reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Hej dziewczyny ja też już po wizycie wg kalkulatora ciąży 6+6 wg USG 6+1. Serduszko bije jest ok ale zmartwiłam się bo mam jakiegoś krwiaka... od razu dostałam Lutinus i L4 z zaleceniem odpoczynku. Czy któraś z was to brała? Poza tym lekarz dokładnie mi nie wytłumaczył co z tym krwiakiem..jak czytam na necie to rożnie piszą... Jeszcze jedno która z was planowała badanie NIFTY?
Ja planuję badanie NIFTY PRO
 
reklama
Hej. Ja też półtora tyg temu miałam torbiel rozmiarów 5 cm. Dziś ma tylko 2.3 cm. Pani doktor mi wytłumaczył że to po zapłodnienia tak się dzieje i że samo powinno się wchłonąć. Nic groźnego. poprzedni lekarz jednak nie powiedział Nic poza tym że Gdybyśmy chcieli to usunąć to prawdopodobnie straciłabym ciążę..... debil. Dziś wszystko zostało mi wytłumaczone i naprawdę nie ma się czym przejmować.
Cześć dziewczyny. Pozwolę sobie tu do was dołączyć Jestem w 6 Tc potwierdzonej przez gina w zeszły piątek. Termin wyliczył mi na 13.01. Podczas usg wykrył mi torbiel na jajniku 5cm Mam brać luteine i duphaston i się oszczędzać. 31.05 idę na wizytę i wtedy się wszystko okaże... Wariuje już od głupich myśli choć staram się myśleć pozytywnie to z tyłu głowy i tak one są... Trzymajcie kciuki za moją dzidzię.
 
Powiesz na czym ono polega i o co w ogóle w nim chodzi?
Pytałam teraz na wizycie lekarza o prenatalne ale powiedział że 4 czerwca da mi na wszystko skierowania (Nie tylko na te zwykle) bo przez wiek i 3 poronienia mam jakieś za darmo.
Na pewno papp-e masz za darmo. Bo po poronieniu dostałam za darmo skierowanie na to badanie w 12 tc i genetyczne połówkowe,
Masz już 3 poronienia za sobą... ale z ciebie dzielna kobieta!
 
Na pewno papp-e masz za darmo. Bo po poronieniu dostałam za darmo skierowanie na to badanie w 12 tc i genetyczne połówkowe,
Masz już 3 poronienia za sobą... ale z ciebie dzielna kobieta!
Tak to moja 5 ciaza A posiadam jedno dziecko więc statystyka kiepska.
2 lata temu skończyliśmy się starać po tym jak już nam zaproponowano in vitro, ta ciaza to dla nas bardzo duża niespodzianka.
Dlatego też bardzo się nie stresuje, pikajace serduszko na monitorze trochę uspokoiło ale do wizyty jeszcze 2 tyg nie wiem jak to przeżyje;)
 
Powiesz na czym ono polega i o co w ogóle w nim chodzi?
Pytałam teraz na wizycie lekarza o prenatalne ale powiedział że 4 czerwca da mi na wszystko skierowania (Nie tylko na te zwykle) bo przez wiek i 3 poronienia mam jakieś za darmo.
Po 10 tygodniu (ale wg usg nie @) można pobrać krew ( jak do morfologii) i po ok. 10 dniach przychodzą wyniki. W tym badaniu chodzi o to, że część tzw. wolnego dna dziecka jest we krwi matki i w badaniu liczą i badają chromosomy dna. Wtedy można stwierdzić czy są jakieś mutacje i dziecko jest chore na np. zespół Downa, Edwardsa, Patau - te choroby wykrywa zwykły test NIFTY. Natomiast NIFTY PRO wykrywa dodatkowo 88 innych zaburzeń. Jeśli się chce to można dodatkowo dowiedzieć się jaka jest płeć dziecka. W niektórych krajach jest refundacja na te badania. W Polsce oczywiście trzeba za nie samemu zapłacić. Kosztują one ok. 2400zł.
 
Tak to moja 5 ciaza A posiadam jedno dziecko więc statystyka kiepska.
2 lata temu skończyliśmy się starać po tym jak już nam zaproponowano in vitro, ta ciaza to dla nas bardzo duża niespodzianka.
Dlatego też bardzo się nie stresuje, pikajace serduszko na monitorze trochę uspokoiło ale do wizyty jeszcze 2 tyg nie wiem jak to przeżyje;)
A czy lekarze byli w stanei orzec dlaczego tak się dzieje, że tracisz kolejne ciąże? To moje ogromne gratulacje. Teraz już musi być dobrze. Jest fasolinka i serduszko, więc jeszcze 8 miesięcy i się poznacie :)
 
Po 10 tygodniu (ale wg usg nie @) można pobrać krew ( jak do morfologii) i po ok. 10 dniach przychodzą wyniki. W tym badaniu chodzi o to, że część tzw. wolnego dna dziecka jest we krwi matki i w badaniu liczą i badają chromosomy dna. Wtedy można stwierdzić czy są jakieś mutacje i dziecko jest chore na np. zespół Downa, Edwardsa, Patau - te choroby wykrywa zwykły test NIFTY. Natomiast NIFTY PRO wykrywa dodatkowo 88 innych zaburzeń. Jeśli się chce to można dodatkowo dowiedzieć się jaka jest płeć dziecka. W niektórych krajach jest refundacja na te badania. W Polsce oczywiście trzeba za nie samemu zapłacić. Kosztują one ok. 2400zł.
Czyli że robiąc NIFTY Pro można już nie robić pappy? Dobrze wiedzieć. Jeśli pójdzie wszystko dobrze, to przemyślę to badanie, bo jednak warto.
 
reklama
Czy to badanie jest "polecane" w szczegóności po 35 rż? Na czym ono polega? W poprzedniej ciąży coś mi się obiło o uszy, ale nie moge teraz skojarzyc na czym polega i co wyklucza / potwierdza?
W Polsce po 35 rż w Polsce można co najwyżej dostać skierowanie na test pappa, który jest statystyką, czyli wrzucają wszystkie dane do komputera i dostaje się statystyczny wynik, który jest prawdopodobieństwem, że jakaś choroba wystąpi np. 1:100, czyli że przy takich danych w komputerze 1 na 100 dzieci będzie chore. Jeśli pappa wychodzi źle wtedy dostaje się skierowanie na badania inwazyjne.
 
Do góry