reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

A czy komuś się zdarzyło, że robił badanie wolnego płodowego DNA i laboratorium napisało, że najprawdopodobniej trwale nie ma możliwości wykonania badania, ponieważ jest "nierównomierny rozkład wolnego DNA między chromosomami, które służą za chromosomy do oceny trisomii 21, 18 i 13"? Wybrałam test Sanco, który ma najniższe na rynku (0,7%) ryzyko niepowodzenia badania, a jednak pech chciał, że trafiłam na te 0,7%. Jestem załamana, bo ten test miał mnie uspokoić, a tu nic się nie dowiedziałam. Laboratorium zwróciło pieniądze za badanie. Wszędzie piszą rady "boisz się amniopunkcji, to zrób płatne, wiarygodne badanie wolnego płodowego DNA" - okazuje się, że nie można wykonać u mnie tego badania, okropna bezsilność.
 
reklama
Zrób sobie Nifty pro
A czy komuś się zdarzyło, że robił badanie wolnego płodowego DNA i laboratorium napisało, że najprawdopodobniej trwale nie ma możliwości wykonania badania, ponieważ jest "nierównomierny rozkład wolnego DNA między chromosomami, które służą za chromosomy do oceny trisomii 21, 18 i 13"? Wybrałam test Sanco, który ma najniższe na rynku (0,7%) ryzyko niepowodzenia badania, a jednak pech chciał, że trafiłam na te 0,7%. Jestem załamana, bo ten test miał mnie uspokoić, a tu nic się nie dowiedziałam. Laboratorium zwróciło pieniądze za badanie. Wszędzie piszą rady "boisz się amniopunkcji, to zrób płatne, wiarygodne badanie wolnego płodowego DNA" - okazuje się, że nie można wykonać u mnie tego badania, okropna bezsilność.
 
A czy komuś się zdarzyło, że robił badanie wolnego płodowego DNA i laboratorium napisało, że najprawdopodobniej trwale nie ma możliwości wykonania badania, ponieważ jest "nierównomierny rozkład wolnego DNA między chromosomami, które służą za chromosomy do oceny trisomii 21, 18 i 13"? Wybrałam test Sanco, który ma najniższe na rynku (0,7%) ryzyko niepowodzenia badania, a jednak pech chciał, że trafiłam na te 0,7%. Jestem załamana, bo ten test miał mnie uspokoić, a tu nic się nie dowiedziałam. Laboratorium zwróciło pieniądze za badanie. Wszędzie piszą rady "boisz się amniopunkcji, to zrób płatne, wiarygodne badanie wolnego płodowego DNA" - okazuje się, że nie można wykonać u mnie tego badania, okropna bezsilność.
Tak, @Mika2412 pisała, że jej nie wyszła Panorama i nawet pieniędzy nie zwrócili. Podaję link do jej postu, możesz prześledzić kilka stron dalej: Link do: Amniopunkcja robić czy nie?
 
Witam serdecznie. Waham się czy robić amniopunkcje czy nifty. Z pappa wyszło mi średnie ryzyko ZD. 1:571/ skorygowane 1:616 -wolne BHCG 44,9 IU/l odpowiada 1,130 MoM,natomiast pappa 1,100 IU/l co odp 0,348 MoM . Najgorsze że i mój ginekolog i genetyk u którego mam wizytę są na urlopach i muszę czekać a wiadomo że kobieta potrzebuje rady . W takim przypadku zastanawiam sie na dalszym badaniem przed konsultacja. I nie wiem które wybrać,ktore lepsze. Czy ktoś coś może pomóc? I gdzie najlepiej zrobić dane badanie w Trójmieście?
 
Jeszcze dodam że usg wyszło wporzadku. NT 1,26,CRL 6,17 cm.reszta parametrów w normie. Nie wykryto nic co by wskazywało że coś jest nie tak.
 
reklama
Witam, poszukuje wsparcia i kogos kto jeszcze pozwoli utrzymać mi iskierke nadzieji na zdrowa dzidzie;( Mam zrobiony test sanco, ktory wykazal wynik nieprawidłowy-stwierdzono trisomie.Czekam teraz na wyniki z amniopunkcji.Czy jest szansa ze amnio poda inny wynik niz sanco, ze dzidzia bedzie zdrowa? Czy któraś z Was miała taka sytuacje, ze test sanco nie sprawdzil sie z wynikami z amnio?Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
 
Do góry