reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolejna ciąża po poronieniu w pierwszym cyklu?

I też nie 0, a ktoś napisał że powinna tyle wynosić. To był mój 4cykl po poronieniu i nadal nie byl rowny 0, we wcześniejszych cyklach nie badalam.
Ja czytałam, że beta hcg może być podwyzszona przez dwa miesiące. Najważniejsze, żeby beta spadała. Oczywiście trzeba wszystko kontrolować u lekarza.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja czytałam, że beta hcg może być podwyzszona przez dwa miesiące. Najważniejsze, żeby bera spadała. Oczywiście trzeba wszystko kontrolować u lekarza.
No jasne najlepszy sposób na rozwijanie wątpliwości;) oczywiście też miałam kontrolę po zabiegu we wrześniu i kilka innych badań ale nie betę. Z tego co pamiętam to morfologia cytomegalia tsh i jeszcze coś. Możliwe że moja też była dużo większa niż ta w grudniu tylko po prostu tego nie badalam.
 
No jasne najlepszy sposób na rozwijanie wątpliwości;) oczywiście też miałam kontrolę po zabiegu we wrześniu i kilka innych badań ale nie betę. Z tego co pamiętam to morfologia cytomegalia tsh i jeszcze coś. Możliwe że moja też była dużo większa niż ta w grudniu tylko po prostu tego nie badalam.
Ja też po stracie nie badalam bety.
 
Mysle ze jakby bylo cos nie tak to lekarz by zauwazyl podczas wizyty kontrolnej. Na szczescie wszystko jest dobrze :)
Na Wizażu w wątku aniołkowych mam jest dziewczyna, której miesiąc po łyżeczkowaniu beta zaczęła rosnąć. Ta się cieszyła że to ciąża, a niestety okazało się że to patologicznych rozrost tkanek. Musiała mieć drugi raz łyżeczkowanie.

Plus taki, że to nie był zaśniad graniasty.
Minus taki ze dziewczyna najadla się strachu co nie miara.

Niestety lekarze to tylko ludzie. Też mogą przeoczyć coś co się wydaje niegroźne.

Beta 0,8 przez większość laboratoriów klasyfikowana jest jako brak ciąży. Ale już beta = 8, to ilość zarezerwowana tylko dla ciąży.

Przy takiej wartości warto to skonsultować z lekarzem.
 
@Dozamnie88 na wątku aniolkowycj mam jest dziewczyna po zaśniadzie groniastym, który dał przerzuty do mózgu! Nie miała zabiegu, nie badała bety. Teraz wszystkich przestrzega, że warto wydać kilka złotych i być spokojnym. Niż przejść drogę, która ona przeszła. Lekarze nie dawali jej szans na macierzyństwo. Niedawno urodziła...
Na prawdę dziewczyny lepiej zrobić ta betę. Jasne, że zaśniad groniasty zdarz się bardzo rzadko, ale jednak. Dlatego bada się go podczas zabiegu. Jeśli poronienie było samoistne, każdy szanujący się ginekolog zleci badanie kontrolne bety.
Super, że u Was obyło się bez sprawdzania bety ale niestety zdarzają się i takie przypadki, gdzie jest zaśniad. I to nie jest forma straszenia autorki postu. To jest forma edukacyjna. Być może komus uratuje zdrowie i życie...
 
Lekarz powiedział, ze beta o 3 za dużo i kazał skontrolować za 2tyg. Jednak dla swojego spokoju zrobie ją też jutro i dam znać jak będzie wynik!
 
reklama
Do góry