reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak jest z tym przedszkolem?

alinka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Grudzień 2006
Postów
436
Miasto
Kruszewnia
Witam,
mam pytanko obiło mi się o uszy że w pierwszej kolejności są przyjmowane dzieci których oboje rodzice pracują, pytam bo ja chciałabym pójśc do pracy dopiero jak zobacze jak mała zaklimatyzuje się w przedszkolu, dletego zastanawiam się czy to prawda.
Pozdrawiam i proszę o odpowiedz:happy2:
 
reklama
Witaj. :-) A to prawda z tym przedszkolem. Bierze się pod uwagę najpierw dzieciaczki rodziców pracujących, również jeśli chodzi o grupy wiekowe, to starszaki mają pierwszeństwo. Jest jeszcze coś takiego jak lista rezerwowa, na którą wpisuje się dziecko i cierpliwie czeka, aż coś się zwolni. W moim przypadku (synek tez 3 lata) nie dostał się pomimo, że mąż pracuje, a ja studiuję. A i dobrze bo to nie było najlepsze przedszkole. :no:
W formularzu, który wypełnia się na wejściu musisz podać stan faktyczny czy pracujesz czy nie. Dobrym wyjsciem jest jeszcze rozmowa z dyrekorem przedszkola, możesz wtedy zaznaczyć sytuację co do przyszłej pracy. Wszystko zależy też od tego czy jest dużo chętnych, czy placówka jest bardziej elastyczna w tych sprawach. Są też przedszkola do których chodzą dzieci z mamą/tatą w tzw. okresie adaptacyjnym, aż do momentu oswojenia się z miejscem. Jest to inicjatywa nielicznych placówek i super wyjscie dla rodziców. :tak:
 
Rzeczywiście w większości przedszkoli przyjmowane są w pierwszej kolejności dzieci rodziców pracujących. Ale nie wszędzie tak jest - to zależy od ilości małych kandydatów. Najlepiej zapytać w konkretnym przedszkolu, jakie są szanse. W naszym przedszkolu na przykład jest tak, że żeby zapisać dziecko trzeba mieć zaświadczenie z pracy, że się jest zatrudnionym. Jest oczywiście lista rezerwowa i jak jakieś dziecko "odpadnie", to wiadomo - wskakują na to miejsce rezerwiści.
To wszystko dotyczy oczywiście państwowych przedszkoli, w prywatnych jest inaczej i chyba nie ma znaczenia, czy pracujesz, czy nie.

pozdrawiam
nikita
 
Dzięki za odpowiedzi. No niestety u nas są tylko państwowe przedszkola. Z tym że teraz powstały dwa nowe to moze nie będzie tak żle. Kurcze, troche to niesprawiedliwe, moja córka to taki typ mamowy i niemam pojęcia jak się zaadaptuje, a niechce jej np zostawiać z kims (zresztą nie bardzo mam z kim) a potem przenosic do przedszkola bo niechce jej mieszac w głowie, a póki mam ją w domu to do pracy iśc nie mogę i koło się zamyka.
No cóż, musze popytac po przedszkolach może gdzieś się uda.
 
Dzięki za odpowiedzi. No niestety u nas są tylko państwowe przedszkola. Z tym że teraz powstały dwa nowe to moze nie będzie tak żle. Kurcze, troche to niesprawiedliwe, moja córka to taki typ mamowy i niemam pojęcia jak się zaadaptuje, a niechce jej np zostawiać z kims (zresztą nie bardzo mam z kim) a potem przenosic do przedszkola bo niechce jej mieszac w głowie, a póki mam ją w domu to do pracy iśc nie mogę i koło się zamyka.
No cóż, musze popytac po przedszkolach może gdzieś się uda.


Mam taką sugestię, u mnie się sprawdziła, wiele przedszkoli prowadzi zajęcia adaptacyjne - raz albo 2x w tygodniu odbywają się zajęcia na które przychodzą rodzice z pociechami - bawią się, poznają miejsce, zapachy i panie przedszkolanki.
jeśli będziesz szukać przedszkola to spytaj czy są takie zajęcia (najczęściej płatne), jak są organizowane - generalnie co i jak. Moja na początku nie była zachwycona a teraz środy sama wyciąga wózek i popędza wszystkich by tam się już znaleźć.

Warto spróbować....
 
CZECHOW czy te zajecia odbywaja się już teraz w ciagu roku?
bo ja słyszałam o takich zajęciach ale one były organizowane jakos latem i dla dzoeci które juz zostały przyjęte.
napisz coś więcej jak możesz.
 
cobe mam do Ciebie pytanko. Jak w publicznym przedszkolu rozpatrują to że ktoś studiuje?? Bo ja mam właśnie ten problem że studiuje na piątym roku dziennie. Teraz nie pracuje bo nie mam jak czasowo , ale do września to myślę że już się obronie i pracę znajdę.
 
reklama
Alinak to prawda, ale zalezy do ilosci miejsc.
:-)A ja mam pytanie czy jezeli jestem w nieformalnym zwiazku, ale zyjemy razem to czy moge wpisac ze jestem samotna matka? Bo z punktu widzenia formalnego tak jest.
 
reklama
Do góry