reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

No nie jesteśmy. Jeżeli chodzi o ślub, to mamy obydwoje takie samo zdanie, że przyjdzie na to odpowiedni moment. Żadne nie naciska, poza tym mamy inne priorytety teraz. Chcieliśmy wziąć ślub cywilny w pierwszej połowie tego roku, ale w grudniu 2017 nagle zmarł K tata. I jakoś tak to naturalnie odsunelo się na dalszy plan.

Zapytalam, bo nie pamietalam. My jakbysmy nie wzieli slubu, to juz teraz by sie nam nie chcialo i nie brali bysmy go pewnie wcale :p
 
reklama
Ja tez jeszcze nie po ślubie:) ale jako że jesteśmy ze sobą prawie 10 lat i mamy synka 4 letniego to tak jak byśmy już byli małżeństwem od zawsze:) dla nas sie papierek nie liczy a cywilny chcemy zrobić zanim sie dziecko urodzi tylko dlatego ze przy pierwszym było trochę cyrków z papierami, wiadomo za granicą troszkę inne zasady, wiec chcemy sobie tego zaoszczędzić i odprawić kameralne przyjecie dla najbliższych ale jakoś nie mogę sie za to zabrać:p a czas goni i brzuch rośnie :D
Co do USG 3d nie bylam nigdy wczesniej, tylko w tej ciąży w 8 tygodniu przelączyl na 3d ale z oferty tej kliniki wychodzi ze najlepiej ok 25 tygodnia. Wtedy maluszek wygląda juz jak niemowlak i ma jeszcze dość miejsca żeby wszystko ładnie nagrac
 
Ja tez jeszcze nie po ślubie:) ale jako że jesteśmy ze sobą prawie 10 lat i mamy synka 4 letniego to tak jak byśmy już byli małżeństwem od zawsze:) dla nas sie papierek nie liczy a cywilny chcemy zrobić zanim sie dziecko urodzi tylko dlatego ze przy pierwszym było trochę cyrków z papierami, wiadomo za granicą troszkę inne zasady, wiec chcemy sobie tego zaoszczędzić i odprawić kameralne przyjecie dla najbliższych ale jakoś nie mogę sie za to zabrać:p a czas goni i brzuch rośnie :D
Co do USG 3d nie bylam nigdy wczesniej, tylko w tej ciąży w 8 tygodniu przelączyl na 3d ale z oferty tej kliniki wychodzi ze najlepiej ok 25 tygodnia. Wtedy maluszek wygląda juz jak niemowlak i ma jeszcze dość miejsca żeby wszystko ładnie nagrac
Ja z moim podobnie. 11 lat razem ale bez ślubu. Ustaliliśmy że po urodzeniu dziecka weźmiemy Ale właściwie tylko dla dzieciaczka żeby nie było kiedys pytań czemu mama ma inne nazwisko.
Co do ust 3d to mi ostatnio w piątek też przelaczyl ( 9t1d) i wydrukować zdjęcie bo się zgadalam że w weekend chcemy rodzinie powiedzieć to stwierdził " a to będzie fajna niespodzianka dla rodziny".

@Natuś_ka a o jakich problemach z z papierami mówisz?
 
Zapytalam, bo nie pamietalam. My jakbysmy nie wzieli slubu, to juz teraz by sie nam nie chcialo i nie brali bysmy go pewnie wcale :p
Hehe, wiem o co chodzi. U nas potrzeba ślubu wynika bardziej z formalnych względów niż z miłości, bo to i tak niczego nie zmieni. Bardziej się kochać już nie będziemy[emoji6] Mamy duży wspólny majątek, który jakby przyszło co do czego, to nie wiadomo jak byśmy mieli podzielić.
Myślę, że w 2020 już będę Panią M. [emoji23]
 
Powiedzcie mi dziewczyny ktore mialy juz to za soba. W którym tygodniu na usg 3d ?
Najlepiej w okolicach polowkowego. Dziecko jest już duże ale ma też miejsce więc wyjdą fajne ujęcia. Ja byłam w 30 tc to już było części twarzy widać a nie cala. Z polowkowego mam tylko siusiaka w 3d Bo twarzy młody nie chciał pokazać ;)
K na razie ostrożnie podchodzi do tej ciąży po naszych przeżyciach. Nawet mnie to trochę martwiło, bo z poprzedniej ciąży się bardziej cieszył. Takie miałam wrażenie dopóki z nim o tym nie porozmawiałam. Powiedział mi, że on musi mieć takie podejście jakie ma i musi być twardy żebym ja gdyby coś się znowu stało mogła mieć w nim wsparcie. Logika facetów...
Ale to jest znak że mu zależy na tobie również. Faceci tak mają. Mój też nie jest mistrzem empatii...
 
Ja z moim podobnie. 11 lat razem ale bez ślubu. Ustaliliśmy że po urodzeniu dziecka weźmiemy Ale właściwie tylko dla dzieciaczka żeby nie było kiedys pytań czemu mama ma inne nazwisko.
Co do ust 3d to mi ostatnio w piątek też przelaczyl ( 9t1d) i wydrukować zdjęcie bo się zgadalam że w weekend chcemy rodzinie powiedzieć to stwierdził " a to będzie fajna niespodzianka dla rodziny".

@Natuś_ka a o jakich problemach z z papierami mówisz?
A co do ślubu, to też planujemy cywilny z przyjęciem dla najbliższych. Chociaż z rodziną od strony mojego taty tak w całym gronie (wujowie, ciocie, kuzyni) widzieliśmy się tylko dwa razy w ciągu ostatnich 2,5 lat - na dwóch pogrzebach. I mnie namawiali żebym ten ślub zrobiła, to się w innych okolicznościach spotkamy w końcu [emoji6]
 
reklama
@porcelana mam nadzieje ze się nie pogniewałas za to co napisałam :)

@patuśka cały czas o Was myślę...

My we wtorek mamy 7 rocznicę :) i tez żyjemy bez ślubu :)
Absolutnie nie!!! Myślę, że jakbym nie była w ciąży i bym mogła sobie dawkować całodobowo wino na te spartańskie warunki jakie tam panują, to byśmy już tam od dwóch tygodniach siedzieli [emoji23]
 
Do góry