reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziwny objaw

Particular

Początkująca w BB
Dołączył(a)
9 Listopad 2018
Postów
19
Witam. Czy któraś z was miała śluz jakby płodny w 23dc? Tzn. kochałam się z partnerem w dni płodne, ostatni raz w 16dc, najprawdopodobniej owulacje miałam w 18dc (pomiar temperatury i obserwacja śluzu). Dziś mija 23dc, rano temperatura mi spadła dość nisko, wcześniej się utrzymywała (mierze rano po przebudzeniu), ale nie to mnie zaniepokoiło. Zazwyczaj po owulacjimam plamienia białe, niewielką ilość, a dzisiaj pobolewało mnie rano podbrzusze, a kilka godzin później dostałam upławówjakby płodnych (barfzo dużo przezroczystej i rozciągliwej wydzieliny). Nigdy wcześniej tak nie miałam. Po za tym nic mnie nie boli, żadnych innych objawów. Czy to może być prawdopodobnie ciąża, mimo rannego spadku temperatury, czy jednak jakaś infekcja? Pozdrawiam.
 
reklama
Ja też miewalam śluz plodny pod koniec cyklu. To nic niepokojącego.
Nie wiem jak wygląda wykres, ale jest też opcja ze owulacja dopiero bedzie.
 
Witam. Czy któraś z was miała śluz jakby płodny w 23dc? Tzn. kochałam się z partnerem w dni płodne, ostatni raz w 16dc, najprawdopodobniej owulacje miałam w 18dc (pomiar temperatury i obserwacja śluzu). Dziś mija 23dc, rano temperatura mi spadła dość nisko, wcześniej się utrzymywała (mierze rano po przebudzeniu), ale nie to mnie zaniepokoiło. Zazwyczaj po owulacjimam plamienia białe, niewielką ilość, a dzisiaj pobolewało mnie rano podbrzusze, a kilka godzin później dostałam upławówjakby płodnych (barfzo dużo przezroczystej i rozciągliwej wydzieliny). Nigdy wcześniej tak nie miałam. Po za tym nic mnie nie boli, żadnych innych objawów. Czy to może być prawdopodobnie ciąża, mimo rannego spadku temperatury, czy jednak jakaś infekcja? Pozdrawiam.
Czesc. A testy owu robiłaś? Jeżeli chodzi o ciaze jest to możliwe ponieważ każda kobieta ma.inny organizm i nie u każdej kobiety w ciąży temperatura jest podwyższona i rośnie. A jakie masz cykle?
 
nie u każdej kobiety w ciąży temperatura jest podwyższona i rośnie.
W prawidłowym cyklu podstawowa temperatura ciała - poprzebudzeniowa - po owulacji rośnie u każdej kobiety (Ale różnica to minimum 0,2st więc przy braku obserwacji można niezauwazyc...) bo tak dziala progrsteron. Brak wzrostu lub zbyt wczesny spadek swiadcza wrecz o tym ze warto ten progesteron skontrolowac.
 
W prawidłowym cyklu podstawowa temperatura ciała - poprzebudzeniowa - po owulacji rośnie u każdej kobiety (Ale różnica to minimum 0,2st więc przy braku obserwacji można niezauwazyc...) bo tak dziala progrsteron. Brak wzrostu lub zbyt wczesny spadek swiadcza wrecz o tym ze warto ten progesteron skontrolowac.
Ja akurat mierze temp pod językiem pierwszy cykl dopiero także nie potrafię z niego nic wyczytać i nie mam jak to porównać ale moja temp nawet spada poniżej 35.90 i nigdy nie sięga 36.6 najwyższa do tej pory byka u mnie 36.54 A najmniejsza 35.78 ( taka miałam dzisiaj)
 
Ja akurat mierze temp pod językiem pierwszy cykl dopiero także nie potrafię z niego nic wyczytać i nie mam jak to porównać ale moja temp nawet spada poniżej 35.90 i nigdy nie sięga 36.6 najwyższa do tej pory byka u mnie 36.54 A najmniejsza 35.78 ( taka miałam dzisiaj)
To zupełnie normalne (choć takie niskie bywają przy niedoczynności tarczycy). Po owulacji te temp sa właśnie nieco wyższe (lub bardzo, zależy od kobiety) i nie spadają poniżej linii niższych temperatur. To przykładowy wykres. Równie dobrze poziom wyższych może zaczynać się od 36,4 i nie sięgać 37

994286

994285
 
Czesc. A testy owu robiłaś? Jeżeli chodzi o ciaze jest to możliwe ponieważ każda kobieta ma.inny organizm i nie u każdej kobiety w ciąży temperatura jest podwyższona i rośnie. A jakie masz cykle?
Nie robiłam nigdy testów owu. Cykle mam 28-32 dni, temperatura w pierwszej fazie max 36,3, w 17dc 35,9, w 18 dc 36,7 i tak do dziś. Dziś 36,3 oraz ten śluz.
 
reklama
Dodam, że mam już synka 3 letniego, ale wtedy to nawet nie podejrzewałam, że mogę być w ciąży, więc żadnych objawów nie widziałam. Co do wykresów, to porównałam sobie, ale mój skok w dół jest dość mocny.
 
Do góry