym się umówiła na kolejną w okolicach 1 sierpnia. Dzwonię dzisiaj, odbiera inna położona (bo tam są dwie na zmianę) i mówi mi, że na 1.08 to za późno, żebym już 24.07 przyszła to zrobimy tą przeziorność (rozumiem, że to badanie prenatalne?), bo potem może być za późno. No Ok, zgodziłam się na tą datę, ale teraz już zdurniałam. 24.07 wg om będę dopiero w 10tc+2d ciąży i czy to nie będzie ZA SZYBKO na 1 badanie prenatalne? Wszędzie widziałam informację o tym by je wykonać między 11 a 14 tc. Chyba, że 10tc+2d mam brać jako lecący 11tc, to wtedy by się zgadzało. Druga sprawa, nie prosili mnie jeszcze bym teraz zrobiła morfologię i usg, a miałam do tej pory jedno (2.07), czy się upomnieć jeszcze i zadzwonić, czy odpuścić, skoro miałam tak niedawno robione te pierwsze badania z krwi itp.? A wy jak często robicie morfologię, mocz i te inne badania?
Wydaje mi się,że na badanie NT to za wcześnie ale nie jestem lekarzem. Poszperaj w necie to na pewno znajdziesz odpowiedź . Ja miałam w równym 12+0 . Wyniki krwi też miałam tylko raz i do następnej wizyty 22.08 nie muszę nic robić.
 
Śliczne macie te zdjęcia usg, maluchy są już takie duże i ładne na nich <3 Ach nie mogę się doczekać aż też dostanę takie ładne usg :)

Emilia S a ten test co robiłaś to drogi jest?
W ogóle dziewczyny czy test pappa też umie wyczytać już płeć? :)

Dziewczyny, poradźcie, bo ja już zgłupiałam. Kiedy byłam na ostatniej wizycie (11.07) położna powiedziała mi żebym się umówiła na kolejną w okolicach 1 sierpnia. Dzwonię dzisiaj, odbiera inna położona (bo tam są dwie na zmianę) i mówi mi, że na 1.08 to za późno, żebym już 24.07 przyszła to zrobimy tą przeziorność (rozumiem, że to badanie prenatalne?), bo potem może być za późno. No Ok, zgodziłam się na tą datę, ale teraz już zdurniałam. 24.07 wg om będę dopiero w 10tc+2d ciąży i czy to nie będzie ZA SZYBKO na 1 badanie prenatalne? Wszędzie widziałam informację o tym by je wykonać między 11 a 14 tc. Chyba, że 10tc+2d mam brać jako lecący 11tc, to wtedy by się zgadzało. Druga sprawa, nie prosili mnie jeszcze bym teraz zrobiła morfologię i usg, a miałam do tej pory jedno (2.07), czy się upomnieć jeszcze i zadzwonić, czy odpuścić, skoro miałam tak niedawno robione te pierwsze badania z krwi itp.? A wy jak często robicie morfologię, mocz i te inne badania?
Ja na USG prenatalne jestem umówiona 31.07 i to będzie u mnie 12tc+0d, a na PAPPĘ idę 25.07 czyli 11tc+1d, a morfologię i tsh mam zalecenia robić przed każdą wizytą. Jak czujesz potrzebę to zawsze możesz zrobić na własną rękę

@Sandra181, super wiadomości :) :) a jaki miałaś wynik w pappa ?
 
No trudno, najwyżej sam lekarz stwierdzi, że za szybko i zwykłe usg zrobimy żeby tylko podejrzeć czy krwiak się zmniejsza. Kurczę, no szkoda, a myślałam, że faktycznie można już tak szybko.
 
Ja na USG prenatalne jestem umówiona 31.07 i to będzie u mnie 12tc+0d, a na PAPPĘ idę 25.07 czyli 11tc+1d, a morfologię i tsh mam zalecenia robić przed każdą wizytą. Jak czujesz potrzebę to zawsze możesz zrobić na własną rękę

@Sandra181, super wiadomości :) :) a jaki miałaś wynik w pappa ?

Dziękuję :*
Moje wyniki pappa:
wolne b-hCG: 0,668 MoM
Pappa: 0,785 MoM

Ryzyko skorygowane:
Trisomia 21 - 1:13589
Trisomia 18 - <1:20000
Trisomia 13 - <1:20000
 
reklama
Cześć dziewczyny! Można do Was dołączyć? Jestem Kasia i spodziewam się dzieciątka 6 lutego 2019 r. To moja 3 ciąża, po moim domu biega "szalony" i uroczy 4 latek a drugą ciążę straciłam w styczniu tego roku. Ciężko było pożegnać się z tą myślą i chyba najlepszym lekarstwem dla nas była szybka decyzja o kolejnej ciąży. I udało się. Jestem w 12 tyg. Wczoraj miałam wizytę u mojego gina. Wszystko jest w porządku. Choruję na niedoczynność tarczycy i hashimoto. Jestem pod stałą kontrolą endokrynologa ale moje wyniki są w porządku na tę chwilę . Bałam się okrutnie ponieważ poprzednią ciążę straciłam w 11 tygodniu przy również wyrównanych hormonach. Badania prenatalne mam 30 lipca. A moje maleństwo fika koziołki aż miło. Nie mogę się doczekać kiedy nie tylko je ponownie zobaczę ale i poczuje:) Przepraszam, ale nie jestem w stanie przeczytać wszystkich Waszych postów. A wcześniej bałam się dołączyć do takiej grupy aby po raz kolejny nie musieć się żegnać, tak jak to było ostatnim razem. Mam bardzo pozytywne nastawienie do tej ciąży i wierzę że wszystko zakończy się dobrze. Czego i Wam życzę! Pozdrawiam
 
Do góry