reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

@Gienio U mnie jest tak że jestem w 36 tygodniu. I głowa jest o tydzień starsza, kość udowa jest na ten 36 tydzień a brzuch jest o ponad 3 tygodnie do tyłu, lozysko natomiast jest bardzo stare i juz jakos od 30 tygodnia ma 3 stopien dojrzalosci. Jezeli natomiast u Ciebie łożysko ma 2 stopień i przepływy są ok, to raczej nie ma powod do zmarwien bo jak ma sie 2 stopien to llzysko jest raczej jeszcze wydolne. Co nie zmienia faktu że i tak poszlabym to jeszcze skonsultować.
 
reklama
Jakbyście chciały poczytać [emoji16]
Zobacz załącznik 879537
Zdrowe podejście, aż zacznę obserwować ten profil :) nie ma co kupować na zapas, przecież nie mieszkamy na odludziu i wszędzie są sklepy. Jak coś będzie potrzebne to zawsze można podjechać. Dużo dobrych opinii slyszalam o tych chusteczkach, one są chyba dostępne w rossmanie albo mi się źle wydaje.
 
W końcu przyszedł mi ten cudny komplecik [emoji7]
IMG_20180720_161405.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20180720_161405.jpg
    IMG_20180720_161405.jpg
    75,4 KB · Wyświetleń: 343
Nie prawda. Facet potrzebny a dokładnie jego sperma. To ona ma takie właściwości które działają na nas od środka i powodują skurcze☺
Z tego co wiem orgazm to oksytocyna wytwarzająca się w mózgu. Hormon miłości, ale również hormon odgrywający ważną rolę w czasie porodu. I orgazm wytwarza skurcze macicy. Sperma mężczyzny natomiast zawiera prostaglandyny, czyli hormony, które przyspieszają dojrzewanie szyjki macicy i rowniez prowokują skurcze.
Więc jak nie ma faceta albo jest zmęczony to zawsze można spróbować samemu :)
 
Właśnie pytałam innych 'matek' u siebie na grupie markowej z miasta o rozmiar ciuszków. Ciuszki mam od 56. Majka ma być mała. Aleks był spory. No i nie wiem czy nie kupować jeszcze kilku bodow i polspiochow na 50. No i 95% mam wypowiada się że jak miały dzieci poniżej 3 kg to 56 było dużo za duże i dzieci z miesiąc spokojnie chodziły w rozmiarze 50. Więc zmieniam zdanie i w następnym tygodniu jadę kupić ciuszki w rozmiarze 50 jeszcze.
Jak się okaze , że córeczka będzie taka malutka to podasz mi swój adres :) wyślę Ci coś :* odwdzięczę się za płyn :)
 
reklama
@Gienio U mnie jest tak że jestem w 36 tygodniu. I głowa jest o tydzień starsza, kość udowa jest na ten 36 tydzień a brzuch jest o ponad 3 tygodnie do tyłu, lozysko natomiast jest bardzo stare i juz jakos od 30 tygodnia ma 3 stopien dojrzalosci. Jezeli natomiast u Ciebie łożysko ma 2 stopień i przepływy są ok, to raczej nie ma powod do zmarwien bo jak ma sie 2 stopien to llzysko jest raczej jeszcze wydolne. Co nie zmienia faktu że i tak poszlabym to jeszcze skonsultować.
A jak te przepływy sprawdza lekarz ? Jak to jest opisane w wyniku? Bo ja nic takiego nie mam :( a jak sie sprawdza normy , bo jestem w takiej tabelce z centylami i teraz nie wiem czy będąc w 35 t 4 dzień mam patrzeć na tabelkę dla 35 czy 36 tygodnia ciąży ?

To u ciebie troche na odwrót jak u mnie . Kość udowa mam 33 w 5 d czyli tez mniejsza o 2 tyg , ale jako ciekawostka bo ja nie rozumiem tych skrótów to : BPD jest 32w6 a hc 35w1 czy czasem jedno i drugie to nie jest głowa dziecka ?
 
Do góry