reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2019

17+4
Cześć Dziewczyny
Chciałabym prosić Was o radę. Od 16 tyg czuje delikatne ruchy maluszka, takie jakby laskotanie, bąbelkowanie. Czasem te ruchy są silniejsze, czasem słabsze. W poniedzialek bylam u rodzicow, sporo zjadlam, bylo glosno i czulam wyraźniej ruchy. Od wtorku znowu wydaje mi się, że jest ich mniej. Czy powinnam się tym niepokoić? Nie chce panikować, ale boje się, że mogę cos przeoczyc. To moja pierwsza ciąża i nie mam porównania. Wizyta dopiero w poniedziałek.
 
reklama
Cześć dziewczyny, zastanawiam się nad imieniem dla syna...
Co myślicie o imionach Robert i Adrian? :)
Cześć. Ciężko mi się wypowiadać w tym temacie. Każdemu może podobać się inne imię. Najważniejsze, żeby Tobie i partnerowi odpowiadało. Ja też będę miała chłopczyka i powiem szczerze, że nie mam jeszcze konkretnego pomysłu.
 
Cześć dziewczyny, zastanawiam się nad imieniem dla syna...
Co myślicie o imionach Robert i Adrian? :)
Hej :)
Myślę że przede wszystkim musi ono podobać się Tobie. Jakie by nie było przeważnie i tak dziecku nie będzie odpowiadać-w czasie buntu będzie, że nie lubi swojego imienia :D jak większość z nas.
Ja jak myślę o imionacj to zawsze myślę czy nie będą się z niego w szkole przez to śmiać... Np. Chciałabym synowi dać Filip.. A mąż wymyśla jakieś starodawne.. Tadeusz itp.
 
17+4
Cześć Dziewczyny
Chciałabym prosić Was o radę. Od 16 tyg czuje delikatne ruchy maluszka, takie jakby laskotanie, bąbelkowanie. Czasem te ruchy są silniejsze, czasem słabsze. W poniedzialek bylam u rodzicow, sporo zjadlam, bylo glosno i czulam wyraźniej ruchy. Od wtorku znowu wydaje mi się, że jest ich mniej. Czy powinnam się tym niepokoić? Nie chce panikować, ale boje się, że mogę cos przeoczyc. To moja pierwsza ciąża i nie mam porównania. Wizyta dopiero w poniedziałek.
Dziewczyny się wypowiadały że w tak wczesnym etapie ruchy mogą być znikome. W sensie nie będzie się ich czuło regularnie.
Wątpię byś miała powodu do obaw, chociaż zupełnie cię rozumiem. Zawsze dla świętego spokoju możesz odwiedzić lekarza :)
 
Hej :)
Myślę że przede wszystkim musi ono podobać się Tobie. Jakie by nie było przeważnie i tak dziecku nie będzie odpowiadać-w czasie buntu będzie, że nie lubi swojego imienia :D jak większość z nas.
Ja jak myślę o imionacj to zawsze myślę czy nie będą się z niego w szkole przez to śmiać... Np. Chciałabym synowi dać Filip.. A mąż wymyśla jakieś starodawne.. Tadeusz itp.
Mój tata chciał mnie dać Tadeusz gdybym była chłopcem :D na szczęście plan się nie powiódł.

Zazdroszczę odczuwania ruchów.. U mnie rozpoczęty 17tc, druga ciąża i nic :/
 
Absolutnie nie masz powodów do zmartwień, regularne ruchy w pierwszej ciąży rozpoczynają się od 20/22 tc także na spokojnie :) jak będziesz na wizycie to możesz podpytać lekarza.
17+4
Cześć Dziewczyny
Chciałabym prosić Was o radę. Od 16 tyg czuje delikatne ruchy maluszka, takie jakby laskotanie, bąbelkowanie. Czasem te ruchy są silniejsze, czasem słabsze. W poniedzialek bylam u rodzicow, sporo zjadlam, bylo glosno i czulam wyraźniej ruchy. Od wtorku znowu wydaje mi się, że jest ich mniej. Czy powinnam się tym niepokoić? Nie chce panikować, ale boje się, że mogę cos przeoczyc. To moja pierwsza ciąża i nie mam porównania. Wizyta dopiero w poniedziałek.
 
Mam krwiaka koło dzieciatka. Pierwszego krwawienia nie zdiagnozowano. Nie wiadomo skąd krwawie. Po 3 dniach wypuścili ze szpitala, podali tylko imunoglobuliny plus luteina pod język.
Wyszłam ze szpitala we wtorek, a w sobotę poszłam z mężem na spacer i zabrała mnie karetka bo był taki krwotok że prawie zemdlalam.. :( długie oczekiwanie na izbie przyjęć.. Pani w rejestracji z chlodnym:proszę poczekać na korytarzu pewnie będzie Pani miała zabieg..
A tu.. Niespodzianka. Dzielny ktoś walczy :) drugie krwawienie okazało się że jest z krwiaka który ma 28mmx10mm. Jest w górnym prawym roku obok maleństwa. Mam nadzieję że jutro dowiem się że jest mniejszy,a tydzień leżenia plackiem wyszedł mi na dobre.
Czesc dziewczyny.
Witam na wątku.
@Patka2616 ja bylam w identycznej sytuacji. Dwa razy szpital z mega krwawieniem. Dzidzia dała rade, a krwiak byl na calej scianie przedniej. Większy niz ono. Dzis mam wizyte i mam nadzieje ze krwika juz nie bedzie.
 
Tak w ogóle dziewczyny to jestem przerażona dzisiaj. Podświadomie się chyba boję mimo iż na zewnątrz wydaje mi się że jestem spokojna. Co 2h w nocy pobudka.. Problem ze spaniem.. I od 7 na nogach.. Dzisiaj czekają mnie prenatalne. Do tego wczoraj się nasluchalam historii o serduszku które przestało bić.. I do siak wariuje.. A do 17.45 tak daleko.. :(
 
16+2
Cześć dziewczyny wczoraj byłam na wizycie kontrolnej i z maluszkiem wszystko w porządku. Myślałam że poznamy z mężem płeć dziecka, a tu niestety nadal niewiadomo. Dziecko ponoć ułożyło się bokiem i nic nie było widać.Musimy poczekać do połówkowych. Większość z Was już pewnie wie co będzie miała :). Ciekawe od czego to zależy? Od sprzętu, ułożenia dziecka? Moja znajoma już na I prenatalnych poznała płeć.
 
reklama
Czesc dziewczyny.
Witam na wątku.
@Patka2616 ja bylam w identycznej sytuacji. Dwa razy szpital z mega krwawieniem. Dzidzia dała rade, a krwiak byl na calej scianie przedniej. Większy niz ono. Dzis mam wizyte i mam nadzieje ze krwika juz nie bedzie.
To koniecznie daj znać po wizycie jak tam!
Dziękuję za słowa wsparcia :*
Ja mam nadzieje ze mój też dzielnie walczy. Od tamtej pory od tych krwawien cisza.. Żadnego incydentu..oby się wchlanial
 
Do góry