reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

Nogę krótszą czy stopę? Krótsza stopa to jeden z dość typowych objawów, na który raczej nie ma rady. Co do nogi to nie umiem odpowiedzieć.
 
reklama
Nogę krótszą czy stopę? Krótsza stopa to jeden z dość typowych objawów, na który raczej nie ma rady. Co do nogi to nie umiem odpowiedzieć.
Stopę rzeczywiście ma krótsza. Wczoraj będąc u lekarza, Pani dr zasugerowała, ze córka moze mieć krótszą nozke stad to pytanie.
 
Noga też może być krótsza. Ale nie wiem czy to się często zdarza, raczej nie, pierwszy raz trafiłem na Facebooku na wpis o tym. Warto tam na grupę zaglądać z takimi pytaniami, tam od razu ktoś odpowie.
 
Znów głową pełna różnych myśli... Byłam na usg i lekarzowi nie podoba się fałd skóry na karku, jest powiększony nieco. Norma do 6, a u nas 8 czy 9. Jutro idziemy na echo serca... Czy ktoś też tak miał?
 
Znów głową pełna różnych myśli... Byłam na usg i lekarzowi nie podoba się fałd skóry na karku, jest powiększony nieco. Norma do 6, a u nas 8 czy 9. Jutro idziemy na echo serca... Czy ktoś też tak miał?

Wydawało mi się, że ten parametr mierzy się tak naprawdę do 13tc+6dni. A potem ewentualnie na Połówkowym usg, które jest do 22tc. Potem im starsza ciąża tym mniej jest wiarygodne badanie tego parametru... A u Was to już chyba 24 czy nawet 25 tc. Na połówkowym lekarz nic nie mówił?
Postaraj się nie stresować za bardzo. Echo serca oczywiscie warto zrobić :)

Daj znać czy wszystko OK.
 
Wydawało mi się, że ten parametr mierzy się tak naprawdę do 13tc+6dni. A potem ewentualnie na Połówkowym usg, które jest do 22tc. Potem im starsza ciąża tym mniej jest wiarygodne badanie tego parametru... A u Was to już chyba 24 czy nawet 25 tc. Na połówkowym lekarz nic nie mówił?
Postaraj się nie stresować za bardzo. Echo serca oczywiscie warto zrobić :)

Daj znać czy wszystko OK.
Byliśmy na echo serca i całe szczęście wyszło, że budowa oraz wszystkie przepływy są prawidłowe. Kamień spadł mi z serca, chociaż niepokój pozostał i zapewne będzie mi towarzyszyć do rozwiązania...
Tak, teraz jesteśmy w 25 tyg.
Teraz oczekiwanie na usg w 30 tyg. czy wszystko będzie okey.
Daj znać jak jest u Was?
 
Witam serdecznie.
Mam pytanie czy jest ktoś z pomorskiego kto by mnie pokierowal gdzie się udać z dzieckiem z taka wada ? Wszędzie na forach widzę tylko Poznań I Łódź...
I jeszcze drugie pytanie wiem już o Poznaniu o dr. Napiatku.. Ale wiem że to prywatna klinika. Na jakie koszty mam się przygotować ? Ile kosztuje tam 1 gipsowanie 1 nogi? Ile wizyta? Ile szyna ile buty? Czy można gdzieś szynę I buty kupić używane?
Kiedy mam się udać z dzieckiem na 1 wizytę. Powiedzieli mi że po 2 tyg ale widzę że piszecie że już w 1 dobie po urodzeniu. Bardzo proszę o informację... Nie wiem jak mam przez to przebrnąć. Gdzie szukać pomocy...
 
Witam serdecznie.
Mam pytanie czy jest ktoś z pomorskiego kto by mnie pokierowal gdzie się udać z dzieckiem z taka wada ? Wszędzie na forach widzę tylko Poznań I Łódź...
I jeszcze drugie pytanie wiem już o Poznaniu o dr. Napiatku.. Ale wiem że to prywatna klinika. Na jakie koszty mam się przygotować ? Ile kosztuje tam 1 gipsowanie 1 nogi? Ile wizyta? Ile szyna ile buty? Czy można gdzieś szynę I buty kupić używane?
Kiedy mam się udać z dzieckiem na 1 wizytę. Powiedzieli mi że po 2 tyg ale widzę że piszecie że już w 1 dobie po urodzeniu. Bardzo proszę o informację... Nie wiem jak mam przez to przebrnąć. Gdzie szukać pomocy...
Witam, sama konsultacja kosztuje 350 badz 500 zł. Gipsowanie 50 zł ( bodajże za jedna nozke) my placilismy 50 zł . Szyna kosztuje 600 zł , a buty 1250 zł. Dzidziuś leczony w klinice w Poznaniu u prof. Napiontka od samego początku płaci m niej bo 350 zł ( konsultacja ) .Jezeli chodzi o wizyty to mieliśmy co tydzień.
 
reklama
Witam, sama konsultacja kosztuje 350 badz 500 zł. Gipsowanie 50 zł ( bodajże za jedna nozke) my placilismy 50 zł . Szyna kosztuje 600 zł , a buty 1250 zł. Dzidziuś leczony w klinice w Poznaniu u prof. Napiontka od samego początku płaci m niej bo 350 zł ( konsultacja ) .Jezeli chodzi o wizyty to mieliśmy co tydzień.
Dziękuję. A czy faktycznie lepiej czekać te 2 tygodnie po porodzie i dopiero jechać na wizytę? Czy może to jest tak że w szpitalu już coś robią z ta nozka i wtedy 2 tygodnie i wizyta. Bo z tego co zrozumialam pani w recepcji powiedziała mi że nic się nie robi dopiero po 2 tygodniach. A na forum widzę że już w pierwszych dniach powinien być gips
 
Do góry