reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki

reklama
Napiszę tylko moją opinię co do wózków. Może którejś z was się przyda.

1. Nawet jeśli nie musicie ich nosić po schodach itp. bierzcie pod uwagę wagę. Bo ciężki wózek trudniej się prowadzi. Wkładanie wózka do bagażnika następuje zawsze przy obciążeniu krzyża i da się niejednej we znaki. Poza tym od czasu do czasu znajdujemy się w miejscu gdzie ten wózek trzeba przenieść.

2. Myślę, że lepiej zainwestować więcej w dobrą spacerówkę, bo wbrew pozorom ona jest dłużej wykorzystywana, a zaoszczędzić na gondolce. A więc może tańsza/używana gondola lub wielofunkcyjny, a potem porządna spacerówka. Gondolę/wielofunkcyjny można będzie już odstawić na wiosnę 2009 roku. A jak dzieciak zacznie chodzić, to dużym ułatwieniem jest wózek, do którego maluch sam może wsiąść i wysiąść. Raczej będzie to niewykonalne w przypadku spacerówek w wózkach wielofunkcyjnych (są za wysokie). A każdorazowe podnoszenie malucha, który waży kilkanaście kilogramów to nie jest takie tam fiu bździu ;-).
Z doświadczenia mojego i koleżanek wiem, że nawet te, które decydowały się początkowo na porządny wózek wielofunkcyjny "na cały okres jazdy wózkiem" kupowały w końcu lekkie spacerówki.
 
Własnie obejrzałam sobie wózeczek BeeBee Cameleon, do którego Tolka podała link i przypomniałam sobie, że taki wózeczek oglądałam na stronie internetowej sklepu należącego do córki naszego znajomego (www.emaluchy.pl) - a tu patrzę to jest właśnie jej aukcja (Wawa, ul. Dźwigowa). Choć nie znam dziewczyny osobiście to mogę zaświadczyć że istnieje i z tego co wiem nie jest oszustką ;-) ;-)
Podoba mi się ta spacerówka, tylko to rozłożone siedzonko mogłoby być trochę dłuższe... ma 86cm a np. Maks ma w tej chwili ok 93cm wzrostu. Chociaż nóżki mogą troszkę wystawać, a jeszcze nie będą zwisały, poza tym duże dzieci już tak na spacerach znowu nie śpią nie wiadomo ile ;-)
Spaceróweczka super, ale moim zdaniem dla nas dopiero na wiosnę 2009 roku (albo na wypady do centrum handlowego od zimy 2008/2009) ;-) jednak jakoś nie wyobrażam sobie spacerówki na małych w sumie kółkach na zaśnieżonym chodniku itp.
 
reklama
czy ja wiem :confused: musialabym wiedziec od jakiego modelu wozka jest ta gondola popytac w sklepie i zobaczyc czy by pasowala do tego mojego :tak:no ale kolor to nie ten :-pja mam wozek pomaranczowo szary ;-)dzieki ci L4dY_blrd:-) ja poczekam tak do lutego jak sie nic nie trafi to kupie nowy wozio:-p
 
Do góry