reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PCOS

reklama
Witam. Czy któraś z Was ma zespół policystycznych jajników? Jak to jest z ciążą ? Można zajść czy nie można
Ja zaszłam po 9 miesiącach starań. Zmieniłam diete (nie jakoś drastycznie), schudłam, zaczęłam biegać, ćwiczyć. Brałam metformine, duphaston i inofem. Nawet się nie spodziewałam, że tak szybko się uda. Teraz jestem w 31tc:-)
 
To moze mnie ktos pomoze :)
W polowie września wizyta u gina. Po usg stwierdzone pcos. Dostalam skierowanie na badania w 3-5dc. Wyniki potwierdziły pcos (na kolejnej wizycie juz bez usg). Dostalam metformine, letrox (zeby troche zbic tsh mimo ze nie wiele za wysokie wyszlo), biore je od tygodnia a od ponad miesiaca pije tez inofem. A tu w sobote na tescie wyszly II krechy. W przyszlym tyg mam wizyte u gina zeby sprawdzic co to sie podzialo....
 
Przy pcos cukry i insulina moga być ok. Ja mam pcos od 16lat stwierdzone, jajniki mocno powiększone, owłosienie nie tam gdzie powinno, wyniki z krwi "idealne" dla obrazu pcos... O pierwsze dziecko starałam się 4cykle z clo, o drugie wcale (złoty strzał), trzecie straciłam w 7tyg, czwarte właśnie kp i usypiam... Dodam że mąż nasienia też super nie miał... Jedyne co przez lata po diagnozie stosowalam to antykoncepcja hormonalna tabletki żeby nie pogorszyć stanu jajników
 
Nie pęcherzyk graffa jest jeden duży i z niego ovulacja ale oprócz niego na jajniku u osób z pcos są takie malusie pęcherzyki jak koraliki, które podrastają i niedojrzewają i tak sobie zostają często.
Nie zawsze jeden
U mnie zawsze pęcherzyków które nie dorastają jest mega dużo. Natomiast niektóre rosną do 7 czy więcej mm.
 
reklama
Nie zawsze jeden
U mnie zawsze pęcherzyków które nie dorastają jest mega dużo. Natomiast niektóre rosną do 7 czy więcej mm.
To prawda że nie zawsze jeden, ale przy PCOS rzadko mamy dwa dominujące pęcherzyki zazwyczaj jeden i kilka które właśnie podrastają do 7-10 mm i zatrzymują się a potem wchłaniają
 
Do góry